مصاحبه دکتری برق

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه ی مصاحبه ی دکتری برق:

داوطلبان دکتری تخصصی مهندسی برق 96، پس از انجام انتخاب رشته دکتری (Ph.D) مهندسی برق، در صورتی که به حد نصاب نمره ی لازم دانشگاه مورد نظر برسند، در تاریخ مشخص شده توسط دانشگاه، جهت مصاحبه ی تخصصی دکتری (Ph.D) مهندسی برق دعوت می شوند. داوطلبان دکتری تخصصی مهندسی برق باید از آیین نامه ی نحوه ی امتیاز دهی مصاحبه شوندگان دکتری تخصصی مهندسی برق آگاهی کامل داشته باشند تا در روز مصاحبه ی تخصصی، بهترین امتیاز را کسب نمایند، در روز مصاحبه ی تخصصی دکتری (Ph.D) مهندسی برق، حداکثر 40 امتیاز به سوابق پژوهشی (مقالات علمی داخلی و خارجی، تألیف یا ترجمه ی کتاب و …) تعلق دارد، همچنین حداکثر 30 امتیاز، به سوابق آموزشی (معدل و کیفیت دانشگاه دکتری برق، در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، طول مدت تحصیلی در دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدرک زبان معتبر و …) و حداکثر 30 امتیاز به نحوه ی مصاحبه (تسلط در تجزیه و تحلیل مسائل علمی، توانایی فن بیان و انتقال مطالب و …) اختصاص دارد و همچنین در روز مصاحبه ی دکتری تخصصی مهندسی برق، نمره ی زبان هم تأثیر بالایی دارد. توصیه می گردد داوطلبان دکتری (Ph.D) مهندسی برق از لینک های ذیل جهت نحوه ی مصاحبه ی دکتری تخصصی دیدن فرمایند:

مصاحبه ی دکتری دانشگاه سراسری

مصاحبه دکتری دانشگاه آزادسؤالات مصاحبه ی دکتری برق:

داوطلبان دکتری تخصصی مهندسی برق باید توجه داشته باشند که سؤالات مصاحبه ی تخصصی دکتری برق هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است، به طور کلی عمده ی سؤالات متداول در روز مصاحبه ی دکتری تخصصی مهندسی برق در موارد ذیل می باشد:

1- سؤالات عمومی زبان انگلیسی مانند معرفی داوطلب با زبان انگلیسی و انگیزه دوطلب.

2- تمام وقت بودن دانشجو (مهم است که داوطلب از سوابق تدریس خود بیشتر بگوید)

3- معرفی داوطلب و سوابق تحصیلی (داوطلبان دکتری تخصصی مهندسی برق، سعی کنند که دمدارک تحصیلی خود را به همراه خود ببرند و به صورت سازمان یافته و منظم و با برنامه، سوابق تحصیلی از جمله رشته و نام دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد و … را بیان نمایند).

4- انگیزه داوطلب برای ادامه تحصیل، اهداف علمی و شغلی آینده (حتماً سعی کنید که نشان دهید که دارای برنامه، رسالت شخصی، چشم انداز فردی و برنامه ی مشخص هستید).

5- موضوع مورد علاقه برای رساله دکتری ( در روز مصاحبه ی تخصصی، حتماً نشان دهید که بر روی موضوع خاصی کار کرده اید و به آن علاقه دارید و بلا تکلیف نباشید).

در نهایت به داوطلب دکتری تخصصی مهندسی برق پیشنهاد می گردد جهت اطلاع کامل از شرایط و نحوه ی مصاحبه ی دکتری برق از لینک ذیل استفاده نمایید:

اطلاعات کامل مصاحبه ی دکتری برق به تفکیک دانشگاه ها

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری برق ، انتخاب رشته دکتری برق سراسری، انتخاب رشته دکتری برق آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری برق ، مراحل مصاحبه دکتری برق سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور