معافیت پزشکی در حین تحصیل

همان طور که می دانید، اکثر بیماری ها برای گرفتن معافیت پزشکی، در حین تحصیل بررسی نمی شود و مشمول خدمت سربازی، حتماً باید فارغ التحصیل باشد و یا انصراف از تحصیل داده باشد. اما برخی بیماری هاست که می توانید در حین تحصیل، اقدام به معافیت پزشکی نمائید. به طور مثال بیماری های زیر جزء بیماری هایی است که در حین تحصیل می توانید برای دریافت کارت پایان خدمت اقدام نمائید و برای اطلاع دقیق از تمامی بیماری های قابل بررسی در حین تحصیل، پیشنهاد می گردد از مشاوره تلفنی نظام وظیفه راهنمایی بگیرید تا در اسرع وقت، کارت معافیت پزشکی در حین تحصیل خدمت سربازی خود را دریافت نمائید. 

بیماری های جراحی مغز و اعصاب جهت معافیت پزشکی در حین تحصیل

بند 2- انواع هرنی دیسکال یا Extrusion  دیسک: معاف دائم

بند 9 – کیست های آراکنوئید و ضایعات مادرزادی با اثر فشاری و توأم با اختلال عصبی باید بدون عمل جراحی: معاف دائم

بند 10-1 اختلال عروقی مغز (مثل آنوریسم و A.V.M): معاف دائم

بند 13- کمپرسیونهای نخاعی به علت تومورهای استخوانی مهره ها و یا سیک عفونت ها و آراکنوئیدسیستها، تنگی کانال نخاع و … که همراه با علائم کلینیک و پاراکلینیکی باشد و به مرحله ی فلج رسیده باشد: معاف دائم

بند 14- دو نوع جسم خارج در داخل جمجمه و کانال نخاعی : معاف دائم

مراحل معافیت پزشکی در حین تحصیل خدمت سربازی

افرادی که جهت معافیت پزشکی در حین تحصیل، اقدام می نمایند، در صورتی که شرایط معافیت پزشکی در حین تحصیل خدمت سربازی را داشته باشند می توانند نسبت به دریافت کارت معافیت پزشکی اقدام نمایند. بدین منظور، حتماً باید گواهی اشتغال به تحصیل و بقیه ی مدارک مورد نیاز را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل دهند و در صورتی که شورای پزشکی نظام وظیفه، بیماری در حین تحصیل آنان را تأیید نماید، کارت پایان خدمت جهت معافیت پزشکی در حین تحصیل خدمت سربازی برای آنان صادر خواهد شد، بنابراین پیشنهاد می گردد جهت اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز جهت معافیت پزشکی و همچنین جهت اطلاع دقیق از مراحل معافیت پزشکی در حین تحصیل خدمت سربازی و اخبار مرتبط با آن در کانال تلگرام نظام وظیفه ی خانه ی مشاوره عضو شوید.

خانه مشاوره در موضوعات زیر شما را راهنمایی می کند:

  • معافیت پزشکی در حین تحصیل، شرایط معافیت پزشکی در حین تحصیل خدمت سربازی
  • مراحل معافیت پزشکی در حین تحصیل خدمت سربازی، کارت معافیت پزشکی در حین تحصیل خدمت سربازی
  • مشاوره تلفنی معافیت پزشکی در حین تحصیل، مشاوره تلفنی اخبار جدید مرتبط با معافیت پزشکی در حین تحصیل، خدمت سربازی
  • و هر سؤالی که پیرامون معافیت پزشکی در حین تحصیل خدمت سربازی و اخبار جدید مرتبط با آن و اخبار مربوط به نظام وظیفه که ممکن است برایتان پیش آید.
تماس با مشاور