زمان اعلام نتایج دکتری 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

 

در این مقاله می خوانید:

 

 

طبق اطلاعیه هایی که سایت رسمی سازمان سنجش اعلام کرده، اعلام نتایج اولیه آزمون ورودی دکتری (PH.D) برای سال 1396 در هفته ی آخر فروردین ماه سال 1396 می باشد و داوطلبان کنکور دکتری (PH.D) سال 1396 در نیمه ی اول سال اردیبهشت ماه سال 1396، انتخاب رشته ی اینترنتی ( فقط از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش) انجام می دهند و اعلام نتایج نهایی آزمون ورودی دکتری (PH.D) سال 1396 در دهه اول شهریورماه 1396 می باشد، همچنین طبق روال سال های گذشته، داوطلبانی که به حد نصاب نمره تراز نهایی ارسالی هر دانشگاه رسیده اند، از نیمه ی اول خردادماه برای مصاحبه به دانشگاه مراجعه خواهند کرد که در نهایت در دهه ی اول شهریورماه کارنامه نهایی صادر شده و در مهر می توانند شروع به تحصیل در مقطع دکتری نمایند.

دعوت به عضویت در کانال تلگرام خانه مشاوره

کانال تلگرام خانه مشاوره ، شرایط انتخاب رشته دکتری تخصصی و زمان اعلام نتایج را در سریع ترین زمان ممکن را در اختیار داوطلبان کنکور دکتری تخصصی قرار می دهد. شما با عضویت در کانال تخصصی تلگرام خانه مشاوره در سریعترین زمان ممکن از اعلام نتایج کنکور دکتری تخصصی (PH.D) آگاه شده و زمان خود را از دست نمی دهید.

تغییرات اساسی در انتخاب رشته دکتری 96 :

با توجه به اینکه انتخاب رشته دکتری تخصصی (PH.D) در سال 1396، با تغیرات اساسی نسبت به سال های گذشته همراه هست، بهتر است با اطلاعات بیشتری برای انتخاب رشته آماده شوید که با مطالعه ی دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ووردی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) و استفاده از نرم افزار تخصصی انتخاب رشته دکتری تخصصی، می توانید انتخاب رشته صحیح و دقیقی داشته باشید، پس هر داوطلب کنکور دکتری تخصصی با اطلاع از شیوه نامه ی اجرایی آیین نامه ی آزمون ورودی دکتری تخصصی می تواند انتخاب رشته بهتری را داشته باشد و در بهترین دانشگاه قبول شود. اطلاع از شرایط قبولی در هر دانشگاه و شرایط قبولی و نحوه ی انتخاب رشته ی صحیح و مراحل قبولی در آزمون دکتری (PH.D) و همچنین نحوه ی امتیاز دهی در مرحله ی مصاحبه تخصصی و آموزشی، کمک شایانی به شما خواهد کرد که آینده ای درخشان برای خود رقم بزنید.

مشاهده کارنامه نتایج دکتری 96 کنکور سراسری و دانشگاه آزاد:

برای مشاهده ی کارنامه ی نتایج آزمون دکتری تخصصی، پس از اعلام نتایج توسط سایت رسمی سازمان سنجش اموزش کشور، داوطلبان کنکور دکتری (PH.D) با مراجعه به سایت sanjesh.org و از منوی رنگی سمت راست، لینک دکتری تخصصی را انتخاب کرده و در صفحه ی مورد نظر در بند مربوط به کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1396 کلیک کرده و در انتها عکس زیر را مشاهده خواهید کرد که با واردن نمودن اطلاعات مربوطه می توانید نتایج دکتری 1396 خود را مشاهده نمایید.

 

مشاهده کارنامه نتایج دکتری 96 با شماره داوطلبی:

دو راه برای مشاهده ی کارنامه ی اعلام نتایج دکتری سال 1396 دانشگاه های سراسری و آزاد وجود دادر که راه اول آن، هر داوطلب با وارد نمودن اطلاعاتی چون شماره داوطلبی، نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد می تواند به راحتی، نتایج اولیه خود در کنکور دکتری تخصصی سال 1396 را مشاهده نماید. شما می توانید برای اطلاع از شماره داوطلبی، با مراجعه به کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی سال 1396 آن را مشاهده نمایید و همچنین شماره داوطلبی در برگه ی شماره صندلی در روز آزمون ذکر شده است و اگر نتوانستید به شماره ی داوطلبی دسترسی پیدا کنید می توانید از روش دوم برای مشاهده ی کارنامه اولیه ی دکتری (PH.D) سال 1396 استفاده نمایید که در ذیل بیان شده است.

مشاهده کارنامه نتایج دکتری 1396 با شماره پرونده:

راه بار دوم مشاهده کارنامه اعلام نتیجه دکتری تخصصی سال 1396 برای دانشگاه های آزاد و سراسری این است که هر داوطلب با وارد نمودن اطلاعاتی چون شماره پرونده و شماره شناسنامه می تواند به راحتی نتیجه ی خود را مشاهده نماید. شماره پرونده هر داوطلب در فرم ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سال 1396 در ج شده است و با یافتن رسید ثبت نام خود به راحتی می توانید به شماره پرونده ی خود دسترسی پیدا کنید و اگر هر داوطلب به رسید ثبت نام دسترسی پیدا نکرد و نتوانست شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را بیابد، می تواند از طریق راه زیربه شماره های داوطلبی و پرونده دسترسی پیدا کند که در ذیل ذکر خواهیم کرد.

 

یافتن شماره داوطلبی و شماره پرونده:

اگر نتوانستید شماره داوطلبی و شماره پرونده ی خود را از روی کارت مشاهده نمایید، نگران نباشید، چون هر داوطلب می تواند با مراجعه به سایت سازمان سنجش (sanjesh.org) و از قسمت سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش و با وارد نمودن مشخصات فردی، اطلاعات ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی سال 1396 خود را به صورت آنلاین بیابد. (عکس بالا، سمت چپ سایت sanjesh.org)

رتبه و تراز (نمره کل) در کارنامه دکتری

پس از اعلام نتایج اولیه ی کنکور دکتری تخصصی سال 1396 داوطلب با مراجعه به سایت Sanjesh.org و با وارد نمودن اطلاعاتی همچون شماره داوطلبی یا شماره پرونده ( که در بالا ذکر شد)، می توانند کارنامه ی خود را مشاهده کنند که با توجه به کارنامه ی اولیه کنکور دکتری (PH.D) سال 1396 خود، در صورتی که نمره ی لازم برای دعوت به مصاحبه را کسب نمایند، انتخاب رشته ی صحیح و دقیق را با توجه به دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی دکتری تخصصی و نرم افزار تخصصی انتخاب رشته کنکور دکتری (PH.D) انجام دهند. برای این امر، نمونه از کارنامه ی اولیه کنکور دکتری تخصصی در ذیل آمده است که در ادامه راهنمای صحیح انتخاب رشته ذکر شده است که با توجه به اطلاعات این مقاله بتوانید انتخاب رشته ی صحیحی داشته باشید.

عکس کارنامه

راهنمای انتخاب رشته دکتری تخصصی 1396 کنکور سراسری:

داوطلبان آزمون ورودی دکتری (PH.D)، با تجربه ی آزمون های مختلفی همچون کنکور در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و … می توانند در انتخاب رشته ی آزمون ورودی دکتری تخصصی سال 1396، با نهایت دقت در بهترین دانشگاه قبول شوند. برای تحقق این امر در ذیل، اطلاعاتی هم چون ضوابط، شرایط، جزئیات و نحوه ی انتخاب رشته آزمون دکتری (PH.D) 1396 را قرار دهیم که کمک بزرگی به هر داوطلب کند تا بهترین انتخاب رشته را انجام نماید. با توجه به اینکه تغییرات اساسی در کنکور سال 1396 در مقطع دکتری اتفاق افتاده است و همچنین ثبت نام آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد سال 1396 با آزمون دکتری (PH.D) سراسری ادغام شده است، تمامی شرکت کنندگان آزمون ورودی دکتری در سال 1396 می توانند در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سال 1396 شرکت نمایند که در ذیل اطلاعات بیشتری را قرار خواهیم داد.

شرایط انتخاب رشته آزمون دکتری 96

با توجه به اینکه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سراسری و دانشگاه آزاد در سال 1396، ذکر شده است که آزمون ورودی سال 1396 دانشگاه های سراسری و آزاد ادغام شده است، هر داوطلب برای قبولی در دانشگاه های آزاد و سراسری می توانند به صورت جداگانه انتخاب رشته صحیح انجام دهند. پس هر داوطلبی که در آزمون ورودی دکتری (PH.D) ثبت نام کرده باشد و در روز آزمون حضور داشته باشد و برای آن ها از طریق سایت سازمان سنجش (sanjesh.org) کارنامه ی اولیه صادر شده باشد، می توانند در انتخاب رشته دکتری سال 1396 در دانشگاه های سراسری و آزاد (به صورت انتخاب رشته جداگانه) شرکت نماید. در کارنامه ی داوطلبان ورودی آزمون دکتری تخصصی سال 1396، ذکر شده است که داوطلب مجاز به انتخاب رشته محل های دوره ی تحصیلی روزانه می باشد یا خیر، همچنین در کارنامه ی اولیه داوطلبان دکتری تخصصی سراسری و آزاد، اطلاعاتی هم چون مجاز بودن یا نبودن در دوره های تحصیلی نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان ذکر شده است که هر داوطلب با اطلاع از این شرایط و بر اساس نمره کل و رتبه ی در سهمیه و آخرین رتبه ی مجاز در دوره های تحصیلی روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان می توانند انتخاب رشته صحیح و دقیقی داشته باشد. پس هر داوطلب با مطالعه ی دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی دکتری تخصصی دانشگاه های سراسری و آزاد 1396 و استفاده از نرم افزار تخصصی انتخاب رشته دکتری، می تواند در بهترین دانشگاه در مقطع دکتری قبول شود.

نحوه ی صحیح انتخاب رشته آزمون دکتری 96

برای انتخاب رشته آزمون دکتری 1396، هر داوطلب حداکثر 50 انتخاب می تواند داشته باشد که ترتیب بر اساس اولویت علاقه می باشد و محدودیتی در انتخاب رشته ندارد و هر داوطلب با توجه به مجاز بودن در دوره های تحصیلی روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان، می تواند حدکثر 50 انتخاب داشته باشد. هر داوطلب با توجه به نمره ای که کسب کرده می تواند بهترین انتخاب رشته را داشته باشد که بهتر است 10 انتخاب هر داوطلب به صورت خوشبینانه (بهترین دانشگاه های کشور)، 30 انتخاب بعدی به صورت واقع بینانه و 10 انتخاب آخر، گزینه هایی باشد که احتمال قبولی آنان بسیار بالاست. پس داوطلبان آزمون ورودی دکتری تخصصی با مطالعه ی دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته و استفاده از نرم افزار تخصصی انتخاب رشته دکتری (PH.D) سال 1396 می توانند انتخاب رشته صحیح و دقیقی داشته باشند و اینده ی تحصیلی درخشانی برای خود رقم زنند.

مراحل بعدی انتخاب رشته آزمون دکتری 1396:

هر داوطلب، ابتدا فمر انتخاب رشته آزمون دکتری 1396 را از طریق سایت رسمی سازمان سنجش کشور (sanjesh.org) را تکمیل کرده و پس از دریافت رسید 15 رقمی، باید منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور در خصوص حد نصاب پذیرش هر دانشگاه در رشته مورد نظر در آزمون دکتری تخصصی سال 1396 باشد که بر اساس ترازهایی که هر دانشگاه در رشته مورد نظر ذکر کرده و مجاز به حضور در مصاحبه ی آن دانشگاه می باشد، برای مصاحبه حضوری باید،برای مثال، دانشگاه تهران در رشته ی روانشناسی در دوره ی روزانه، نمرات بالای 5200 را دعوت به مصاحبه کرده است که بر این اساس، تمامی داوطلبان که حد نصاب نمره 5200 را کسب کرده اند و در فرم انتخاب رشته آزمون ووردی دکتری تخصصی، روانشناسی دانشگاه تهران را انتخاب نموده اند، باید در تاریخی که دانشگاه تهران از آن ها برای مصاحبه دعوت کرده است، در محل ضور یابد و در مصاحبه آزمون دکتری سراسری 1396 برای دانشگاه مورد نظر شرکت نماید و در نهایت اعلام نتیجه قبولی نهایی آزمون دکتری (PH.D) سال 1396، از طریق دانشگاه مورد نظر به داوطلب اعلام یم گردد و از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام نمی شود.

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1396 سراسری:

داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه، با مطالعه کامل دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی سال 1396، و بررسی کارنامه اولیه، ی توانند به انتخاب رشته خود بپردازند، در مرحله ی انتخاب رشته مهم است بدانید که کدام دانشگاه ا،پذیرنده ی رشته ی مورد نظر است و اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه برای قبولی در دانشگاه مرد نظر، امری مهم و ضروری است، پس هر داوطلب با توجه به اینکه در کدام یک از دوره های تحصیلی روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس های خودگردان مجاز شده است، حداکثر 50 انتخاب می تواند داشته باشد که با توجه به کارنامه های سال های گذشته و استفاده از نرم افزار تخصصی انتخاب رشته، می تواند بهترین انتخاب رشته را داشته باشد، دفترچه انتخاب رشته ی آزمون ورودی دکتری تخصصی سال 1396، اطلاعات کامل از نحوه ی انتخاب رشته و ظرفیت پذیرش هر دانشگاه را به شما می دهد، و شما با اطلاعات کارنامه ی نتیجه ی اولیه خود و مطالعه ی دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته، می توانید در بهترین دانشگاه قبول شوید، برای این امر، داوطلبان با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش و آموزش کشور (sanjesh.org)، می تواند در منوی سمت راست و در قسمت دکتری تخصصی کلیک کرده و دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره ی دکتری PH.D (نیمه متمرکز) (دفترچه ی شماره 2) را دریافت نماید. شما پس از دریافت این فایل و مطالعه ی کامل دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی، برای ثبت نام انتخاب رشته از طریق سایت Sanjesh.org می توانید اقدام نمایید.

ظرفیت پذیرش دکتری 96- کنکور سراسری:

دوره

نام دانشگاه یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته ی تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
بورس اعزام به خارج دانشگاه شیراز مدیریت فناوری و اطلاعات کسب و کار هوشمند 1 پذیرش با عنوان مدیریت فناوری اطلاعات – تجارت الکترونیک
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران گردشگری 1 پذیرش با عنوان مدیریت جهانگردی
بورس اعزام به خارج دانشگاه شیراز گردشگری کسب و کار هوشمند 1 پذیرش با عنوان مدیریت جهانگردی شگرایش مدیریت هتلداری
بورس اعزام به خارج دانشگاه یزد گردشگری 1
بورس اعزام به خارج دانشگاه فردوسی مشهد مدیریت توسعه 1 1 پذیرش با عنوان مدیریت امور شهری
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران کارآفرینی 1 پذیرش با عنوان کارآفرینی فناوری
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران کار آفرینی 1 پذیرش با عنوان ایجاد کسب و کار
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران کارآفرینی 1 پذیرش با عنوان مدیریت کسب و کار در کشاورزی و صنایع
بورس اعزام به خارج مجتمع آموزش عالی فاطمیه نهاوند کارآفرینی 1 پذیرش با عنوان ترویج کارفرینی و مدیریت کسب و کار روستایی و کشاورزی
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران آینده پژوهی 1
بورس اعزام به خارج دانشگاه اصفهان مالی مهندسی مالی 1 پذیرش با عنوان مدیریت مالی
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران مالی مهندسی مالی 2 پذیرش با عنوان مهندسی مالی
بورس اعزام به خارج دانشگاه فردوسی مشهد مالی مهندسی مالی 1 پذیرش با عنوان مهندسی مالی
روزانه دانشگاه الزهرا (س) ویژه خواهران – تهران مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 2 فقط زن
روزانه دانشگاه تربیت مدرس مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 5
روزانه دانشگاه تهران مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 3
روزانه دانشگاه تهران (محل تحصیل – پردیس فارابی قم) مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 3
دانشگاه سمنان مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 2
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 5
روزانه دانشگاه یزد مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 2
روزانه دانشگاه یزد مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 2
روزانه دانشگاه تهران مدیریت بازرگانی مدیریت سیاست گذاری بازرگانی 3
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مدیریت بازرگانی مدیریت سیاست گذاری بازرگانی 3
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مدیریت بازرگانی مدیریت سیاست گذاری بازرگانی 5
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت بازرگانی مدیریت سیسات گذاری بازرگانی 5
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت بازرگانی مدیریت سیاست گذاری بازرگانی 3
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مدیریت بازرگانی مدیریت سیاست گذاری بازرگانی 5
روزانه دانشگاه اصفهان مدیریت بازرگانی رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی 1
روزانه دانشگاه تهران مدیریت بازرگانی رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی 3 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت بازرگانی رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی 5
روزانه دانشگاه امام صادق (ع) مدیریت دولتی تصمیمی گیری و خط مشی گذاری عمومی 4

 

دوره

نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
روزانه دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس فارابی قم) مدیریت دولتی تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی 3
روزانه دانشگاه تهران مدیریت دولتی رفتار سازمانی 3 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
روزانه دانشگاه تهران ( محل تحصیل پردیس فارابی قم) مدیریت دولتی رفتار سازمانی 3
روزانه دانشگاه خوارزمی تهران مدیریت دولتی رفتار سازمانی 5 محل تحصیل تهران
روزانه دانشگاه سمنان مدیریت دولتی رفتار سازمانی 2
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مدیریت دولتی رفتار سازمانی 5
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت دولتی رفتار سازمانی 5
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد مدیریت دولتی رفتار سازمانی 3
روزانه دانشگاه لرستان – خرم آباد مدیریت دولتی رفتار سازمانی 3
روزانه دانشگاه تربیت مدرس مدیریت دولتی مدیریت منابع انسانی 3
روزانه دانشگاه تهران مدیریت دولتی مدیریت منابع انسانی 3
روزانه دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس فارابی قم) مدیریت دولتی مدیریت منابع انسانی 3
روزانه دانشگاه خوارزمی تهران مدیریت دولتی رفتار سازمانی 5
روزانه دانشگاه سمنان مدیریت دولتی مدیریت منابع انسانی 2
روزانه دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان مدیریت دولتی مدیریت منابع انسانی 2
روزانه دانشگاه لرستان – خرم آباد مدیریت دولتی مدیریت منابع انسانی 3
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت دولتی مدیریت تطبیقی و توسعه 5

 

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
روزانه مؤسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی مدیریت دولتی مدیریت تطبیقی و توسعه 3
روزانه دانشگاه تربیت مدرس مدیریت فناوری اطلاعات مدیریت تطبیقی و توسعه 3
روزانه دانشگاه تهران مدیریت فناوری اطلاعات مدیریت تطبیقی و توسعه 3
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد مدیریت فناوری اطلاعات مدیریت تطبیقی و توسعه 3
روزانه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران مدیریت فناوری اطلاعات مدیریت تطبیقی و توسعه 1
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت فناوری اطلاعات مدیریت خدمات و توسعه فناوری 5
روزانه دانشگاه تربیت مدرس مدیریت صنعتی مدیرت سیستم ها 3
روزانه دانشگاه تهران (محل تصیل پردیس فارابی قم) مدیریت صنعتی مدیریت سیستم ها 3
روزانه دانشگاه جامع امام حسین (ع) تهران مدیریت صنعتی مدیریت سیستم ها 7 دارای شرایط خاص
روزانه داانشگاه شیراز مدیریت صنعتی مدیریت سیستم ها 4
روزانه دانشگاه صنعتی شریف تهران مدیریت صنعتی تهران مدیریت سیستم ها 4 امکان تحصیل در زمینه های مختلف مدیریت وجود دارد و دانشجو با مدرک دکتری مدیریت دانش آموز می شود.
روزانه دانشگاه تهران ( محل تحصیل پردیس فارابی قم) مدیریت صنعتی تولید و عملیات 3
روزانه دانشگاه تهران مدیریت صنعتی تولید و عملیات 3 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
روزانه دانشگاه خلیج فارس – بوشهر مدیریت صنعتی تولید و عملیات 2
روزانه دانشگاه خلیج فارس بوشهر مدیریت صنعتی تولید و عملیات 2
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مدیریت صنعتی تولید و عملیات 5
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت نصعتی تولید و عملیات 5
روزانه دانشگاه مازندران – بابلسر مدیریت صنعتی تولید و عملیات 3
روزانه دانشگاه اصفهان مدیریت صنعتی تحقیق در عملیات 3
روزانه دانشگاه تهران مدیریت صنعتی تحقیق در عملیات 3 محل تحصیل دانشکدده مدیریت تهران
روزانه دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس فارابی قم) مدیریت صنعتی تحقیق در عملیات 3
روزانه دانشگاه خلیج فارس – بوشهر مدیریت صنعتی تحقیق در عملیات 2
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت صنعتی تحقیق در عملیات 5

 

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
روزانه دانشگاه امام صادق (ع) مدیریت صنعتی مالی 4
روزانه دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس فارابی قم) مدیریت صنعتی مالی 3
روزانه دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان مدیریت صنعتی مالی 2
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران میدریت صنعتی مالی 5
روزانه دانشگاه یزد مدیریت تکنولوژی مدیریت نوآوری 2
روزانه دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس فارابی قم) مدیریت تکنولوژی مدیریت نوآوری 3
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت تکنولوژی مدیریت تحقیق و توسعه 5
روزانه دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مدیریت تکنولوژی مدیریت انتقال تکنولوژی 2
روزانه دانشگاه تهران مدیریت تکنولوژی مدیریت نوآوری 3
روزانه دانشگاه تهران مدیریت رسانه 3 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
روزانه دانشگاه تهران سیاست گذاری علم و فناوری مدیریت نو آوری 3 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
روزانه دانشگاه تهران مدیریت رسانه ای مدیریت نو آوری 3 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
روزانه دانشگاه تهران سیاست گذاری علم و فناوری مدیریت نو آوری 3 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
روزانه دانشگاه تهران سیاست گذاری علم و فناوری مدیریت نوآوری 3 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
روزانه دانشگاه علم و صنعت ایران- تهران سیاست گذاری علم و فناوری مدیریت نوآوری 2 محل تحصیل دانشکده مهندسی پیشرفت
روزانه دانشگاه مازندران – بابلسر سیاست گذاری علم و فناوری مدیریت نو آوری 5
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران گردشگری مدیریت نو آوری 5
نوبت دوم دانشگاه تهران مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 2 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
نوبت دوم دانشگاه تهران مدیریت دولتی تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی 2 محل تحصیل دانشکده دیریت تهران
نوبت دوم دانشگاه تهران مدیریت دولتی رفتار سازمانی 2 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
نوبت دوم دانشگاه سمنان مدیریت دولتی رفتار سازمانی 1
نوبت دوم دانشگاه سمنان مدیریت دولتی رفتار سازمانی 1
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد مدیریت دولتی رفتار سازمانی 2
نوبت دوم دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان مدیریت دولتی مدیریت منابع انسانی 2

 

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد مدیریت فناوری اطلاعات کسب و کار هوشمند 2
نوبت دوم دانشگاه تربیت مدرس مدیریت صنعتی مدیریت سیستم ها 2
نوبت دوم دانشگاه تهران مدیریت صنعتی تولید و عملیات 2 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
نوبت دوم دانشگاه مازندران – بابلسر مدیرت صنعتی تولید و عملیات 1
نوبت دوم دانشگاه تهران مدیریت رسانه ای تولید و عملیات 2 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
نوبت دوم دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) – قزوین آینده پژوهی تولید و عملیات 3
نوبت دوم دانشگاه تهران مالی بانکداری 2 محل تحصیل دانشکده مدیریت تهران
پیام نور دانشگاه پیام نور تهران – مرکز تحصیلات تکمیلی تهران مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 5
پیام نور دانشگاه پیام نور تهران – مرکز تحصیلات کمیلی تهران مدیریت بازرگانی مدیریت سیاست گذاری بازرگانی 5
پیام نور دانشگاه پیام نور تهران – مرکز تحصیلات تکمیلی تهران میدریت دولتی رفتار سازمانی 5
پیام نور دانشگاه پیام نور تهران – مرکز تحصیلات تکمیلی تهران مدیرت دولتی مدیریت منابع انسانی 5
غیر انتفاعی دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران گردشگری 7
پردیس خودگردان دانشگاه یزد مدیریت باززگانی مدیریت بازاریابی 2
پردیس خودگردان دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت بازرگانی مدیریت سیاست گذاری بازرگانی 5 محل تحصیل پردیس خخودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه علامه طباطبایی تهران مدیریت بازرگانی رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی 2 5
پردیس خودگردان دانشگاه خوارزمی تهران مدیریت دولتی رفتار سازمانی 5 محل تحصیل پردیس خودگردان واقع در تهران
پردیس خودگردان دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان کیش) مدیریت رسانه ای رفتار سازمانی 7

 

ظرفیت مجموعه ی فیزیک (گروه آزمایشی علوم پایه)

دوره نام دانشگاه یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش توضیحات
اول دوم
بورس اعزام به خارج دانشگاه تبریز فیزیک 1 پذیرش با عنوان نجوم و اختر فیزیک
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران فیزیک 1 پذیرش با عنوان فیزیک تجربی (نانو فیزیک)
بورس اعزام به خارج دانشگاه خوارزمی – تهران مهندسی پلاسما 1 پذیرش با عنوان پلاسما
بورس اعزام به خارج دانشگاه اراک فیزیک 5 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش حالت جامد
بورس اعزام به خارج دانشگاه اراک فیزیک 2 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش اتمی و مولکولی (پلاسما)
بورس اعزام به خارج دانشگاه اصفهان فیزیک 11 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش اتمی و مولکولی- به عنوان مدرتحصیلی فیزیک
بورس اعزام به خارج دانشگاه الزهرا (س) ویژه خواهران – تهران فیزیک 6 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش فیزیک نظری – فقط زن
بورس اعزام به خارج دانشگاه بو علی سینا – همدان فیزیک 2 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش اتمی و مولکولی
بورس اعزام به خارج دانشگاه تبریز فیزیک 5
بورس اعزام به خارج دانشگاه تربیت مدرس فیزیک 3 پذیرش با عنوان فیزک گرایش حالت جامد – گرایش در مدرک فارغ التحصیلی ذکر نخواهد شد
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران فیزیک 8 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش فیزیک نجومی – محل تحصیل پردیس علوم
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران فیزیک 3 پذیریش با عنوان فیزیک گرایش اتمی و مولکولی – محل تحصیل پردیس علوم
بورس اعزام به خارج دانشگاه خوارزمی تهران فیزیک 6 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش اتمی و مولکولی – محل تحصیلی تهران
بورس اعزام به خارج دانشگاه رازی – کرمانشاه فیزیک 3 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش حالت جامد
بورس اعزام به خارج دانشگاه زنجان فیزیک 1 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش هسته ای
بورس اعزام به خارج دانشگاه شهید با هنر کرمان فیزیک 2 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش اتمی و مولکولی

 

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران فیزیک 4 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش ماده چگال
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران فیزیک 7 پذیشر با عنوان فیزیک گرایش اتمی و مولکولی
روزانه دانشگاه شیراز فیزیک 4 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش حالت جامد (ماده چگال)
روزانه دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران فیزیک 8
روزانه دنشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی تهران فیزیک 2 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش هسته ای
روزانه دانشگاه صنعتی شریف – تهران فیزیک 12
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد فیزیک 2 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش هسته ای
روزانه دانشگاه گیلان – رشت فیزیک 9 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش حالت جامد
روزانه دانشگاه مازندران – بابلسر فیزیک 5 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش هسته ای
روزانه دانشگاه مازندران بابلسر فیزیک 6 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش حالت جامد
روزانه دانشگاه یزد فیزیک 2
روزانه دانشگاه صنعتی شریف – تهران عولم و فناوری نانو – نانو فیزیک نانوساختارها 2 پذیرش با عنوان علوم و فناوری نانو بدون گرایش – محل تحصیل پژوهشکده علوم و فناوری نانو
روزانه دانشگاه کاشان علوم و فناوری نانو- نانوفیزیک نانوساختارها 3
روزانه دانشگاه تبریز فوتونیک 5
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران فوتونیک 12
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مهندسی پلاسما 5

 

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
نوبت دوم دانشگاه اراک فیزیک 3 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش فیزیک نظری
نوبت دوم دانشگاه تبریز فیزیک 2 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش حالت جامد
نوبت دوم دانشگاه تربیت مدرس فیزیک 1 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش حالت جامد
نوبت دوم دانشگاه سمنان فیزیک 3 پذیش با عنوان فیزیک گرایش حالت جامد
نوبت دوم دانشگاه صنعتی امیر کبیر فیزیک 3
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد فیزیک 2 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش هسته ای
نوبت دوم دانشگاه مازندران – بابلسر فیزیک 3 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش هسته ای
نوبت دوم دانشگاه محقق اردبیلی – اردبیل فیزیک 1 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش هسته ای
نوبت دوم دانشگاه هرمزگان – بندرعباس فیزیک دریا 1 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش هسته ای
نوبت دوم دانشگاه تبریز فوتونیک 3
پیام نور دانشگاه پیام نور استان تهران مرکز تحصیلات تکمیلی تهران فوتونیک 5 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش فیزیک هسته ای
پیام نور دانشگاه پیام نور استان تهران – مرکز تحصلات تکمیلی تهران فوتونیک 5
پیام نور داشگاه پیام نور- استان فارس – مرکز شیراز 5 پذیرش با عنوان فیزیک نظری

 

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
پردیس خود گردان دانشگاه ارومیه فیزیک 4 پذیرش با عنوان فیزیک گریاش اتمی و مولکول – محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه رازی – کرمانشاه فیزیک 1 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش ذرات بنیادی
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی – تهران فیزیک 7 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش اتمی و مولکولی – محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خود گردان دانشگاه شهید بهشتی – تهران فیزیک 3 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی امیر گبیر تهران فیزیک 1
پردیس خودگردان دانشگاه گیلان – رشت فیزیک 9 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش هسته ای – محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه گیلان – رشت فیزیک 2 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش اتمی و مولکولی – محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه مازندران – بابلسر فیزیک 5 پذیرش با عنوان فیزیک گرایش حالت جامد – محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه هرمزگان – بندرعباس فیزیک دریا 2 محل تحصیل پردیس خودگردان شماره 2 – دانشگاه در بندر عباس
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی – تهران فوتونیک 5 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
….

 

ظرفیت مجموعه مهندسی برق از گروه آزمایشی فنی و مهندسی:

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
بورس اعزام به خارج دانشگاه خوارزمی – تهران مهندسی برق الکترونیک 1 پذیرش با عنوان رمز
بورس اعزام به خارج دانشگاه فردوسی مشهد مهندسی برق قدرت 1 پذیرش با عنوان مهندسی برق (قشار قوی)
روزانه دانشگاه اصفهان مهندسی برق الکترونیک 2
روزانه دانشگاه تبریز مهندسی برق الکترونیک 4
روزانه دانشگاه تربیت مدرس مهندسی برق الکترونیک 10
روزانه دانشگاه تهران مهندسی برق الکترونیک 12 محل تحصیل پردیس دانشکده های فنی
روزانه دانشگاه سمنان مهندسی برق التکترونیک 11
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مهندسی برق الکترونیک 4
روزانه دانشگاه شهید چمران اهواز مهندسی برق الکترونیک 4
روزانه دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی برق الکترونیک 10
روزانه دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی تهران مهندسی برق الکترونیک 7
روزانه دانشگاه صنعتی شریف – تهران مهندسی برق الکترونیک 9
روزانه دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مهندسی برق الکترونیک 10
روزانه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) – قزوین مهندسی برق مخابرات (میدان) 3
روزانه دانشگاه تهران مهندسی برق مخابرات (میدان) 6 محل تحصیل پردیس دانشگاه های فنی
روزانه دانشگاه شهید باهنر کرمان مهندسی برق مخابرات (یمدان 1
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مهندسی برق الکترونیک 2
روزانه دانشگاه صنعتی اصفهان مهندسی برق مخابرات (میدان) 4
روزانه دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی برق مخابرات (میدان) 5
روزانه دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مهندسی برق مخابرات (میدان) 7
روزانه دانشگاه ارومیه مهندسی برق مخابرات (سیستم) 2
روزانه دانشگاه تبریز مهندسی برق مخابرات (سیستم) 5 روزانه
روزانه دانشگاه تربیت مدرس مهندسی برق مخابرات (سیستم) 6 گرایش در مدرک فارغ التحصیلی درج نخواهد شد
روزانه دانشگاه تهران مهندسی برق مخابرات (سیستم) 6 محل تحصیل پردیس دانشکده های فنی
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مهندسی برق مخابرات (سیستم) 3
روزانه دانشگاه شیراز مهندسی برق مخابرات (سیستم) 12
روزانه دانشگاه صنعتی اصفهان مهندسی برق مخابرات (سیستم) 16
روزانه دانشگاه صنعتی شریف – تهران مهندسی برق مخابرات (سیستم) 5
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد مهندسی برق مخابرات (سیستم) 5
روزانه دانشگاه بو علی سینا همدان مهندسی برق قدرت 3
روزانه دانشگاه تبریز مهندسی برق قدرت 6
روزنه دانشگاه سمنان مهندسی برق گرایش قدرت 14
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران مهندسی برق قدرت 9
روزانه دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی برق قدرت 9
روزانه دانشگاه صنعتی بابل مهندسی برق قدرت 6
روزانه دانشگاه صنعتی شریف تهران مهندسی برق قدرت 4
روزانه دانشگاه صنعتی شیراز مهندسی برق قدرت 7
روزانه دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مهندسی برق قدرت 16
روزانهن دانشگاه فردوسی مشهد مهندسی برق قدرت 4
روزانه دانشگاه گیلان – رشت مهندسی برق قدرت 4
روزانه دانشگاه بیرجند مهندسی برق کنترل 3
روزانه دانشگاه تفرش مهندسی برق کنترل 2
روزانه دانشگاه تهران مهندسی برق کنترل 2 محل تحصیل پردیس دانشکده های فنی
روزانه دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی برق کنترل 5
روزانه دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی – تهران مهندسی برق کنترل 11
روزانه دانشگاه صنعتی شریف – تهران مهندسی برق کنترل 3
روزانه دانشگاه صنعتی شیراز مهندسی برق کنترل 6
روزانه دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مهندسی برق قدرت 7
روزانه دانشگاه تهران مهندسی برق زمینه هوش ماشین و رباتیک 3 پذیرش با عنوان مهندسی برق بدون زمینه – محل تحصیل پردیس دانشکده های فنی
نوبت دوم دانشگاه تربیت مدرست مهندسی برق الکترونیک 4
نوبت دوم دانشگاه تهران مهندسی برق الکترونیک 5 محل تحصیل پردیس دانشکده های فنی
نوبت دوم دانشگاه سمنان مهندسی برق الکترونیک 3
نوبت دوم دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی برق الکترونیک 1
نوبت دوم دانشگا فردوسی مشهد مهندسی برق الکترونیک 4
نوبت دوم دانشگاه تبریز مهندسی برق مخابرات ( میدان) 1
نوبت دوم دانشگاه تهران مهندسی برق مخابرات (میدان) 2 محل تحصیل پردیس دانشکده های فنی
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد مهندسی برق مخابرات (میدان) 2
نوبت دوم دانشگاه تهران مهندسی برق مخابرات و سیستم 2 محل تحصیل پردیس دانشکده های فنی
نوبت دوم دانشگاه سمنان مهندسی برق مخابرات (سیستم) 1
نوبت دوم دانشگاه صنعتی امیر کبیر – تهران مهندسی برق مخابرات (سیستم) 1
نوبت دوم دانشگاه اصفهان مهندسی برق قدرت 1
نوبت دوم دانشگاه بو علی سینا همدان مهندسی برق قدرت 1
نوبت دوم دانشگاه تبریز مهندسی برق قدرت 3
نوبت دوم دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی برق قدرت 2
نوبت دوم دانشگاه صنعتی شاهرود مهندسی برق قدرت 1
نوبت دوم دانشگاه کاسکان مهندسی برق قدرت 4
نوبت دوم دانشگاه تربیت مدرس مهندسی برق کنترل 1
نوبت دوم دانشگاه تهران مهندسی برق نترل 1 محل تحصیل پردیس دانشکده های فنی
نوبت دوم دانشگاه سمنان مهندسی برق کنترل 1
نوبت دوم دانشگاه کاشان مهندسی برق کنترل 2
نوبت دوم دانشگاه تهران مهندسی برق زمینه هوش ماشین و رباتیک 1 پذیرش با عنوان مهندسی برق بدون زمینه – محل تحصیل پردیس دانشکده های فنی
غیر انتفاعی دانشگاه غیر انتفاعی صنعتی سجاد – مشهد مهندسی برق الکترونیک 5
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی تهران مهندسی برق الکترونیک 4 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مهندسی برق الکترونیک 5
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی تهران مهندسی برق مخابرات (میدان) 2 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه اصفهان مهندسی برق مخابرات (سیستم) 3
پردیس خودگردان دانشگاه یزد مهندسی برق مخابرات (سیستم) 5
پردیس خودگردان دانشگاه سمنان مهندسی برق قدرت 4 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی تهران مهندسی برق قدرت 9 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی بابل مهندسی برق قدرت 3 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مهندسی برق قدرت 6
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی –تهران مهندسی برق کنترل 3 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی برق کنترل 2
پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شاهرود مهندسی برق کنترل 2
پردیس خودگردان دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مهندی برق کنترل 3

 ظرفیت مجموعه ی علوم و مهندسی صنایع غذایی از گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
روزانه دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی) علوم و صنایع غذایی تکنولوژی مواد غذایی 2
روزانه دانشگاه شیراز علوم و صنایع غذایی تکنولوژی مواد غذایی 3
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد علوم و صنایع غذایی تکنولوژی مواد غذایی 2
روزانه دانشگاه (محل تحصیل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرج) علوم و صنایع غذایی میکروبیولوژی مواد غذایی 2
روزانه دانشگاه شیراز علوم و صنایع غذایی میکروبیولوژی مواد غذایی 3
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد علوم و صنایع غذایی شی مواد غذایی 2
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد علوم و صنایع غذایی مهندسی مواد و طراحی صنایع غذایی 2
نبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد علوم و صنایع غذایی تکنولوژی مواد غذایی 2
نوبت دوم دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرج) علوم و صنایع غذایی مهندسی مواد و طراحی صنایع غذایی 2
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد علوم و صنایع غذایی مهندسی مواد و طراحی صنایع غذایی 2

ظرفیت مجموعه ی معماری از گروه آزمایشی هنر

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
بورس اعزام به خارج دانشگاه شهید چمران – اهواز معماری 1 پذیرش با عنوان معماری گرایش طراحی منظر
بورس اعزام به خارج دانشگاه صنعتی شاهرود معماری 1 پذیرش با عنوان مهندسی معماری گرایش معماری و انرژی
روزانه دانشگاه تربیت مدرس معماری 6
روزانه دانشگاه تهران معماری 3 محل تحصیل پردیس هنر های زیبا
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران معماری 3
روزانه دانشگاه هنر اصفهان معماری معماری اسلامی 4
نوبت دوم تربیت دبیر شهید رجایی – تهران معماری 3
نوبت دوم دانشگاه تهران معماری 2 محل تحصیل پردیس هنر های زیبا
پردیس خودگردان دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان کیش) معماری 7
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی تهران معماری 3 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه

ظرفیت مجموعه دامپزشکی از گروه آزمایشی دامپزشکی

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران فارماکولوژی دامپزشکی 1 پذیرش با عنوان فارماکوکینیک
بورس اعزام به خارج دانشگاه تهران آناتومی و جنین شناسی مقایسه ای 1 پذیرش با عنوان آناتومی دامپزشکی
روزانه دانشگاه تهران جراحی دامپزشکی 2 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
روزانه دانشگاه شیراز جراحی دامپزشکی 3 تخصصی –دستیاری
روزانه دانشگاه تهران مامایی و بیماری های تولید مثل دام 2 تخصصی – دستیاری
روزانه دانشگاه تهران بیماری داخلی دام های بزرگ 2 تخصصی – دستیاری
روزانه دانشگاه ارومیه بیماری داخلی دام های بزرگ 2 تخصصی – دستیاری
روزانه دانشگاه شهید چمران اهواز بیماری داخلی دام های بزرگ 3 تخصصی – دستیاری
روزانه دانشگاه تهران کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی 2 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی 3
روزانه دانشگاه شیراز بیوشیمی 3 تخصصی – دستیاری – محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
روزانه دانشگاه تهران بهداشت آبزیان 2
روزانه دانشگاه شهید چمران اهواز بهداشت آبزیان 3
روزانه دانشگاه تهران بهداشت مواد غذایی 2 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد بهداشت مواد غذایی 4
روزانه دانشگاه شیراز بهداشت خوراکی دام 2
روزانه دانشگاه تهران اپیدمیولوژی 2 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
روزانه دانشگاه تهران انگل شناسی دامپزشکی 2 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
روزانه دانشگاه تهران باکتری شناسی 2 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
روزانه دانشگاه شیراز بیو تکنولوژی 4
روزانه دانشگاه شهر کرد فناوری تولید مثل در دامپزشکی 3
روزانه دانشگاه تهران آناتومی و جنین شناسی مقایسه ای 3 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
روزانه دانشگاه تهران بافت شناسی مقایسه ای 4 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
روزانه دانشگاه تهران رادیولوژی دامپزشکی 2 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
نوبت دوم دانشگاه تهران جراحی دامپزشکی 1 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
نوبت دوم دانشگاه تهران کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی 1 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
نوبت دوم دانشگاه تهران بهداشت مواد غذایی 1 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
نوبت دوم دانشگاه تهران بهداشت خوراک دام 1 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
نوبت دوم دانشگاه تهران باکتری شناسی 1 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
نوبت دوم دانشگاه تهران رادیولوژی دامپزشکی 1 محل تحصیل دانشکده دامپزشکی تهران
پردیس خودگردان دانشگاه فردوسی مشهد بهداشت مواد غذایی 2
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز بیوتکنولوژی 4 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز فارماکولوژی دامپزشکی 2 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز فیزیولوژی 3 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه

ظرفیت مجموعه ی زبان انگلیسی از گروه آزمایش زبان

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته تحصیلی نام گرایش ظرفیت پذیرش نیمسال توضیحات
اول دوم
روزانه دانشگاه اصفهان آموزش زبان انگلیسی 2
روزانه دانشگاه بو علی سینا همدان آموزش زبان انگلیسی 3
روزانه دانشگاه تربیت مدرس آموزش زبان انگلیسی 4
روزانه دانشگاه خوارزمی تهران آموزش زبان انگلیسی 4 محل تحصیل تهران
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران آموزش زبان انگلیسی 5
روزانه دانشگاه شیراز آموزش زبان انگلیسی 8
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران آموزش زبان انگلیسی 5
روزانه دانشگاه تهران زبان و ادبیات انگلیسی 3 محل تحصیل دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی
روزانه دانشگاه خوارزمی تهران زبان و ادبیات انگلیسی 4 محل تحصیل تهران
روزانه دانشگاه علامه طباطبایی تهران ترجمه 5
نوبت دوم دانشگاه اراک آموزش زبان انگلیسی 4
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد آموزش زبان انگلیسی 4
نوبت دوم دانشگاه تهران آموزش زبان انگلیسی 2 محل تحصیل دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی
نوبت دوم دانشگاه تهران زبان و ادبیات انگلیسی 2 محل تحصیل دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد ترجمه 2
پیام نور دانشگاه پیام نور استان تهران – مرکز تحصیلات تکمیلی تهران آموزش زبان انگلیسی 5
غیر انتفاعی دانشگاه غیر انتفاعی شیخ بهایی اصفهان آموزش زبان انگلیسی 6
پردیس خودگردان دانشگاه اصفهان آموزش زبان انگلیسی 2
پردیس خودگردان دانشگاه رازی کرمانشاه آموزش زبان انگلیسی 1
پردیس خودگردان دانشگاه رازی کرمانشاه آموزش زبان انگلیسی 1
پردیس خودگردان فردوسی مشهد آموزش زبان انگلیسی 2
پردیس خودگردان دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان کیش) آموزش زبان انگلیسی 7
پردیس خودگردان دانشگاه خوارزمی تهران آموزش زبان انگلیسی 4 محل تحصیل پردیس خودگردان واقع در تهران
پردیس خودگردان دانشگاه علامه طباطبایی – تهران ترجمه 5 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه

مراحل مصاحبه دکتری 1396 دانشگاه سراسری:

همان گونه که در دفترچه ثبت نام آزمون ورودی دکتری (Ph.D) سراسری ذکر شده است، مصاحبه تأثیر 50 درصدی در نتیجه ی قبولی دارد، از این رو داوطلبان آزمون ورودی دکتری تخصصی سال 1396 پس از اعلام نتیجه ی اولیه باید به فکر مصاحبه تخصصی هر دانشگاه باشند که با توجه به ادغام ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری سال 1396 با ثبت نام آزمون دکتری Ph.D دانشگاه آزاد، داوطلبان باید به فکر کسب نمره ی خوب در آزمون تخصصی در مرحل هی مصاحبه باشند که در ذیل به نکاتی در مورد نحوه ی مصاحبه و آادگی برای روز مصاحبه می پردازیم.

نحوه ی مصاحبه ی دکتری تخصصی سراسری سال 1396:

همان طور که ذکر شد، داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه آزمون ورودی دکتری تخصصی سراسری سال 1396 با مشاهده کارنامه ی خود، به اطلاعاتی از جمله نمره ی کل (تراز)، تربه و … دست پیدا می کنند که باید نمره ی به دست آمده را با حد نصاب نمره ی دانشگاه هایی که در فرم انتخاب رشته دکتری (Ph.D) نوشته اند، مقایسه کنند و در صورت مجاز بودن به دانشگاه های پذیرنده ی رشته مورد نظر در دفترچه انتخاب رشته آزمون ورودی دکتری تخصصی سال 1396 (دفترچه شماره 2) مراجعه نمایند. در جلسه ی مصاحبه، استاتیدی برای انجام مصاحبه و نیز افرادی برای نظارت بر جلسه حضور دارند که سؤالاتی در ارتباط با تسلط بر زبان انگلیسی و نوع مدرک زبان، تسلط بر زبان فارسی، موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد، مقاله، سوابق علمی، پژوهش و عملی و … می پرسند که در ذیل به آن می پردازیم.

نحوه ی مصاحبه ی دکتری تخصصی سراسری سال 1396:

همان طور که ذکر شد، داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه آزمون ورودی دکتری تخصصی سراسری سال 1396 با مشاهده ی کارنامه ی خود، به اطلاعاتی از جمله نمره کل (تراز)، رتبه و … دست پیدا می کننند که باید نمره ی بدست آمده را با حد نصاب نمره ی دانشگاه هایی که در فرم انتخاب رشته دکتری (Ph.D) نوشته اند،مقایسه کنند و در صورت مجاز بودن به دانشگاه های پذیرنده ی رشته مورد نظر در دفترچه انتخاب رشته آزمون ورودی دکتری تخصصی سال 1396 (دفترچه شماره 2) مراجعه نمایند. در جلسه ی مصاحبه، اساتیدی برای انجام مصاحبه و نیز افرادی برای نظارت بر جلسه حضور دارند که سؤالاتی در ارتباط با تسلط بر زبان انگلیسی و نوع مدرک زبان، تسلط برزبان فارسی، موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد، مقاله، سوابق علمی، پژوهشی و علمی و … می پرسند که در ذیل به آن می پردازیم.

آیین نامه نحوه ی ارزیابی مصاحبه شوندگان دکتری سال 1396:

در مصاحبه های آزمون دکتری تخصصی سال 1396، 40 درصد نمره به سوابق پژوهشی، 30 درصد به سوابق آموزشی و 30 درصد نیز به ارزیابی های جلسه مصاحبه اختصاص داده شده است که در ذیل نحوه ی امتیاز دهی را بیان کرده ایم:

جدول 1- نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی ( حداکثر 40 امتیاز)

ردیف نوع فعالیت حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی (طبق نظر کمیته مصاحبه کننده)
1 1-1 مقالات علمی- پژوهشی ( داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی 22 امتیاز هر مقاله 7 امتیاز

گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5 امتیاز

1-2 گواهی ثببت اخترا مورد تأیید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران
1-3 برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر بین المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا)
2 مقالات علمی ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی 6 امتیاز هر مقاله تا امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء
3 مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی) 4 امتیاز هر مقاله خارجی تا 2 و داخلی 1 امتیاز
4 تألیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی 4 امتیاز
5 کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد 4 امتیاز عالی تا 4 و بسیار خوب تا 2 امتیاز
جمع 40

جدول 2- نحوه محاسبه امتیازات آموزشی (حداکثر 30 امتیاز)

ردیف نوع فعالیت حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی (طبق نظر کمیته مصاحبه کننده)
6 معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی تا 6 امتیاز
7 معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد نا پیوسته تا 5 امتیاز
8 طول مدت تحصیلی در دوره کارشناسی 3 امتیاز
9 طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 امتیاز
10 برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی 5 امتیاز رتبه 1 تا 3، 5 امتیاز، رتبه 4 تا 6، 4 امتیاز، رتبه 7 تا 9، 3 امتیاز، رتبه 10 تا 12، 2 امتیاز و رتبه 13 تا 15، 1 امتیاز
11 داشتن مدرک زبان معتبر 8 امتیاز طبق جدول شماره 4
جمع 30

جدول 3- نحوه محاسبه امتیازات مصاحبه (حداکثر 30 امتیاز)

ردیف نوع فعالیت حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی (طبق نظر کمیته مصاحبه کننده)
6 معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی تا 6 امتیاز
7 معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد نا پیوسته تا 5 امتیاز
8 طول مدت تحصیلی در دوره کارشناسی 3 امتیاز
9 طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 امتیاز
10 برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی 5 امتیاز رتبه 1 تا 3، 5 امتیاز، رتبه 4 تا 6، 4 امتیاز، رتبه 7 تا 9، 3 امتیاز، رتبه 10 تا 12، 2 امتیاز و رتبه 13 تا 15، 1 امتیاز
11 داشتن مدرک زبان معتبر 8 امتیاز طبق جدول شماره 4
جمع 30

جدول شماره 4- همترازی نمرات ازمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی

MSRT

MSCH

IELTS

Equivalent

TOEFL

IBT

TOEFL

Computer

TOEFL PAPER +

TOLIMO

حداکثر امتیاز
100-95 9/0-7/5 120-113 300-263 680-625 8
90 7 100 250 600 8
85 6/5 91-90 232 575 7
80 6 80-79 213 550 6
75 5/5 70-69 196 525 5
70 5/0 60-56 173 500 4
65 4/5 50-490 152 475 3
55 4/0 40-39 133 450 2
45 3/5 30-29 113 425 1

راه کارهای آمادگی برای روز مصاحبه دکتری سراسری 1396:

یکی از نکات مهمی که داوطلبان آزمون ورودی دکتری (Ph.D) سال 1396 باید بدانند که با داشتن اعتماد به نفس، می توانند در بسیاری از موارد ذکر شده در مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سراسری سال 1396 امتیاز لازم را کسب نمایند. یکی از نکات مهمی که اساتید مصاحبه کننده توجه می کنند این است که داوطلب با چه نظمی در جلسه حضور یافته و توانایی اداره کلاس و استاد دانشگاهی را دارد یا خیر، پس سعی کنید در روز مصاحبه، حتماً لباس رسمی بپوشید و آرام و شمرده صحبت کنید و با دقت و رعایت ادب به سؤالات پاسخ دهید و با اعتماد به نفس کامل، به موضوعاتی که مسلط دارید بپردازید تا بتوانید در مصاحبه آزمون دکتری (Ph.D) سراسری سال 1396 قبول شوید. پس با مطالعه ی این مقاله و نحوه ی ارزیابی مصاحبه تخصصی آزمون دکتری (Ph.D) سراسری سال 1396 می تونید با اعتماد به نفس کامل به سؤالات پاسخ دهید و در دانشگاه مورد نظر امتیاز لازم را کسب کرده و قبول شوید.

تکمیل ظرفیت دکتری 1396 کنکور سراسری:

هر دانشگاه سراسری اعم از روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگران، با توجه به ظرفیت خالی خود، اعلام نیاز برای پذیرش دانشجو می کند که این اقدام در مرحله ی تکمیل ظرفیت انجام می شود، همچنین در این مرحله ممکن است برخی از دانشگاه های سراسری با کسب مجوز لازم از سازمان سنجش آموزش کشور، ایجاد ظرفیت های جدید نمایند، پس از تکمیل ظرفیت، احتمال قبولی داوطلبان آزمون ورودی دکتری (Ph.D) سراسری سال 1396 را بالا می برد و باید به مرحله ی تکمیل ظرفیت، نگاهی ویژه داشت تا بتوانید در یکی از دانشگاه های سراسری در مقطع دکتری قبول شوید.

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 1396:

طبق اطلاعیه رسمی سازمان سنجش و آموزش کشور (Sanjesh.org)، تاریخ ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری سال 1396، از 16 آبان آغاز شده و تا 22 آبان ادامه خواهد داشت. برای ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی سراسری سال 1396، به سایت رسمی sanjesh.org مراجعه کرده و سپس به قسمت دکتری تخصصی رفته و دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری (Ph.D) سراسری 1396 را دریافت کرده و انتخاب رشته تخصصی صحیح و دقیقی داشته باشید.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 1396:

یکی از شرایط اصلی برای ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی سراسری سال 1396، این است که داوطلب، حتماً باید در آزمون دکتری تخصصی سراسری 96 شرکت کرده باشد و کسانی که در آزمون ورودی دکتری (Ph.D) سراسری 96 حضور نداشته اند،حق ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی 96 را ندارند، ولی داوطلبانی که در آزمون ورودی دکتری تخصصی 96 حضور داشته و حتی به مصاحبه دانشگاه ها هم دعوت نشده بودند، می توانند در مرحله ی تکمیل ظرفیت، ثبت نام نمایند و داوطلبانی که در یکی از دانشگاه ها قبول شده و در حال تحصیل می باشند، حق ثبت نام در مرحل هی تکمیل ظرفیت دکتری Ph.D سراسری سال 1396 را ندارند.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری سال 1396:

هر داوطلب آزمون ورودی دکتری تخصصی سراسری سال 1396 در مرحله ی تکمیل ظرفیت دکتری (Ph.D) سراسری سال 1396، می تواند حداکثر 30 انتخاب محل معرفی شده در مرحله ی تکمیل ظرفیت دکتری 96 را داشته باشد و افرادی که در دانشگاه قبول شده اند و در لیست اعلام شده ی قبولی دانشگاه پس از مرحله ی مصاحبه قرار گرفته اند، نمی توانند در مرحله ی تکمیل ظرفیت دکتری (Ph.D) سال 1396 شرکت نمایند.

برای انجام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی – سراسری سال 1396 شما به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور (sanjesh.org) مراجعه کرده و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری سال 1396، اقدام به انتخاب رشته نمایید.

ظرفیت دانشگاه ها در مرحله ی تکمیل ظرفیت:

اطلاع از ظرفیت هر دانشگاه در مرحله ی تکمیل ظرفیت امری مهم و ضروری است، در مرحله ی تکمیل ظرفیت چون بسیاری از داوطلبان در دانشگاه قبول شده اند وظرفیت خالی در برخی دانشگاه ها موجود است احتمال قبولی داوطلبان آزمون ورودی دکتری تخصصی سراسری سال 1396،بالا می رود، برای این امر ظرفیت برخی از دانشگاه های موجود در مرحله ی تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی 96 در ذیل آمده است. برای اطلاع دقیق از تمامی ظرفیت دانشگاه های موجود در مرحله ی تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکتری (Ph.D) دانشگاه سراسری سال 1396، می توانید از دفترچه ی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری تخصصی سال 96 یا نرم افزار تخصصی انتخاب رشته دکتری سراسری سال 1396 استفاده نمایید.

ظرفیت مجموعه ی حقوق از گروه علوم انسانی:

دوره نام دانشگاه یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته نام گرایش ظرفیت توضیحات
روزانه دانشگاه شیراز حقوق عمومی 3
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد حقوق خصوصی 4
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد حقوق خصوصی 2
بورس اعزام به خارج دانشگاه یزد حقوق عمومی 1 پذیرش با عنوان حقوق بدون گرایش
روزانه دانشگاه امام صادق (ع) حقوق عمومی 2
روزانه دانشگاه امام صادق (ع) حوق جزا و جرم شناسی 2
روزانه دانشگاه امام صادق (ع) حقوق خصوصی 3
پیام نور دانشگاه پیام نور استان تهران – مرکز تحصیلات تکیلی تهران حقوق بین الملل عمومی 1
پیام نور دانشگاه پیام نور استان تهران – مرکز تحصیلات تکمیلی تهران حقوق خصوصی 3
غیر انتفاعی دانشگاه غیر انتفاعی مفید قم حقوق بین الملل عمومی 5
غیر انتفاعی دانشگاه غیر انتفاعی عدالت حقوق جزا و جرم شناسی 3
غیر انتفاعی دانشگاه غیر انتفاعی عدالت حقوق خصوصی 1
پردیس خودگردان دانشگاه علامه طباطبایی حقوق عمومی 1 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه تهران (پردیس کیش) حقوق جزا و جرم شناسی 3
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی تهران حقوق جزا و جرم شناسی 1 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه تهران (پردیس کیش) حقوق خصوصی 4
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی تهران حقوق خصوصی 2 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه

ظرفیت مجموعه علوم سلولی و مولکولی از گروه آزمایشی علوم پایه:

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته نام گرایش ظرفیت توضیحات
پردیس خودگردان دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان کیش) زیست شناسی – سلولی و مولکولی 1
بورس اعزام به خارج دانشگاه شهید چمران – اهواز بیوشیمی 1 پذیرش با عنوان بیوشیمی گرایش سلول های بنیادی
روزانه دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان زیست شناسی –ژنتیک مولکولی 1
روزانه پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری زیست شناسی – ژنتیک مولکولی 3 پزوهش محور – محل تحصیل پژوهشکده بیو تکنولوژی گیاهی
روزانه دانشگاه شاهد ترهان میکروبیولوژی 1 دارای شرایط خاص
نوبت دوم دانشگاه شاهد تهران میکروبیولوژی 1 دارای شرایط خاص
نوبت دوم دانشگاه شاهد تهران زیست فناوری میکروبی 1 دارای شرایط خاص
پیام نور دانشگاه پیام نور استان اصفهان – مرکز اصفهان بیو شمیی 2
پیام نور دانشگاه پیام نور استان تهران – مرکز تحصیلا تکمیلی تهران بیوشیمی 2
پردیس خودگردان دانشگاه گیلان – رشت بیوشیمی 1 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه

ظرفیت مهندسی عمران از گروه آزمایشی فنی و مهندسی

دوره نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته نام گرایش ظرفیت توضیحات
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز مهندسی عمران سازه 2
نوبت دوم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی تهران مهندسی عمران سازه 3
نوبت دوم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی تهران مهندسی عمران مهندسی زلزله 1
نوبت دوم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی تهران مهندسی عمران مهندسی محیط زیست 1
بورسیه اعزام به خارج دانشگاه صنعتی سهند- تبریز مهندسی عمران ژئوتکنیک 1 پذیرش با عنوان مهندسی عمران – ژئوتکنیک سازه های دریایی – زلزله
روزانه دانشگاه اصفهان مهندسی عمران سازه 2
روزانه دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی عمران سازه 2
روزانه دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران مهندسی عمران سازه 1 پذیرش با عنوان مهندسی راه آهن، خط و سازه های ریلی – محل تحصیل دانشکده مهندسی راه آهن
روزانه دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی عمران مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی 1
روزانه دانشگاه صنعتی سهند – تبریز مهندسی عمران مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی 1
روزانه دانشگاه صنعتی امیر کبیر – تهران مهندسی عمران حمل و نق 1
نوبت دوم دانشگاه اصفهان مهندسی عمران سازه 1
نوبت دوم دانشگاه صنعتی شاهرود مهندسی عمران سازه 2
نوبت دوم دانشگاه صنعتی شاهرود مهندسی عمران مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی 1
نوبت دوم دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران مهندسی عمران مهندسی محیط زیست 1
نوبت دوم دانشگاه صنعتی شاهرود مهندسی عمران مهندسی محیط زیست 1
دانشگاه پیام نور استان تهران – تهران شمال راه و ترابری راه و ترابری 2
پردیس خودگردان دانشگاه اصفهان مهندسی عمران سازه 2
پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شاهرود مهندسی عمران سازه 3
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز مهندسی عمران ژئو تکنیک 2 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی بابل مهندسی عمران مهندسی محیط زیست 2 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه

ظرفیت مجموعه گیاه پزشکی از گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی

دوره نام دانشگاه یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته نام گرایش ظرفیت توضیحات
روزانه دانشگاه بو علی سینا – همدان معماری شناسی گیاهی قارچ شناسی و بیماری شناسی گیاهی 2
روزانه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بیماری شناسی گیاهی ویروس شناسی و بیماری های پرورش گیاهی 1
نوبت دوم دانشگاه بو علی سینا – همدان حشره شناسی کشاورزی 1
پردیس خودگردان دانشگاه زابل بیماری شناسی گیاهی قارچ شناسی و بیماری شناسی گیاهی 3 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه

ظرفیت مجموعه ی پذیرش هنر از گروه آزمایشی هنر

دوره نام دانشگاه یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته نام گرایش ظرفیت توضیحات
نوبت دوم دانشگاه شاهد تهران پزوهش هنر 2 دارای شرایط خاص
نوبت دوم دانشگاه شاهد تهران تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی 2
پردیس خودگردان دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان کیش) پزوهش هنر 1
پردیس خودگردان دانشگاه هنر (محل تحصیل کرج) پزوهش هنر 1

ظرفیت مجموعه دامپزشکی از گروه آزمایشی دامپزشکی

دوره نام دانشگاه یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته نام گرایش ظرفیت توضیحات
روزانه دانشگاه شهید چمران اهواز بهداشت آبزیان 1 پژوهش محور
بورس اعزام به خارج دانشگاه شهید چمران اهواز بهداشت آبزیان 1 پذیرش با عنوان بهداشت و بیماری های میگو
بورس اعزام به خارج دانشگاه شهید چمران اهواز ویروس شناسی 1 پذیرش با عنوان ویروس شناسی دامپزشکی
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد جراحی دامپزشکی 1 تخصصی – دستیاری
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد مامایی و بیماری های تولید مثل دام 2 تخصصی – دستیاری
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد بیماری داخلی دام های بزرگ 2 تخصصی دستیاری
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی 3
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد پاتولوژی دامپزشکی 3
روزانه دانشگاه ارومیه بهداشت مواد غذایی 3
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد فیزیولوژی 1 تخصصی- دستیاری
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد جراحی دامپزشکی 1 تخصصی دستیاری
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد مامایی و بیماری های تولید مثل 1 تخصصی دستیاری
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد بیماری داخلی دام های بزرگ 2 تخصصی – دستایری
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی 2
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد پاتولوژی دامپزشکی 2
پردیس خودگردان دانشگاه فردوسی مشهد فیزیولوژی 2
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز جراحی دامپزشکی
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز بیماری های داخلی دام های بزرگ 5
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز فارماکولوژی دامپزشکی 2
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز فیزیولوژی 3

ظرفیت مجموعه زبان انگلیسی از گروه آزمایشی زبان

دوره تحصیلی نام دانشگاه و یا مؤسسه محل تحصیل نام رشته نام گرایش ظرفیت توضیحات
روزانه دانشگاه اراک آموزش زبان انگلیسی 2
روزانه دانشگاه شیراز آموزش زبان انگلیسی 4
روزانه دانشگاه شیراز زبان و ادبیات انگلیسی 2
نوبت دوم دانشگاه اراک آموزش زبان انگلیسی 1
پیام نور دانشگاه پیام نور استان تهران – مرکز تحصیلات تکمیلی تهران آموزش زبان انگلیسی 2
غیرا نتفاعی دانشگاه غیر انتفاعی شیخ بهایی – اصفهان آموزش زبان انگلیسی 2
پردیس خود گردان دانشگاه ارومیه آموزش زبان انگلیسی 3 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه
پردیس خودگردان دانشگاه اصفهان آموزش زبان انگلیسی 1
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز زبان و ادبیات انگلیسی 3 محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه

پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه سراسری سال 1396

پذیرش بدون کنکور دکتری تخصصی سراسری سال 1396 که به عنوان دکتری (Ph.D) استعداد درخشان هم شناخته می وشد، راهی جدید برای کسانی است که در آزمون ورودی دکتری تخصصی سراسری سال 1396 دراای شرایطی است که طبق آیین نامه ی جدید پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان به شرح ذیل می باشد:

1- بیش از 2 سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی گذشته باشد.

2- کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه

3- داشتن میانگین کل 16 در دوره ی کارشناسی و میانگین 17 (بدون احتساب نمره پایان نامه)

در دوره کارشناسی ارشد ( یا میانگین هم تراز شده ی هر یک از دور ههای مذکور طبق دستور العمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)

4- کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان (MCHE یا معادل آن در سایر آزمون ها)

قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت)

5- نحوه ی امتیاز دهی به داوطلبان در هر یک از ردیف های جدول ارزیابی، طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود که لازم است قبل از ثبت نام متقاضایان، از طریق فراخوان دانشگاه به اطلاع همگان برسد.

همچنین آیین نامه پذیرش بدون کنکور دکتری تخصصی سراسری سال 1396 شامل دو تبصره به صورت ذیل می باشد:

1- دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی – غیر انتفاعی و پردیس های بین الملل (خودگردان) مجاز به استفاده از این آیین امه برای پذیرش استعداد درخشان در دوره ی دکتری نیستند.

2- پذیرش دانش آموختگان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است.

داوطلبان پذیرش بدون کنکور آزمون ورودی دکتری تخصصی سال 1396، که دارای شرایط بالا هستند می توانند فقط یک بار تا اول شهریورماه هر سال نسبت به پذیرش در دانشگاه مورد نظر اقدام فرمایند.

پس داوطلبان آزمون ورودی دکتری تخصصی به صورت بدون کنکور با استفاده از نرم افزار تخصصی انتخاب رشته بدون کنکور دکتری (Ph.D) سال 1396 و همچنین مطالعه دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته دکتری تخصصی سراسری سال 1396 می توانند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند.

راهنمای انتخاب رشته دکتری تخصصی 1396 دانشگاه آزاد:

با توجه به ادغام ثبت نام آزمون ورودی دکتری (Ph.D):

دانشگاه سراسری با دانشگاه آزاد، انتخاب رشته دکتری تخصصی سال 1396 دانشگاه آزاد بسیار مهم می باشد، در سال های گذشته تأثیر آزمون کتبی ورودی دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 75 درصد بود که امسال با توجه به ادغام ثبت نام کنکور دکتری تخصصی سراسری و دانشگاه آزاد، تأثیر آزمون کتبی به 50 درصد کاهش یافته است و تأثیرسوابق علمی، پژوهشی، علمی و همچنین سوابق پژوهشی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و پایان نامه کارشناسی ارشد و نوع دانشگاه در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و … افزایش یافته است و به همین دلیل تأثیر مصاحبه آزمون دکتری تخصصی برای دانشگاه آزاد، بسیار افزایش یافته است. داوطلبان آزمون ورودی دانشگاه آزاد در مقطع دکتری (Ph.D) پس از اعلام نتیجه ی کارنامه ی اولیه توسط سازمان سنجش (sanjesh.org)، با توجه به حد نصاب نمره هر دانشگاه، در سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی (azmoon.org) ، انتخاب رشته را انجام می دهند و در تاریخ مشخص هر دانشگاه برای مصاحبه ی تخصصی حضور یافته و در صوررت قبولی، نایج درشهریورماه به داوطلبان اعلام می شود. داوطلبان آزمون ورودی دکتری تخصصی 1396 دانشگاه آزاد می توانند برای انتخاب رشته صحیح، به سایت azmoon.org مراجعه کرده و پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری تخصصی دانشگاه آزاد، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و با استفاده از نرم افزار انتخاخب رشته تخصصی دکتری (Ph.D)، بهترین انتخاب رشته را انجام دهند و در بهترین دانشگاه آزاد قبول شوند.

انتخاب رشته دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد، پس از ادغام آن با دکتری تخصصی دانشگاه سراسری، بسیار حساس و مهم شده است، با توجه به کاهش تأثیر آزمون کتبی در دانشگاه آزاد از 75 به 50 و افزایش تأثیر مصاحبه تخصصی دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد از 25 به 50، باید انتخاب رشته دقیق و صحیحی داشته باشید. داوطلبان برای دریافت دفترچه انخاب رشته دکتری تخصصی سال 1396 دانشگاه آزاد، پس از اعلام نتایج اولیه توسط سایت sanjesh.org به سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی (azmoon.org) مراجعه کرده و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری (Ph.D) سال 1396 دانشگاه آزاد، با استفاده از نرم افزار تخصصی انتخاب رشته دکتری تخصصی 96 دانشگاه آزاد، اقدام به انتخاب رشته نمایند.

ظرفیت پذیرش دکتری 96 دانشگاه آزاد:

اطلاع از ظرفیت پذیرش هر دانشگاه آزاد در مقطع دکتری (Ph.D) در رشته های گروه های آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، دامپزشکی و هنر امری مهم و ضروری است تا هر داوطلب با اطلاع از این ظرفیت بتواند با توجه به ظرفیت اعلام شده و دانشگاه های پذیرفته شده هر رشته، بهترین انتخاب رشته را انجام دهد، برای این امر ظرفیت تعدادی از دانشگاه های پذیرنده ی رشته های متفاوت دانشگاه آزاد در ذیل آمده است که برای اطلاع دقیق از تمامی دانشگاه های پذیرنده در هر رشته، می توانند دفترچه انتخاب رشته تخصصی دکتری (Ph.D) 96 دانشگاه آزاد را دریافت نمایند و یا از نرم افزار تخصصی دکتری تخصصی 96 دانشگاه آزاد استفاده نمایید.

ظرفیت پذیرش در تمامی رشته محل های گروه های فنی و مهندسی، علوم پایه و کشاورزی و منابع طبیعی 15 نفر و در تمام رشته حل های گروه علوم انسانی، هنر و علوم پزشکی، 18 نفر می باشد.

دانشگاه های پذیرنده ی رشته های بهداشت مواد غذایی:

واحد آیت الله آملی، واحد تبریز، واحد تهران شمال، واحد شهر قدس، واحد شهر کرد، واحد علوم و تحقیقات و واحد کازرون

دانشگاه پذیرنده رشته فارماکولوژی دامپزشکی:

واحد علوم تحقیقات

دانشگاه های پذیرنده رشته زبان و ادبیات انگلیسی:

واحد اراک، واحد الکترونیکی، واحد بروجرد، واحد تبریز، واحد تهران جنوب، واحد تهران شمال، واحد تهران مرکزی، واحد علوم و تحقیقات، واحد کرج و واحد کرمان.

دانشگاه های پذیرنده رشته روانشناسی بالینی:

واحد بیرجند، واحد رودهن، واحد شیراز

دانشگاه های پذیرنده رشته حقوق کیفری و جرم شناسی:

واحد آیت الله آملی، واحد اردبیل، واحد اصفهان (خوراسگان)، واحد الکترونیکی، واحد امارات متحده عربی، واحد بوشهر، واحد بیرجند، واحد تبریز، واحد تهران جنوب، واحد تهران شمال، واحد تهران مرکزی، واحد چالوس، واحد خمین، واحد دامغان، واحد رفسنجان، واحد سارسی، واحد سنندج، واحد شهر قدس، واحد شیراز، واحد علوم و تحقیقات، واحد قائم شهر، واحد قم، واحد کرج، واحد کرمانشاه، واحد گرگان، واحد لاهیجان، واحد مراغه، واحد مشهد، پردیس مجتمع بین المللی گلبهار، واحد میبد، واحد نجف آباد، واحد نراق، واحد یاسوج، واحد یزد.

دانشگاه های پذیرنده رشته کارآفرینی کسب و کار:

واحد علوم وتحقیقات، واحد علی آباد کتول و واحد قزوین.

دانشگاه های پذیرنده رشته ی مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی

واحد ابهر، واحد الکترونیکی، واحد امارات متحده عربی، واحد اهواز، واحد اهواز، پردیس واحد بین المللی خرمشهر ، خلیج فارسی، واحد بابل، واحد بیرجند، واحد تبریز، واحد تبریز، پردیس مجتمع بین الملل تبریز، واحد تهران جنوب، واحد تهران جنوبف پردیس مرکز بین المللی کیش، واحد تهران شمال – واحد تهران مرکزی ، واحد رشت، واحد رشت – پردیس مرکز بین اللملی بندر انزلی، واحد رودهن، واحد زنجان، واحد ساری، واحد سنندج، واحد شاهرود، واحد شهر قدس، واحد علوم و تحقیقات، واحد علوم و تحقیقات – پردیس مرکز آموزش بین المللی قشم، واحد علی آباد کتول، واحد قزوین، واحد قم، واحد کرمانشاه، واحد مبارکه و واحد یزد.

دانشگاه های پذیرنده رشته ریاضی کاربردی تحقیق در عملیات

واحد اراک، واحد اصفهان (خوراسگان) واحد الکترونیکی، واحد اهواز، واحد تبریز، واحد تهران جنوبف واحد تهران شمال، واحد تهران مرکزی، واحد خرم آباد، واحد رشت، واحد ساری، واحد شهر کرد، واحد علوم و تحقیقات، واحد قزوین، واحد کرج، واحد کرمان، واحد لاهیجان، واحد همدان و واحد یادگار امام خمینی (ره)، شهرری

دانشگاه های پذیرنده رشته ژئوفیزیک الکترومغناطیس:

واحد الکترونیکی، واحد تهران مرکزی و واحد علوم و تحقیقات.

دانشگاه های پذیرنده رشته زیست شناسی- ژنتیک مولکولی:

واحد ارسنجان، واحد اهر، واحد پرند، واحد تهران شمال و احد دامغان، حد شهر کرد، واحد علوم و تحقیقات و واحد کازرون

دانشگاه های پذیرنده رشته مهندسی شیمی بیو مکانیک:

واحد الکترونیکی، واحد تهران جنوب، واحد تهران رکزی، واحد خمین شهر، واحد علوم و تحقیقات واحد نجف آباد.

دانشگاه های پذیرنده ی مهندسی عمران مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی:

واحد استهبان، واحد پرند، واحد علوم و تحقیقات، و واحد نجف آباد.

دانشگاه های پذیرنده ی رشته مهندسی صنایع اتوماسیون:

واحد تهران جنوب، واحد تهران شمال، واحد علوم تحقیقات، واحد قزوین و واحد نجف آباد

دانشگاه های پذیرنده ی رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار:

واحد اراک، واحد ارومیه، واحد اصفهان (خوراسگان) ، وحد بروجرد، واحد بیرجند، واحد تهران جنوب، واحد تهران شمال، واحد دزفول، واحد رشت، واحد ساری، واحد سمنان، واحد شبستر، واحد علوم و تحقیقات، واحد فردوس، واحد قزوین، واحد کاشان، واحد کرمان، واحد مشهد، واحد میانه، واحد میبد، واحد نجف آباد، واحد نیشابور، واحد یاسوج و واحد یزد.

دانشگاه های پذیرنده رشته مهندسی هسته ای مهندسی انرژی هسته ای:

واحد نوشهر، واحد تهران مرکزی، واحد علوم و تحقیقات

دانشگاه های پذیرنده رشته تکثیر و پرورش آبزیان:

واحد آزاد شهر، واحد اهواز، واحد بابل، واحد بندر عباس، واحد بوشهر، واحد تنکابن، واحد علوم و تحقیقات، واحد قائم شهر واحد لاهیجان

دانشگاه های پذیرنده رشته علوم و صنایع غذایی مهندسی مواد و طراحی صنایع غذایی:

واحد آزاد شهر، واحد آیت الله آملی، واحد تبریز، واحد تهران شمال، واحد دامغان، واحد ساری، واحد سبزوار، واحد سروستان، واحد سنندج، احد شاهرود، واحد شهر رضا، واحد شهر قدس، واحد علوم دارویی، واحد علوم وتحقیقات، واحد قوچان، واحد کرمانشاه، واحد نور، واحد ورامین، واحد یاسوج.

ظرفیت دانشگاه های پذیرنده رشته معماری:

واحد اردبیل، واحد اردستان، واحد اصفهان (خوراسگان)، واحد الکترونیکی، واحد امارات متحده عربی، واحد اهر، واحد اهواز، واحد بروجرد، واحد بم، واحد بوشهر، واحد بیرجند، واحد پردیس، واحد تبریز، واحد تهران جنوب، واحد تهران جنوب – پردیس مرکز بین الملل کیش، واحد تهران شمال، واحد تهران غرب، واحد تهران مرکزی، واحد چالوس، واحد خلخال، واحد دامغان، واحد رشت، واحد زنجان، واحد ساری، واحد سنندج، واحد شبستر، واحد شهر کرد، واحد شیراز، واحد علوم و تحققات، واحد قزوین، واحد کرمان، واحد محلات، واحد مشهد، واحد مشهد -–پردیس مجتمع بین الملل گلبهار- واحد نجف آباد، واحد نور، واحد همدان و واحد یاسوج.

ظرفیت دانشگاه های پذیرنده رشته شهرسازی:

واحد اصفهان (خوراسگان)، واحد امارات متحده عربی، واحد اهواز، واحد بروجرد، وحد تبریز، واحد تبریز، پردیس مجتمع بین الملل تبریز، واحد تهران جنب، واحد تهران شمال، واحد تهران غرب، واحد تهران مرکزی ، واحد شهر قدس، واحد علوم و تحقیقات، واحد قزوین، واحد کرمان، واحد مرند، واحد مشهد، واحد نجف آباد و واحد یاسوج.

مراحل مصاحبه دکتری 96 دانشگاه آزاد:

از سال 1396، مصاحبه دکتری تخصصی 1396 دانشگاه آزاد تأثیر 50 درصدی دارد و این تغییر نسبت بر سال های گذشته باعث شده است که مصاحبه دکتری (Ph.D) سال 96 با حساسیت بیشتری انجام شود و چون مصاحبه دکتری تخصصی سال 1396، آسانتر از مصاحبه دکتری (Ph.D) دانشگاه سراسری می باشد، پس قبولی داوطلب در دانشگاه آزاد در مقطع دکتری را راحت تر نموده است.

نحوه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1396:

همان طور که قبلاً در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد، پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبان آزمون ورودی دکتری تخصصی توسط سایت رسمی سازمان سنجش و آموزش کشور (sanjesh.org)، داوطلبان آزمون ورودی دکتری دانشگاه آزاد 1396 با دریافت دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد سال 1396 از سایت رسمی دانشگاه آزاد (azmoon.org) و انتخاب محل دانشگاه هایی که به حد نصاب نمره آن رسیده اند، وارد مرحله ی مصاحبه شده و اگر در دانشگاهی نمره ی لازم مصاحبه را کسب نمایید، به طور قطعی قبول شده و نتایج آن در شهریور ماه به شما اعلام می گردد، ایین نامه نحوه ارزیابی مصاحبه شوندگن دکتری سال 1396

جدول 1- نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی ( حداکثر 40 امتیاز)

ردیف نوع فعالیت حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی (طبق نظر کمیته مصاحبه کننده)
1 1-1 مقالات علمی- پژوهشی ( داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی 22 امتیاز هر مقاله 7 امتیاز

گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5 امتیاز

1-2 گواهی ثببت اخترا مورد تأیید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران
1-3 برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر بین المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا)
2 مقالات علمی ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی 6 امتیاز هر مقاله تا امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء
3 مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی) 4 امتیاز هر مقاله خارجی تا 2 و داخلی 1 امتیاز
4 تألیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی 4 امتیاز
5 کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد 4 امتیاز عالی تا 4 و بسیار خوب تا 2 امتیاز
جمع 40

جدول 2- نحوه محاسبه امتیازات آموزشی (حداکثر 30 امتیاز)

ردیف نوع فعالیت حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی (طبق نظر کمیته مصاحبه کننده)
6 معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی تا 6 امتیاز
7 معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد نا پیوسته تا 5 امتیاز
8 طول مدت تحصیلی در دوره کارشناسی 3 امتیاز
9 طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 امتیاز
10 برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی 5 امتیاز رتبه 1 تا 3، 5 امتیاز، رتبه 4 تا 6، 4 امتیاز، رتبه 7 تا 9، 3 امتیاز، رتبه 10 تا 12، 2 امتیاز و رتبه 13 تا 15، 1 امتیاز
11 داشتن مدرک زبان معتبر 8 امتیاز طبق جدول شماره 4
جمع 30

جدول 3- نحوه محاسبه امتیازات مصاحبه (حداکثر 30 امتیاز)

ردیف نوع فعالیت حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی (طبق نظر کمیته مصاحبه کننده)
6 معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی تا 6 امتیاز
7 معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد نا پیوسته تا 5 امتیاز
8 طول مدت تحصیلی در دوره کارشناسی 3 امتیاز
9 طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 امتیاز
10 برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی 5 امتیاز رتبه 1 تا 3، 5 امتیاز، رتبه 4 تا 6، 4 امتیاز، رتبه 7 تا 9، 3 امتیاز، رتبه 10 تا 12، 2 امتیاز و رتبه 13 تا 15، 1 امتیاز
11 داشتن مدرک زبان معتبر 8 امتیاز طبق جدول شماره 4
جمع 30

جدول شماره 4- همترازی نمرات ازمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی

MSRT

MSCH

IELTS

Equivalent

TOEFL

IBT

TOEFL

Computer

TOEFL PAPER +

TOLIMO

حداکثر امتیاز
100-95 9/0-7/5 120-113 300-263 680-625 8
90 7 100 250 600 8
85 6/5 91-90 232 575 7
80 6 80-79 213 550 6
75 5/5 70-69 196 525 5
70 5/0 60-56 173 500 4
65 4/5 50-490 152 475 3
55 4/0 40-39 133 450 2
45 3/5 30-29 113 425 1

راه کارهای آمادگی برای روز مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96

از نکات مهم برای آمادگی در روز مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد سال 1396، رعایت نظم و پوششی مناسب در خور یک داوطلب دکتری Ph.D می باشد، اگر هر داوطلب با مرور پایان نامه کارشناسی ارشد خود اطلاعات کاملی در مورد رشته تحصیلی، زبان انگلیسی و … داشته باشد و با توجه به سوابق پژوهشی و علمی و عملی و … بتواند نمره ی لازم برای قبولی در مصاحبه ی آزمون ورودی دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد سال 96 را کسب نماید، و در آزمون کتبی ورودی دکتری تخصصی سال 1396 نمره لازم را کسب کرده باشد، در ان دانشگاه قبول شده و نتیجه نهایی قبولی در دانشگاه مورد نظر در شهریورماه به داوطلب اعلام خواهد شد.

پذیرش بدون کنکور دکتری تخصصی دانشگاه آزاد سال 1396:

یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان آزمون ورودی دکتری تخصصی دانشگاه آزاد سال 96، قبولی در مرحله مصاحبه و در نتیجه قبولی در دانشگاه مورد نظر است، از این رو کسانی که در مرحله ی مصاحبه پذیرفته نشده اند و یا به هر دلیلی نتوانستند آزمون ورودی دکتری تخصصی سال 96 را ثبت نام نمایند و یای در روز آزمون ورودی دکتری (Ph.D) 96 نتوانستند حضور بیابند، می توانند در دوره ی دکتری تخصصی، بدون آزمون دانشگاه آزاد 96 ثبت نام نمایند.

شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 96 در مقطع دکتری با توجه به آیین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز به شرح ذیل می باشد:

1- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر اساس حداقل معدل 17 برای رشته های پزشکی و دامپزشکی، (18.5) برای رشته های علوم انسانی و 17.5 برای سایر رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد مورد پذیرش بر اساس شاخص های پژوهشی – آموزشی قرار می گیرند.

2- دارا بودن حداقل نمره پایان نامه کارشناسی ارشد 18.50 برای کلیه رشته ها

3- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی

4- داوطلبان دوره بدون آزمون در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات ISI یا مجلات علمی – پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه نمایند.

5- ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند. مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته از 4 نیمسال بیشتر نشود.

6- دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.

7- داوطلبان ثبت نام بدون آزمون ورودی دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد 96 در صورت داشتن شرایط بالا، وارد مرحله مصاحبه شده و اگر بتوانند نمره ی لازم را کسب نمایند در آن دانشگاه قبول می شود. همچنین داوطلبان برای کسب اطلاعات دقیق برای پذیرش بدون آزمون دکتری (Ph.D) دانشگاه آزاد 96 می­توانند دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ثبت نام بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد سال 1396 را مطالعه نمایند و یا از نرم افزار انتخاب رشته تخصصی دکتری (Ph.D) دانشگاه ازاد 96 استفاده نمایند تا در بهترین دانشگاه آزاد قبول شوند.

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته دکتری ، انتخاب رشته دکتری سراسری، انتخاب رشته دکتری آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری ، مراحل مصاحبه دکتری سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید
تماس با مشاور