مرکز مشاوره افسردگی:

 • مرکز مشاوره افسردگی، مشاوره مرگ یکی از نزدیکان، مشاوره سابقه افسردگی در خانواده
 • مشاوره مشکلات مالی حاد، مشاوره داشتن تجربیات ناخوشایند، انواع بیماری های مزمن
 • مشاوره افکار منفی نسبت به خود، مشاور حس گناهکاری، مشاوره تمایل به روزمره گی
 • مرکز مشاوره تلفنی، پاسخ گویی به سوالات متداول در زمینه افسردگی، انتخاب مشاوره خانم یا آقا

 لزوم مشورت با مشاور افسردگی:

افسردگی مسئله‌ای است که اگر به مرحله ی بروز برسد، به معنی آشفتگی و کلافگی بسیار و نا امیدی فرد به درمان است، زیرا نا امیدی و بی‌حوصلگی یکی از علائم افسردگی است.

برای درمان افسردگی اولین قدم مراجعه به روانشناس است، فرد احساس کلافگی دارد و می‌گوید من افسرده‌ام!حال باید مشاور علائم و حالت‌های فرد را جویا شود تا به این اطمینان خاطر برسد که مفهوم درک شده توسط مراجع از افسردگی با تعریف و نشانه‌های حقیقی آن همخوانی دارد.

وارد شدن فرد در رابطه درمانی به او کمک می‌کند تا هیجانات و احساساتی که تصور می‌کرده است که بیان آن ها برای دیگران صحیح نیست ، مطرح و توسط مشاور پذیرفته شود ، که این همدلی، اولین قدم انگیزشی است.

روانشناس با آگاهی از موارد مذکور می‌تواند نوع و میزان افسردگی را تشخیص دهد و با توجه به شخصیت فرد و توانایی‌های خویش، درمان مناسب را آغاز کند درمان‌های افسردگی با رویکردهای مختلف مانند طرح‌واره، شناختی و رفتاری، واقعیت درمانی و…انجام‌پذیر است و در مواقعی نیز لازم است که همراه با روان‌درمانی، دارودرمانی و ارجاع دادن به روان‌پزشک نیز انجام گیرد.

اگر هر گونه سوالی در زمینه افسردگی و مشکلات فردی دارید، می توانید آن را از طریق تماس تلفنی با مشاورین و روان شناسان متخصص مرکز درمیان بگذارید.

مشاور افسردگی چه کمکی به ما می کند؟ 

دلایل ابتلا به افسردگی به صورت کلی، عوامل ژنتیکی، جسمانی، محیطی و روانی را در برمی‌گیرد. ممکن است در پاره‌ای مواقع چند عامل با همکاری هم منجر به آن شود و یا در مواقع دیگر یک عامل به‌تنهایی فرد را دچار این احساس کند. با مشاوره تلفنی به فرد افسرده یادآوری می‌شود که گرچه اتفاق و یا فردی خاص در شروع افسردگی ، تأثیر داشته است اما در رفع آن فقط انگیزه درونی خودش (چنان چه با جرقه‌ای برانگیخته شود) مؤثر خواهد بود. روان‌شناس اختلاف مفهوم معطل بودن و منتظر بودن را برای مخاطب تبیین می‌کند تا انگیزه لازم برای اقدام در او ایجاد شود.

متخصصان مرکز مشاوره می توانند در زمینه های مختلف به هموطنان عزیز در سراسر کشور مشاوره تلفنی ارائه دهند. شما قادر خواهید بود به دلخواه خودتان مشاور خانم و آقای مورد نظر را انتخاب کرده و مشکلات خود را با مشاورین مرکز مطرح نمائید.

جهت پاسخ گویی به هر گونه سوال در زمینه افسردگی می توانید با مشاورین و روان شناسان متخصص مرکز تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد افسردگی

 اگر سوالاتی در زمینه های زیر دارید:

افسردگی در کودکان، افسردگی در نوجوانان، افسردگی در جوانان، افسردگی در بزرگسالان، افسردگی در میان سالان، افسردگی در سالمندان، افسردگی در بانوان، افسردگی در آقایان، افسردگی در چهل سالگی، افسردگی پس از زایمان، افسردگی پس از جدایی، افسردگی پس از مرگ عزیزان و …

پیشنهاد می کنیم که حتما با مشاورین مرکز تماس بگیرید و سوالات خود را با آن ها در میان بگذارید.

چرا مشاوره تلفنی

 • چون همین حالا می توانم به یک مشاوره آگاه دسترسی داشته باشم و نیاز به گرفتن وقت ملاقات نیست
 • چون لازم نیست که مسافت زیادی را برای رفتن به مرکز طی کنم
 • چون می خواهم اطلاعات تماسم محرمانه باشد
 • چون هیچ محدودیت زمانی و مکانی را نمی خواهم
 • چون می خواهم در کم ترین زمان ممکن، مشکلی را که دارم برطرف کنم، بدون اینکه حتی یک دقیقه را تلف کنم
 • چون به مراکز مشاوره دسترسی ندارم و نیاز دارم که با یک فرد آگاه صحبت کنم
 • و هزاران چون دیگر….!برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مرکز مشاوره افسردگی میتوانید در کانال خانه مشاوره عضو شوند.

تماس با مشاور