رتبه و درصد دروس کنکور برای قبولی در رشته های گروه ریاضی

  • رتبه و درصد دروس کنکور برای قبولی در رشته های گروه ریاضی، تراز قبولی در ریاضی
  • رشته های گروه ریاضی، انتخاب رشته ریاضی
  • دفترچه انتخاب رشته ریاضی، نحوه ی انتخاب رشته ریاضی
  • اعلام رتبه کنکور ریاضی، قبولی در رشته های ریاضی

رتبه و درصد دروس کنکور برای قبولی در رشته های گروه ریاضی با توجه به رشته ی انتخابی در هر زیر گروه محاسبه می شود و اما آمارها نشان می دهد که در بعضی از دانشگاه های سراسری تا رتبه ی 3000 هم برای رشته های مهندسی دانشجو می پذیرند.

نحوه ی انتخاب رشته ی دانشگاه سراسری به این صورت است که داوطلب می تواند بعد از اعلام نتایج اولیه از همان سامانه ی اعلام نتایج کارت اعتباری انتخاب رشته تهیه کند و انتخاب رشته ی خود را انجام دهد.

البته یادآوری می کنیم که قبل از انجام انتخاب رشته، داوطلبان از سامانه باید دفترچه ی انتخاب رشته را دریافت کنند و بعد از آن انتخاب رشته کنند. برای این که داوطلبان انتخاب رشته ی دقیق تر و بهتری را انجام دهند می توانند از نرم افزار انتخاب رتشه به صورت رایگان استفاده کنند.

همینطور داوطلبان می توانند با وارد کردن درصد حدودی هر درس در نرم افزار تخمین رتبه، رتبه ی خود را تخمین بزنند.

از آنجایی که از 2 سال  قبل کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری یکی شده است، یعنی در یک روز و به صورت همزمان برگزار می شود. بنابراین داوطلبان چیزی به نام تراز ندارند و عملکردشان با همان رتبه محاسبه می شود.

قبولی در رشته های گروه ریاضی دانشگاه آزاد به نسبت قبولی در رشته های گروه ریاضی دانشگاه سراسری آسان تر می باشد.

اما موضوع مهم تر در مورد دانشگاه آزاد، هزینه ی آن است که به نسبت دانشگاه های دیگر بالاتر است. هم چنین دانشگاه آزاد برای قبولی قطعی داوطلبان در رشته های گروه ریاضی، رشته های بدون کنکور را ارائه می دهد. این رشته ها متنوع اند و این امکان را به داوطب می دهند تا بدون استرس بتوانند وارد دانشگاه شوند.

متقاضیان رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند با استفاده از نرم افزار بدون کنکور در این انتخاب رشته شرکت کنند.

داوطلبانی هم که تمایل به شرکت در دانشگاه علمی کاربردی دارند، اگر مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند و یا نداشته باشند در هر دو صورت باید از مقطع کاردانی شروع کنند.

دانشگاه علمی کاربردی در ارائه ی رشته های متنوع و جزئی تبحر بیشتری دارد. هم چنین از لحاظ هزینه ای هم نسبت به دانشگاه های دیگر مقرون به صرفه تر است.

بنابراین رتبه و درصد دروس برای قبولی در رشته های گروه ریاضی برای این دانشگاه از موارد مهم نیست.

زمان اعلام رتبه ی دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت همزمان است و نحوه ی اعلام آن به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سنجش صورت می گیرد.

دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی به دو صورت دانشجو جذب می کنند. اول به صورت با کنکور که از دوره های دانشگاه سراسری محسوب می شود و داوطلبان می توانند در زمان انتخاب رشته، رشته های ارائه شده در این دانشگاه را انتخاب کنند.

دوم به صورت بدون کنکور؛ داوطلبان می توانند بر اساس سوابق تحصیلی برای قبولی در رشته های گروه ریاضی از طریق این دانشگاه ها انتخاب رشته ی خود را انجام دهند.

سازمان سنجش علاوه بر اعلام رتبه ی گروه ریاضی، کارنامه ی کنکور گروه ریاضی را نیز در اختیار داوطلب قرار می دهد تا داوطلب در صورت اعتراض، اعتراض خود را ثبت کند.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • رتبه و درصد دروس کنکور برای قبولی در رشته های گروه ریاضی، رتبه قبولی گروه ریاضی
  • نرم افزار انتخاب رشته، انتخاب رشته سراسری و آزاد
  • رتبه های پیام نور و غیر انتفاعی، نحوه انتخاب رشته گروه های ریاضی
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به سؤالات شما

 

تماس با مشاور