مصاحبه دکتری علوم سلولی و مولکولی

  • مصاحبه دکتری علوم سلولی و مولکولی ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه ی مصاحبه دکتری علوم سلولی و مولکولی:

داوطلب دکتری علوم سلولی و مولکولی پس از انتخاب رشته و کسب حد نصاب لازم در دانشگاه ها برای روز مصاحبه به دانشگاه دعوت می شود. در صورت تداخل روز مصاحبه دانشگاه های سراسری با یکدیگر داوطلب باید با هماهنگی دانشگاه یکی را تغییر دهد. چرا که عدم حضور در روز مصاحبه به منزله ی انصراف از ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری علوم سلولی و مولکولی در آن دانشگاه است.

نحوه ی مصاحبه ی دانشگاه ها با هم متفاوت است اما آگاهی از یکسری اصول بی شک می تواند به داوطلب دکتری بسیار کمک کند. یکی آگاهی از کارنامه ی پژوهشی و ظرفیت پذیرش دانشجو اساتید مصاحبه کننده و دانشگاه مربوطه است و دیگری تسلط کامل بر دانسته ها و پژوهش های علمی خود داوطلب. یکی حداقل 70 امتیاز برای قرار گرفتن در لیست نهایی پذیرفته شدگان دکتری علوم سلولی و مولکولی ضروری است. دعوت به مصاحبه و نحوه ی ارزیابی و نمره دهی در دانشگاه سراسری و آزاد متفاوت است اما می توان یک چارچوب تقریباً مشترک در نظر گرفت که به شرح زیر است:

فعالیت حداکثر امتیاز
سوابق پژوهشی 40 امتیاز
سوابق آموزشی 30 امتیاز
مصاحبه 30 امتیاز

 

مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

 سؤالات مصاحبه ی دکتری علوم سلولی و مولکولی:

اکثر سؤالات درروز مصاحبه ی دکتری علوم سلولی و مولکولی درباره ی دروس تخصصی و کارهای پژوهشی صورت گرفته توسط داوطلب دکتری است. جان مایه ی این سؤالات حول محور پایان نامه ی دوره ی کارشناسی ارشد می چرخد.تسلط داوطلب بر زبان انگلیسی و داشتن مقاله ی علیم پژوهشی به کسب امتیازات بالاتر برای او بسیار کمک می کند. کنکته ی مهم دیگر علاوه بر رعایت ادب و تواضع و داشتن اعتماد به نفس بالا، با انگیزه بودن داوطلب است. در نظر گرفتن موارد گفته شده می تواند کمک بسیاری به داوطلب دکتری علوم سلولی و مولکولی کند. با این که نمی توان به طور قطع از پرسش ها در روز مصاحبه کرد اما در مقاله ای جداگانه به بررسی نحوه ی امتیازدهی دانشگاه ها هم پرداخته شده که برای داوطلب دکتری می تواند ارزشمند باشد:

اطلاعات کامل مصاحبه دکتری علوم سلولی مولکولی به تفکیک دانشگاه ها

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری علوم سلولی و مولکولی ، انتخاب رشته دکتری علوم سلولی و مولکولی سراسری، انتخاب رشته دکتری علوم سلولی و مولکولی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری علوم سلولی و مولکولی ، مراحل مصاحبه دکتری علوم سلولی و مولکولی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور