مصاحبه دکتری آثار و اشیاء تاریخی

  • مصاحبه دکتری آثار و اشیاء تاریخی ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه مصاحبه دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی:

داوطلبان دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی پس از انتخاب رشته و کسب حد نصاب لازم برای ورود به دانشگاه های مورد نظر باید در زمان و تاریخ تعیین شده توسط دانشگاه برای مصاحبه مراجعه کنند. نحوه ی مصاحبه و امتیازدهی در دانشگاه ها متفاوت  خواهد بود اما قطعاً داشتن یکسری اطلاعات می تواند به داوطلب دکتری مرمت کمک بسیاری کند. گام اول آگاهی از رزومه پژوهشی استاد برای آشنایی بیشتر جهت روز مصاحبه است و گام بعدی تسلط بر داشته های علمی و پژوهشی خود داوطلب است که سبب تمایز او با دیگر داوطلبان دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی خواهد شد. دعوت به مصاحبه و نحوه ی ارزیابی داوطلب دکتری دو دانشگاه آزاد و سراسری متفاوت خواهد بود. اما می توان به یک چارچوب تقریباً مشترک میان هر دانشگاه ها رسیده که به شرح زیر است:

فعالیت حداکثر امتیاز
سوابق پژوهشی 40 امتیاز
سوابق آموزشی 30 امتیاز
مصاحبه ی آزمون اختصاصی و موضوع تز پیشنهاد شده توسط داوطلب دکتری 30 امتیاز

 

مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

 سؤالات مصاحبه دکتری مرمت آثار و اشیاء تاریخی:

اکثر سؤالات از داوطلب دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی درباره ی دروس تخصصی و کارهای پژوهشی داوطلب دکتری مرمت و آثار و اشیای تاریخی است. جان مایه ی این سؤالات حول محور پایان نامه ی کارشناسی ارشد داوطلب است. هدف داوطلب دکتری باید کاملاً مشخص باشد زیرا امکان دارد از او درباره ی تز پایان نامه ی دکتری نیز سؤال هایی پرسیده شود. داوطلب دکتری باید با انگیزه در روز مصاحبه شرکت کند.

همراه داشتن پروپوزال پژوهشی و هنری یا کسب رتبه در جشنوراه و نمایشگاه های هنری دارای امتیازات بیشتری برای داوطلب دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی است. علاوه بر پاسخ گویی به سؤالات رعایت ادب و تواضع در هنگام پاسخ گویی برای اساتید مصاحبه کننده بسیار مهم است. برای آگاهی بیشتر داوطلب دکتری نحوه ی امتیازدهی چند دانشگاه مهم در مقاله ای جداگانه مورد بررسی قرار گرفته که می تواند در قبولی داوطلب دکتری تأثیر بالایی داشته باشد.

اطلاعات کامل مصاحبه ی دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی به تفکیک دانشگاه ها

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری آثار و اشیاء تاریخی ، انتخاب رشته دکتری آثار و اشیاء تاریخی سراسری، انتخاب رشته دکتری آثار و اشیاء تاریخی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری آثار و اشیاء تاریخی ، مراحل مصاحبه دکتری آثار و اشیاء تاریخی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور