مصاحبه دکتری باستان شناسی

  • مصاحبه دکتری باستان شناسی ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه مصاحبه دکتری باستان شناسی:

شرط ورود به روز مصاحبه کسب حد نصاب نمره ی لازم در دانشگاهی است که انتخاب رشته کرده اید. سعی کنید در تمام مصاحبه های دانشگاه های سراسری که به مصاحبه دعوت شده اید شرکت کنید و توجه داشته باشد که در صورت تداخل باید با یکی از دانشگاه ها هماهنگ کنید.  چرا که عدم حضور در روز مصاحبه به منزله ی انصراف از ادامه تحصیل در آن دانشگاه است. نحوه ی امتیازدهی و مصاحبه در دانشگاه ها با هم متفاوت است. اما قطعاً نکات مشترکی در آن ها وجود دارد. برای مثال حتماً در روز مصاحبه مدارک و مستندات علمی خود را همراه داشته باشید. چرا که بی نظمی شما در این باره اولین تأثیر منفی را خواهد داشت. با اعتماد به نفس بالا از دانسته های علمی خود دفاع کنید وفراموش نکنید که آشنایی با کارنامه ی پژوهشی اساتید و تسلط به زبان انگلیسی می تواند کمک بسیاری در مصاحبه بهتر به داوطلب دکتری باستان شناسی کند. دعوت به مصاحبه و نحوه ی ارزیابی داوطلب دکتری در دانشگاه آزاد و سراسری با هم متفاوت است. اما شاید بتوان به بستری تقریباً مشترک در همه ی دانشگاه ها رسید که به شرح زیر است:

فعالیت حداکثر امتیاز
امتیازات پژوهشی 40 امتیاز
امتیازات آموزشی 30 امتیاز
آزمون اختصاصی یا مصاحبه دانشگاه 30 امتیاز

 

مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری

مصاحبه دکتری دانشگاه آزادسؤالات مصاحبه دکتری باستان شناسی:

اکثر سؤالات داوطلب دکتری باستان شناسی درباره کارهای پژوهشی داوطلب است. جان مایه ی این پرسش ها پایان نامه ی کارشناسی ارشد است و پرسش درباره ی ایده پایان نامه ی دکتری است. بی شک تسلط بر زبان انگلیسی برای توضیح عنوان یا چکیده پایان نامه و مقالات یا معرفی خود دانشجو بسیار مهم است. به هیچ وجه رعایت منش اخلاقی مثل ادب و تواضع را فراموش نکنید. نگاه مثبتی از طرف اساتید برای شما ایجاد خواهد کرد. با توجه به اینکه نحوه ی امتیازدهی روز مصاحبه در دانشگاه ها، با هم متفاوت است. در ادامه برای آگاهی بیشتر داوطلب دکتری باستان شناسی به امتیازدهی روز مصاحبه در برخی از دانشگاه های سراسری مهم می پردازیم:

اطلاعات کامل مصاحبه دکتری باستان شناسی به تفکیک دانشگاه ها

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری باستان شناسی ، انتخاب رشته دکتری باستان شناسی سراسری، انتخاب رشته دکتری باستان شناسی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری باستان شناسی ، مراحل مصاحبه دکتری باستان شناسی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور