مشاوره تلفنی انتخاب رشته دکتری 98

  • انتخاب رشته دکتری 98، زمان، شرایط و نحوه انتخاب رشته دکتری
  • مشاوره و آنالیز کارنامه انتخاب رشته دکتری 98
  • تکمیل ظرفیت دکتری بدون کنکور، دفترچه انتخاب رشته دکتری 98
  • مشاوره تلفنی برای قبولی در مصاحبه دکتری ، قبولی در دکتری بدون کنکور

مشاوره و آنالیز کارنامه انتخاب رشته دکتری 98:

انتخاب رشته یکی از تخصصی ترین اعمالی است که در دوره های تحصیلی انجام می دهید. با وجود اینکه تعداد افراد کمی همواره می توانند در هر رشته و دانشگاهی که مورد نظر شان است، قبول شوند، انتخاب رشته اصولی می تواند یک عامل قبولی بسیار حائز اهمیت باشد. از جمله مواردی که در یک انتخاب رشته حرفه ای بسیار مهم است، آنالیز کارنامه داوطلب است.

«به منظور مشاوره و آنالیز کارنامه انتخاب رشته دکتری 98 با مشاورین مرکز تماس بگیرید.»

زمان و شرایط انتخاب رشته دکتری 98:

مطابق زمان بندی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون دکتری در اسفندماه در سایت سازمان سنجش در فروردین ماه منتشر شد. که مطابق زمانبندی به داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، فرصت انتخاب رشته داده می شود.

حتماً به این نکته دقت کنید که اگر مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری شده باشید، مجازید که فقط در دانشگاه های سراسری انتخاب رشته نمایید. و در صورت مجاز شدن در سایر دانشگاه ها، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، آزاد و … هستید.

«برای کسب آگاهی از زمان و شرایط انتخاب رشته دکتری 98 با مشاورین مرکز تماس بگیرید.»

نحوه انتخاب رشته دکتری سراسری 98:

اگر در کارنامه ی اولیه منتشر شده توسط سازمان سنجش دو دانشگاه سراسری به منظور انتخاب رشته مجاز شناخته شده باشید، می توانید اقدام به انتخاب رشته نمایید. یک انتخاب رشته حرفه ای نیازمند آگاهی از رتبه ها و ترازهای قبولی سال های گذشته و مقایسه آن هاست. در واقع نحوه انتخاب رشته می تواند در قبولی شما بسیار حائز اهمیت باشد.

برای کسب آگاهی از نحوه انتخاب رشته دکتری سراسری 98 با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

نحوه انتخاب رشته دکتری آزاد 98:

اولین شرطی که بایستی برای اقدام به انتخاب رشته داشته باشید، این است که در کارنامه ی اولیه مجاز شناخته شده باشید. با وجود اینکه آزمون دکتری برای دانشگاه سراسری و آزاد به صورت هماهنگ برگزار می شود ولی روند انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد با سراسری متفاوت است.

برای کسب آگاهی از نحوه انتخاب رشته دکتری آزاد 98 با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

دفترچه انتخاب رشته دکتری 98

دفترچه انتخاب رشته دکتری تقریباً همزمان با اعلام نتایج اولیه دکتری به صورت مجزای سراسری و آزاد منتشر می شود و معمولا شامل کلیات، شرایط و ضوابط، جداول کد رشته محل ها و فرم ها است.

به منظور انتخاب رشته حرفه ای، گاهی از اطلاعات مندرج در دفترچه الزامی است.

برای کسب آگاهی از مندرجات دفترچه انتخاب رشته دکتری با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

مشاوره برای قبولی در مصاحبه دکتری

شاید شما نیز جزو افرادی باشید که می پندارند کسب رتبه ی قابل قبول در آزمون دکتری به معنای قبولی آنها است ولی بایستی حتماً به این نکته توجه کنید که با توجه به افزایش درصد سهم اثر مصاحبه در قبولی و برابری آن با امتیاز حاصل از آزمون، مصاحبه به میزان آزمون در قبولی شما مؤثر است.

برای مشاوره قبولی در مصاحبه دکتری لینک را مطالعه نمایید.

تکمیل ظرفیت دکتری بدون کنکور

تکمیل ظرفیت فرصتی دوباره برای داوطلبانی است که در گرایش و دانشگاه مورد نظرشان قبول نشده اند. تکمیل ظرفیت این امکان را به داوطلبان می دهد تا بدون شرکت در کنکور، دوباره شانس خود را برای قبولی امتحان کنند. تکمیل ظرفیت دارای شرایط و ضوابطی است. به عنوان مثال تمامی کسانی که در آزمون شرکت کرده اند، مجاز به ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری هستند ولی برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزاد، حتماً بایستی به مصاحبه دعوت شده باشند.

برای کسب آگاهی از تکمیل ظرفیت دکتری بدون کنکور با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

دکتری بدون کنکور

در مقطع دکتری نیز همانند سایر مقاطع تحصیلی،پذیرش بدون کنکور تحت ضوابط و شرایطی صورت می پذیرد . به عنوان مثال پذیرش در مقطع دکتری تحت عنوان «پذیرش استعدادهای درخشان» بدون کنکور انجام می گیرد. پردیس های خودگردان هم به صورت جذب از طریق کنکور و به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری می نمایند.

در ضمن می توانید مقاله پذیرش بدون کنکور دکتری 98 را مطالعه کنید.

برای کسب آگاهی از دانشگاه ها، شرایط و ضوابط دکتری بدون کنکور با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • انتخاب رشته دکتری 98، زمان، شرایط و نحوه انتخاب رشته دکتری
  • مشاوره و آنالیز کارنامه انتخاب رشته دکتری 98
  • تکمیل ظرفیت دکتری بدون کنکور، دفترچه انتخاب رشته دکتری 98
  • مشاوره تلفنی برای قبولی در مصاحبه دکتری ، قبولی در دکتری بدون کنکور

 

تماس با مشاور