راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد ژئوفیزیک

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد ژئوفیزیک

  ،انتخاب رشته ارشد کارشناسی ارشد ژئوفیزیک ، انتخاب رشته ارشد آزاد

 • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد ژئوفیزیک ،انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ژئوفیزیک
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد رشته ژئوفیزیک
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته ژئوفیزیک و دانشگاه مورد نظرشما توسط

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

با انتخاب صحیح آینده ی شغلی و کاری خود را هموار سازیم.

در مقطع کارشناسی ارشد، انتخاب رشته از اهمیت بالاتری نسبت به کارشناسی برخوردار می باشد چرا که دانش آموخته به صورت کاملاً تخصصی در گرایش مربوطه رشته خود تحصیل می کند. در این مرحله افراد باید تمام جوانب کار از رتبه و تراز احتمالی تا تکمیل ظرفیت دانشگاه ها را مورد بررسی قرار بدهند تا بتوانند با انتخابی هوشمندانه و دقیق نسبت به انتخاب خود اقدام نمایند. همچنین تمام داوطلبان باید تمامی مندرجات در دفترچه راهنما و بندهای آن اشراف داشته باشند.

بخش توجه اکثر داوطلبان را به خود جلب می کند. ثبت نام دانشگاه بدون کنکور می باشد که خود دارای شرایط خاصی می باشد که در قسمت های بعدی به طور کامل به شرایط پذیرش آن اشاره می کنیم. همچنین داوطلبان در هنگام انتخاب رشته خود باید به بازار کار رشته و گرایشی که می خواهند در آن تحصیل کنند توجه داشته باشند. زیرا اصلی ترین عامل پس از فارغ التحصیل شدن آن ها بازار کار اشتغال مربوطه می باشد.

رتبه و تراز لازم برای قبولی در ارشد ژئو فیزیک:

یکی از مسایل مهم در انتخاب رشته رتبه و تراز علمی افراد می باشد که با توجه به تعداد از آن ها پذیرش دانشجویان در دانشگاه مشخص می شود. داوطلبان باید به بررسی کامل و موشکافانه رتبه و تراز در سال های گذشته بپردازند و آخرین رتبه فرد قبول شده در دانشگاه مربوطه را بررسی نمایند و آن را معیاری برای سنجش خود قرار دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید…

آخرین رتبه قبولی ارشد ژئوفیزیک:

نگاهی به آخرین رتبه و تراز فرد قبول شده در رشته و گرایش محل انتخابی می توانند به ما کمک کند که نگاهی دقیق تر به انتخاب رشته خود داشته باشیم. همچنین بررسی درصد دروس آخرین فرد بر ما این امکان را می دهد تا معیار مناسبی برای توانایی خود در تحصیل رشته ی مربوطه داشته باشیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمائید

 ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد ژئو فیزیک:

قبل از انتخاب رشته یکی از مسایل مهم که باید به آن توجه کرد ظرفیت پذیرش دانشگاه های مختلف می باشد که مهم ترین عامل در پذیرش داوطلبان می باشد و بررسی ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد سال های گذشته می تواند در انتخاب رشته به ما کمک قابل توجهی می نماید. در زیر لیستی از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها را مشاهده می نمایید.

نام دانشگاه رشته / گرایش ظرفیت
دانشگاه ارومیه ژئوفیزیک / لرزه شناسی 5
دانشگاه تهران ژئوفیزیک / لرزه شناسی 8
دانشگاه خوارزمی ( محل تحصیل تهران) ژئوفیزیک / لرزه شناسی 6
دانشگاه صنعتی شاهرود ژئوفیزیک / لرزه شناسی 7
دانشگاه ارومیه ژئوفیزیک / لرزه شناسی 5

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمائید.

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد ژئوفیزیک:

در این قسمت با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید به راحتی و در کمترین زمان کاری که مدت ها زمان می برد و قدرت سرچ بالایی را لازم دارد، در کمترین زمان ممکن انجام دهید. با استفاده از این نرم افزار می توانید از رتبه و تراز دانشجویان سال های قبل و اینکه با این رتبه و تراز در کدام دانشگاه ها پذیرش داشته اند یا اینکه در کدام دانشگاه ها می توانستند تحصیل کنند اطلاع پیدا کنید. هم چنین می توانید رتبه و تراز پیشنهادی را در نرم افزار وارد نمایید و نرم افزار با استفاده از کارنامه سال های قبل دانشجویان دانشگاه های پیشنهادی را با امکان کمترین ضریب خطا برای شما نمایش گذارد.

فراموش نکنیم انتخاب شما محدود می باشد و باید واقع بینانه ترین و خوش بینانه ترین و بدبینانه ترین حالات را برای انتخاب خود در نظر بگیرید که این نرم افزار گام مؤثر در این راستا برای کمک به انتخاب رشته عزیزان برداشته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد ژئوفیزیک:

یکی از سؤالات رایج در میان داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت در تکمیل ظرفیت و یا شرکت نکردن در آن می باشد. هر ساله پس از انتخاب رشته و گرایش مورد نظر، برای تکمیل ظرفیت دانشگاه ها در رشته ی مربوطه مدت زمانی در نظر گرفته می شود، تکمیل ظرفیت برای آن دسته از داوطلبانی است که موفق به پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر خود نشده اند و شانس مجددی برای انتخاب به داوطلبان می دهد.

تکمیل ظرفیت برای آن دسته از داوطلبانی است که موفق به پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر خود نشده اند و شانس مجددی برای انتخاب به داوطلبان می دهد. ناگفته نماند که بسیاری از دانشگاه های مطرح هم در رشته ی مورد نظر برای تکمیل ظرفیت خود دانشجو پذیرش می کنند و این تکمیل ظرفیت محدود به دانشگاه های متوسط و سطح پایین نمی باشد و در آخر احتمال قبولی در تکمیل ظرفیت بستگی به شرایط و ضوابط دانشگاه ها با توجه به ضرایب، میانگین درصد و … دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید…

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ارشد ژئوفیزیک:

ثبت نام بدون کنکور در کارشناسی ارشد شامل حال دو دسته از داوطلبان می شود:

1- آن دسته از داوطلبانی که جزو استعدادهای درخشان نخبگان می باشند. طبق شرایط و قوانین مجاز به ادامه تحصیل در این مقطع تحصیلی می باشند.

2- آن دسته از داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بوده و می خواهند بدون هیچ گونه کنکور وارد دانشگاه شوند به اطلاع این دسته از افراد می رسانیم که تعدادی از دانشگاه ها هر ساله در گرایش و رشته های محدود اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. همچنین داوطلبان می توانند از بخش نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد از ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور مطلع شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید…

باتوجه به اهمیت موضوع در

انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد

پیشنهاد میگردد داوطلبان کارشناسی ارشد رشته ژئوفیزیک

از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد ژئوفیزیک

استفاده نمایند.علاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته ژئوفیزیک با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع کارشناسی ارشد ژئوفیزیک میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع کارشناسی ارشد چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

 • ژئوفیزیک و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته در رشته ژئوفیزیک با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته ژئوفیزیک

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد ژئوفیزیک

  ،انتخاب رشته ارشد ،

  انتخاب رشته ارشد آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری،

  انتخاب رشته کارشناسی ارشد ژئوفیزیک

  کنکور آزاد

تماس با مشاور