مصاحبه دکتری برق

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه ی مصاحبه ی دکتری برق:

داوطلبان دکتری تخصصی مهندسی برق 96، پس از انجام انتخاب رشته دکتری (Ph.D) مهندسی برق، در صورتی که به حد نصاب نمره ی لازم دانشگاه مورد نظر برسند، در تاریخ مشخص شده توسط دانشگاه، جهت مصاحبه ی تخصصی دکتری (Ph.D) مهندسی برق دعوت می شوند. داوطلبان دکتری تخصصی مهندسی برق باید از آیین نامه ی نحوه ی امتیاز دهی مصاحبه شوندگان دکتری تخصصی مهندسی برق آگاهی کامل داشته باشند تا در روز مصاحبه ی تخصصی، بهترین امتیاز را کسب نمایند، در روز مصاحبه ی تخصصی دکتری (Ph.D) مهندسی برق، حداکثر 40 امتیاز به سوابق پژوهشی (مقالات علمی داخلی و خارجی، تألیف یا ترجمه ی کتاب و …) تعلق دارد، همچنین حداکثر 30 امتیاز، به سوابق آموزشی (معدل و کیفیت دانشگاه دکتری برق، در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، طول مدت تحصیلی در دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدرک زبان معتبر و …) و حداکثر 30 امتیاز به نحوه ی مصاحبه (تسلط در تجزیه و تحلیل مسائل علمی، توانایی فن بیان و انتقال مطالب و …) اختصاص دارد و همچنین در روز مصاحبه ی دکتری تخصصی مهندسی برق، نمره ی زبان هم تأثیر بالایی دارد. توصیه می گردد داوطلبان دکتری (Ph.D) مهندسی برق از لینک های ذیل جهت نحوه ی مصاحبه ی دکتری تخصصی دیدن فرمایند:

مصاحبه ی دکتری دانشگاه سراسری

مصاحبه دکتری دانشگاه آزادسؤالات مصاحبه ی دکتری برق:

داوطلبان دکتری تخصصی مهندسی برق باید توجه داشته باشند که سؤالات مصاحبه ی تخصصی دکتری برق هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است، به طور کلی عمده ی سؤالات متداول در روز مصاحبه ی دکتری تخصصی مهندسی برق در موارد ذیل می باشد:

1- سؤالات عمومی زبان انگلیسی مانند معرفی داوطلب با زبان انگلیسی و انگیزه دوطلب.

2- تمام وقت بودن دانشجو (مهم است که داوطلب از سوابق تدریس خود بیشتر بگوید)

3- معرفی داوطلب و سوابق تحصیلی (داوطلبان دکتری تخصصی مهندسی برق، سعی کنند که دمدارک تحصیلی خود را به همراه خود ببرند و به صورت سازمان یافته و منظم و با برنامه، سوابق تحصیلی از جمله رشته و نام دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد و … را بیان نمایند).

4- انگیزه داوطلب برای ادامه تحصیل، اهداف علمی و شغلی آینده (حتماً سعی کنید که نشان دهید که دارای برنامه، رسالت شخصی، چشم انداز فردی و برنامه ی مشخص هستید).

5- موضوع مورد علاقه برای رساله دکتری ( در روز مصاحبه ی تخصصی، حتماً نشان دهید که بر روی موضوع خاصی کار کرده اید و به آن علاقه دارید و بلا تکلیف نباشید).

در نهایت به داوطلب دکتری تخصصی مهندسی برق پیشنهاد می گردد جهت اطلاع کامل از شرایط و نحوه ی مصاحبه ی دکتری برق از لینک ذیل استفاده نمایید:

اطلاعات کامل مصاحبه ی دکتری برق به تفکیک دانشگاه ها

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری برق ، انتخاب رشته دکتری برق سراسری، انتخاب رشته دکتری برق آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری برق ، مراحل مصاحبه دکتری برق سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مصاحبه دکتری برق میتوانید در کانال خانه مشاوره عضو شوند.

تماس با مشاور
اعلام خرابی تماس