معافیت پزشکی اعصاب و روان 

  • معافیت پزشکی اعصاب و روان، شرایط معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی
  • مراحل معافیت پزشکی اعصاب و روان، مراحل معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی
  • کارت معافیت پزشکی اعصاب و روان، اخبار جدید مرتبط با معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی
  • مشاوره تلفنی جهت سؤالات متداول معافیت پزشکی اعصاب و روان و اخبار مرتبط با نظام وظیفه

برخورداری از سلامت اعصاب و روان از رکن های اساسی برای مشمولیت یک فرد به خدمت سربازی است. با توجه به اهمیت این موضوع، در دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی که آیین نامه پزشکی را تشریح کرده است به معافیت مشمولانی اشاره دارد که دچار بیماری های مربوط به اعصاب و روان هستند. زیرا خدمت سربازی یک خدمت نظامی است و ممکن است مشمولان دارای بیماری اعصاب و روان آمادگی و توانایی حضور در این نوع محیط ها را نداشته باشند. براین اساس با توجه به اهمیت معافیت خدمت سربازی ، در این مطلب ما به بررسی معافیت پزشکی اعصاب و روان، شرایط معافیت پزشکی اعصاب و روان و مراحل دریافت معافیت پزشکی اعصاب و روان پرداخته ایم. برای آگاهی از دیگر معافیت های سربازی مقالات دیگر ما که شامل: معافیت پزشکی حین خدمت،معافیت پزشکی چشم، معافیت پزشکی واریکوسل، معافیت مددجویان، معافیت تک فرزندی، معافیت کفالت پدر، معافیت کفالت مادر و معافیت فرزندان ایثارگران هستند در اختیار شما قرار دارند. در کنار این مقالات مختصر و مفید، مشاوران مرکز متناسب با نوع درخواست معافیت شما به راهنمایی و ارائه راهکارهای به هنگام در کنار شما هستند و با توجه به فراهم شدن این فرصت، توصیه می کنیم حتما با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

کارت معافیت پزشکی اعصاب و روان هیچ تفاوتی با کارت معافیت های پزشکی دیگر ندارد.

  

شرایط معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی

مشمولان خدمت سربازی برای اینکه بتوانند معافیت پزشکی اعصاب و روان، بگیرند ابتدا باید شدت و نوع بیماری آنان مطابق با آیین نامه معافیت پزشکی باشد زیرا در صورتی که شورای پزشکی، معافیت پزشکی آنان را نپذیرد، تاریخ اعزام به خدمت برای مشمول خدمت سربازی صادر می شود و مشمول باید خود را به مرکز آموزشی مورد نظر معرفی نماید البته پیگیری معافیت پزشکی در هر صورت ارزش صرف زمان و هزینه را دارد چرا که اطمینان کسب می کنید که راههای موجود برای معافیت پزشکی را امتحان کرده اید و فرصت های معافیت سربازی را از دست نداده اید. شرایط معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی شامل کسانی می شود که یکی از بیماری های از اعصاب و روان مانند اختلالات خلقی، افسردگی اساسی، اختلالات شخصیتی، اختلال وسواس (ocd)، کند ذهنی ( عقب ماندگی ها)، اختلالات تکلم، اختلالات تیک صوتی یا حرکتی، اعتیاد به مواد مخدر یا روان گردان و … داشته باشندو پس از آن می توانند برای طی کردن مراحل معافیت پزشکی اعصاب و روان و ارائه مدارک موردنیاز معافیت پزشکی اعصاب و روان از مشاوره تلفنی نظام وظیفه کمک بگیرند. مشاوران نظام وظیفه به تمام قوانین و تبصره های انواع معافیت های پزشکی سربازی احاطه دارند و در این راه همراه شما هستند تا به هدف خود برسید. بنابراین توصیه می کنیم حتما با مشاوران نظام وظیفه مرکز تماس بگیرید.

مراحل معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی

مشمولانی که شرایط معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی را داشته باشند، باید دفترچه ی راهنمای خدمت وظیفه ی عمومی را مطالعه نمایند و به همراه مدارک مورد نیاز جهت معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی، به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه نموده و سپس مراحل بعدی معافیت پزشکی اعصاب و روان را طی نمایند، توصیه ما به شما مشمولان خدمت سربازی این است که پیگیری مراحل معافیت پزشکی اعصاب و روان را به بعد یا روزهای آخر قبل از اعزام به خدمت موکول نکنید و اگر زمان کافی و صبر و حوصله ی پیگیری و مطالعه قوانین را ندارید  جهت اطلاع دقیق از مراحل اخذ معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی، از مشاوره تلفنی نظام وظیفه کمک بگیرید تا در مناسب ترین زمان ممکن، مراحل معافیت پزشکی اعصاب و روان را طی نمایید و کارت پایان خدمت خود را دریافت کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع دقیق از شرایط معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی و اخبار مرتبط با آن، در کانال تلگرام خانه مشاوره عضو شوید.

 

 

خانه مشاوره در موضوعات ذیل، شما را راهنمایی می کند:

  • معافیت پزشکی اعصاب  وروان، شرایط معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی
  • مراحل معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی، کارت معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی
  • مشاوره تلفنی معافیت پزشکی اعصاب و روان، مشاوره تلفنی اخبار جدید مرتبط با معافیت پزشکی
  • و هر سؤالی که پیرامون معافیت پزشکی اعصاب و روان خدمت سربازی و اخبار جدید مرتبط با آن و اخبار مرتبط با نظام وظیفه، ممکن است برایتان پیش آید.
تماس با مشاور