مصاحبه دکتری درخت شناسی و علوم گیاهی

  • مصاحبه دکتری درخت شناسی و علوم گیاهی ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه ی مصاحبه ی دکتری مجموعه ی درخت شناسی و علوم گیاهی:

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مرحله هایی که در پذیرشی دکتری حائز اهمیت می باشد. مرحله ی مصاحبه بوده که با توجه به یکی شدن کنکورهای سراسری و آزاد در سال 96 میزان اهمیت آن نسبت به سال گذشته در قیاس به آزمون کتبی با درصد 75 به 25 بوده که در سال جاری این نسبت به 50 درصد به طور یکسان و به یک اندازه تقسیم شده است.  ولی کماکان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. جلسات با حضور اساتیدی که دارای ظرفیت پذیرش در مقطع دکتری 96 می باشند شروع می شوند. حداقل 3 نفر از اساتیدی که به همراه معاونت آموزشی دانشگاه که مسئول نظارت بر جلسه می باشد حضور دارند.

مصاحبه ی دکتری دانشگاه سراسری

مصاحبه ی دکتری دانشگاه آزاد

 سؤالات مصاحبه ی دکتری مجموعه ی درخت شناسی و علوم گیاهی:

در جلسه ی مصاحبه ی دکتری 96 توسعه و آموزش کشاورزی سؤالاتی از داوطلبان پرسیده می شود که برای اطلاع از این سؤالات در وحله ی اول باید گفت که طرح جامع و روند کلی برای جامعیت این قبیل از سؤالات وجود ندارد چرا که این سؤالات نحوهی ارزیابی برای پذیرش دانشجویان دکتری اطلاق می گردد و در دانشگاه های مختلف با توجه به استاد مصاحبه کننده متفاوت می باشد. در ابتدا سؤالاتی از داوطلبان به زبان انگلسی پرسیده می شود که ما به داوطلبان توصیه می کنیم با اطلاعات کامل و دقیق از زبان انگلیسی در جلسات حضور پیدا کنند و در ادامه استاد مربوطه برای پذیرش دانشجو سؤالاتی از پایان نامه، علت انتخاب آن و زمینه ی فعالیت کاری از هر داوطلب نموده و هم چنین مقاله ی ISI داوطب مورد بررسی قرار می گیرد. البته با توجه به چارت سازمان آموزش و سنجش کشور نمرات به تفکیک امتیازات پژوهشی، علمی و آموزشی و ارزیابی عملکرد مصاحبه شونده اعلام می گردد.

زمان برگزاری هر یک از مراحل ارزیابی تخصصی باید به نحوی برنامه ریزی شود که با زمان بندی سایر مؤسسات تداخل نداشته باشد و تعیین حد نصاب سنجش علمی از سوی مؤسسات برای ورود داوطلبان به مرحله ی دوم الزامی بوده و این حد نصاب می تواند برای هر مؤسسه و یا هر کد رشته ای متفاوت باشد.

اطلاعات کامل دکتری مجوعه درخت شناسی  به تفکیک دانشگاه ها

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری درخت شناسی و علوم گیاهی ، انتخاب رشته دکتری درخت شناسی و علوم گیاهی سراسری، انتخاب رشته دکتری درخت شناسی و علوم گیاهی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری درخت شناسی و علوم گیاهی ، مراحل مصاحبه دکتری درخت شناسی و علوم گیاهی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور