راهنمای انتخاب رشته کنکور

  • راهنمای انتخاب رشته کنکور، نرم افزار انتخاب رشته کنکور،‌دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور

  • راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری، راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه سراسری

  • نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد،‌انتخاب رشته مجازی دانشگاه سراسری،‌انتخاب رشته مجازی کنکور آزاد

  • رتبه و تراز لازم برای قبولی در کنکور، ‌بررسی شانس قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان توسط نرم افزار انتخاب رشته
  • حداقل درصد دروس و آخرین رتبه ی قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرتان توسط نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری
  • راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور، معرفی رشته های دانشگاهی و مقایسه دانشگاه ها

انتخاب رشته صحیح ضمانت آینده شما

انتخاب رشته مهم ترین فرآیند یک داوطلب کنکور؛ همانطور که میدانید برنامه آینده زندگی شما به انتخاب رشته کنکور شما وابستگی بسیار زیادی دارد.

متأسفانه گاهاً دیده می شود برخی از داوطلبان بدون شناخت کامل از رشته های دانشگاهی و بازار کار موجود آن دست بر تصمیمی می زنند که در آینده ای نزدیک متوجه این موضوع می شوند که انتخاب رشته صحیح نداشته اند. ضروری است هر داوطلب با مطالعه کامل دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور،  ‌آگاهی کامل از ضوابط و شرایط موجود در دفترچه، نسبت به تمامی  رشته ها اطلاعات لازم را کسب کرده تا بتواند یک انتخاب رشته اصولی داشته باشد. استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور نیز در این زمینه شما را یاری می رساند تا بتوانید بهترین انتخاب رشته را داشته باشید. جهت کسب اطلاعات کامل و دقیق از انتخاب رشته کنکور پیشنهاد میگردد مقاله زیر را حتماً مطالعه نمایید.

رتبه و تراز لازم برای قبولی در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد:

یکی از بهترین ابزارها برای اینکه بتوانید یک انتخاب رشته صحیح داشته باشید این است که رتبه و تراز لازم برای قبولی در کنکور سراسری  و دانشگاه آزاد را بدانید؛ زیرا اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی به شما  این اطمینان را میدهد که شانس قبولی شما در کدام رشته و کدام دانشگاه بیشتر است. انتخاب رشته دانشگاه سراسری هر ساله با کمی تغییرات جزئی نسبت به سال گذشته،‌ تقریباً روند  یکسانی را دنبال می کند، ‌انتخاب رشته کنکور آزاد هم همین طور هست. این موضوع برای ما بسیار مهم است؛ زیرا با استفاده از نتایج کنکور سالهای گذشتهمی­توان در اولویت انتخاب رشته با قدرت بیشتری عمل کرد. پیشنهاد می گردد برای کسب اطلاعات لازم در مورد رتبه و تراز لازم برای قبولی در رشته مورد نظرتان از  نرم افزار انتخاب رشته استفاده نمایید.

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی در کنکور:

مسئله ای که این روزها ذهن بسیاری از داوطلبان را درگیر می کند این موضوع است که آخرین رتبه قبولی در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در نتایج سالهای گذشته کنکور چه بوده است. داوطلبان کنکور می توانند با آگاهی نسبت به حداقل درصد دروس به این  سطح برسند که آیا با درصدهای موجود احتمال قبولی دارند یا خیر؛ هم چنین می توانند با آگاهی نسبت به آخرین رتبه قبولی در رشته های دانشگاهی این پیش­ بینی را داشته باشند که آیا شانس قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر را دارند یا خیر؛ داوطلبان می توانند از نرم افزار انتخاب رشته کنکور آزاد و دانشگاه سراسری خانه مشاوره استفاده کرده و  حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی در رشته های دانشگاهی را از آن استخراج نمایند.

ظرفیت پذیرش رشته های دانشگاهی:

اهمیت این عنوان کاملاً مشخص است. شما در یک کورس رقابتی قرار دارید و هم مهم است بدانید که هر دانشگاه در هر رشته چه ظرفیتی پذیرش می کند. اطلاع از ظرفیت پذیرش رشته های دانشگاهی به شما این قدرت را میدهد که نسبت  به بررسی وضعیت خود در میان باقی داوطلبان نگاه روشن تری داشته باشید،‌ ضمناً ما می توانید در رشته ها و دانشگاه هایی که ظرفیت پذیرش آنها بیشتر است تمرکز بیشتری داشته باشید زیرا شانس قبولی شما در آن رشته و دانشگاه بالاتر است. جهت کسب اطلاعات کامل از ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد در تمامی رشته ها می توانید از نرم افزار انتخاب رشته راهنمایی بگیرید.

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد:

انتخاب رشته امسال کمی هوشمندانه تر از انتخاب رشته سال های گذشته به کمک نرم افزار انتخاب رشته سال های گذشته به کمک نرم افزار انتخاب رشته کنکور؛ داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد این پیش بینی را داشته باشند که بر اساس نتایج کارنامه های سال گذشته کنکور احتمال قبولی شان در کدام رشته و دانشگاه بیشتر است. بدین صورت که داوطلبان می توانند رتبه خود را در این نرم افزار وارد کرده و سپس مشاهده نمایند سال گذشته با رتبه ایشان چه رشته و چه دانشگاهی قبول شوند.

 

معرفی رشته های دانشگاهی و گرایشهای رشته های دانشگاهی

شناخت کامل رشته های دانشگاهی به شما آرامش می دهد. آرامش می دهد که بهترین انتخاب رشته را داشته باشید شما بایستی تمامی رشته های دانشگاهی را به طور کامل شناخته و از بازار کار آینده آن اطلاعات لازم را کسب نمایید. هم چنین اضافه می کنم علاوه بر بازار کار آینده پارامترهای دیگر نیز صاحب اهمیت هستند. شرایط ادامه تحصیل برای مقاطع بالاتر تحصیلی و همچنین شرایط ادامه تحصیل خارج از کشور می تواند حائز اهمیت باشد. همچنین داشتن اطلاعات کافی برای دریافت مدارکی همچون نظام مهندسی، وکالت، مهارت خاص و … برای برخی از رشته ها تعریف نشده است که داوطلبان بایستی نسبت به این موضوع آگاهی لازم را داشته باشند. شهریه رشته های دانشگاهی نیز برای این موضوع مضاف مینماید تا نسبت به رشته ها علی ­الرغم علائم شخصی خود به جنبه های مهم دیگری که ممکن است در آینده به شما کمک کنند. اطلاعات کافی  را داشته باشید. مشاوران انتخاب رشته در مرکز انتخاب رشته می توانند تمامی رشته ها را از تمامی جوانب مورد بررسی قرار دهند.

 

شرایط بورسیه و ادامه تحصیل در خارج از کشور:

بسیاری از داوطلبان کنکور در نظر دارند علاوه بر در نظر گرفت موضوعات اصلی،‌نسبت به شرایط بورسیه و ادامه تحصیل خارج کشور نیز اطلاعاتی کسب نمایند. برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی و بسیاری از دانشگاه های خارج از کشور شرایط ویژه خود را دارن و برخی از رشته ها و برخی از دانشگاه های داخل کشور را پذیرش نمی کنند. این مهم است که داوطلبان کنکور نبست به شرایط ادامه تحصیل در داخل کشور و همچنین شرایط بورسیه خارج کشور اطلاعات لازم را داشته باشد تا در آینده نزدیک با مشکل خاصی رو به رو نشود.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور:        

تکمیل ظرفیت فرصتی مجدد برای داوطلبان کنکور؛ همانطور که اطلاع دارید برخی از دانشگاه ها و رشته ها حتی رشته های خوب و دانشگاه های معتبر برای تکمیل ظرفیت رشته درخواست مجدد می دهند؛ این موضوع به این دلیل است که گاهاً داوطلبانی که نمره ی قبولی در رشته و دانشگاه را آورده اند به دلایل مختلف ثبت نام نهایی خود را انجام نمی دهند. این موضوع هر ساله برای تمامی رشته ها و دانشگاه های معتبر هم اتفاق می افتد و فرصت بسیار خوبی است که داوطلبان مجدداً شانس قبولی خود را امتحان کنند.

تکمیل ظرفیت رشته کنکور شانس مجدد برای قبولی داوطلبان کنکور

داوطلبان می توانند با کسب آگاهی لازم نسبت به تکمیل ظرفیت رشته و همچنین بررسی رتبه و تراز خود به کمک نرم افزار انتخاب رشته مجدداً شانس خود را برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت امتحان نمایند.

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فرصتی استثنایی برای داوطلبانی که قبول شدند؛ بر اساس اطلاعیه های اخیر دانشگاه آزاد، علمی کاربردی، پیام نور و غیر انتفاعی در رشته های کارآمد و معتبر بنا به درخواست خود دانشگاه بدون کنکور پذیرش می نماید.

داوطلبان و علاقه مندان به ادامه تحصیل بدون کنکور می توانند با آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور و لیست دانشگاه های بدون کنکور و هم چنین زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه بدون کنکور نسبت  به ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه همچنین داوطلبان می توانند از نرم افزار انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه استفاده کرد و از لیست تمامی رشته های بدون کنکور و دانشگاه بدون کنکور آزاد،‌علمی کاربردی، غیر انتفاعی و پیام نور مطلع گردند.

 

مشاوره انتخاب رشته مجازی کنکور:

داوطلبان کنکور می توانند جهت مشاوره انتخاب رشته و انتخاب رشته مجازی کنکور و همچنین استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور از کارشناسان مرکز انتخاب رشته به صورت تلفنی راهنمایی بگیرند. داوطلبان می توانند از انتخاب رشته تلفنی و انتخاب رشته خصوصی خانه مشاوره کمک گرفته تا بتوانند بر اساس نتایج سالهای گذشته و بررسی کارنامه های قبولی سال گذشته بهترین انتخاب رشته را داشته باشند. می توانید در این سایت نیز از معرفی کامل رشته ها و مقایسه دانشگاه ها بهره مند شده و در نهایت به یک تصمیم گیری مطلوب برسید. استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی نیز در این سایت به شما کمک می کند تا بطور تقریبی پیش بینی داشته باشید که در کدام رشته و کدام دانشگاه شانس قبولی بیشتری دارید.

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره انتخاب رشته می دهد:

مشاوره انتخاب رشته کنکور،‌ نرم افزار انتخاب رشته کنکور،‌ بررسی احتمالی قبولی شما در رشته و دانشگاه موردنظرتان

انتخاب رشته دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کنکور آزاد،‌دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته دانشگاه آزاد، انتخاب رشته کنکور سراسری،‌دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته مجازی، تکمیل ظرفیت رشته، پذیرش دانشگاه بدون کنکور و لیست رشته های بدون کنکور

و هر سؤالی که پیرامون انتخاب رشته ممکن است برایتان پیش آید.

تماس با مشاور