مصاحبه دکتری زبان و ادبیات فارسی

  • مصاحبه دکتری زبان و ادبیات فارسی ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه مصاحبه دکتری زبان و ادبیات فارسی:

شرط ورود به روز مصاحبه کسب حد نصاب نمره ی لازم در دانشگاهی است که انتخاب رشته کرده است. حتی باری کسب تجربه هم که شده در تمامی مصاحبه هایی که در دانشگاه های سراسری دعوت شده اید شرکت کنید و اگر دانشگاهی با دیگری تداخل داشت با هماهنگی دانشگاه یکی را تغییر دهید. چرا که عدم حضور به منزله انصراف از ادامه تحصیل در آن دانشگاه است.

نحوه ی امتیازدهی دانشگاه ها با هم متفاوت است. اما بهتر است که داوطلب دکتری ادبیات فارسی از کارنامه ی پژوهش اساتید مصاحبه کننده مطلع باشد تا بتواند بهتر به سؤالات ایشان پاسخ دهد. ضمن این که مهم ترین اصل تسلط کامل داوطلب بر دانسته های علمی خودش است. تا بتواند امتیاز بالاتری کسب کند. حداقل امتیاز برای قبولی نهایی در مصاحبه 70 امتیاز است. با این که دعوت به مصاحبه و نحوه ی ارزیابی دانشگاه سراسری و آزاد با هم متفاوت است اما شاید بتواند قائل به یک چارچوب تقریباً مشترک میان آن ها نبود. که در جدول زیر ارائه شده است:

فعالیت حداکثر امتیاز
امتیازات پژوهشی 40 امتیاز
امتیازات آموزشی 30 امتیاز
آزمون یا مصاحبه اختصاصی 30 امتیاز

 

مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

 سؤالات مصاحبه دکتری زبان و ادبیات فارسی:

اکثر پرسش های مطرح شده توسط اساتید مصاحبه کننده در روز مصاحبه حول محور دروس تخصص و کارهای پژوهشی داوطلب می چرخد. جان مایه ی این سؤالات پرسش درباره ی پایان نامه ارشد و ایده داوطلب درباره ی پایان نامه ی دکتری است. پس تسلط بر این موضوعات و همچنین زبان انگلیسی می تواند نقش بسیاری در پذیرش نهایی داوطلب دکتری ایفا کند. بی شک رعایت منش اخلاقی و اصولی مثل ادب و تواضع تصویر بهتری از داوطلب دکتری خواهد ساخت. در ادامه برای آگاهی بیشتر داوطلب دکتری ادبیات فارسی، نحوه ی امتیازدهی روز مصاحبه در برخی از دانشگاه های مهم کشور در مقاله ای جداگانه خواهیم پرداخت.

اطلاعات کامل مصاحبه دکتری زبان و ادبیات فارسی به تفکیک دانشگاه ها

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری زبان و ادبیات فارسی ، انتخاب رشته دکتری زبان و ادبیات فارسی سراسری، انتخاب رشته دکتری زبان و ادبیات فارسی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری زبان و ادبیات فارسی ، مراحل مصاحبه دکتری زبان و ادبیات فارسی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور