راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری

  ،انتخاب رشته ارشد کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری ، انتخاب رشته ارشد آزاد

 • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری ،انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد مدیریت امور شهری
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد رشته مدیریت امور شهری
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته مدیریت امور شهری و دانشگاه مورد نظرشما توسط

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

انتخاب رشته ی صحیح ضمانت نامه ی آینده شماست؛

در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ی ارشد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به نحوی که می تواند سرنوشت شغلی و آینده ی تحصیلی داوطلب را تحت تأثیر قرار دهد. هدف اصلی رشته های مدیریت در مقطع ارشد به صورت عام آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمان ها و امور مدیریتی و نظارت بر عوامل کیفی و کمی باشد. در این دوره، دانش آموختگان با فراگیری نظریه های نوین مدیریت قادر خواهند شد تا به عنوان محقق به پژوهش پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسایل مدیریتی به اداره سازمان ها کمک نمایند.

معرفی رشته :

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما واقعیت این است که “مدیریت شهری” به جهت گستردگی مفاهیم دو واژه  “مدیریت” و “شهر” فاقد تعریفی مشخص و توافق شده است. به زبان ساده تر، شهر یکی از پیچیده ترین ساخته های بشر است که در آن محیط زیست، انسان و ابزارهای ساخته ی دست او، مجموعاً محیط پیچیده ای را به وجود می آورند که هم از انسان اثر گرفته و هم بر او اثر می گذارد. لذا این پیچیدگی در کنار مفهوم گسترده ای چون ” مدیریت” منجر به اختلاف نظر در ارایه ی تعریف مشترک و مورد قبل از این رشته شده است.

دانشجویان این رشته در طول تحصیل خود با مفاهیم گوناگونی در حوزه های مختلف از شهرنشینی و شهرسازی گرفته تا جامعه شناسی و حمل و نقل آشنا خواهند شد.

باید یا آور شد که این رشته با رشته ی “مدیریت شهری” در گروه هنر، علیرغم شباهت های فراوان، تفاوت هایی دارد. از جمله این که ” مدیریت امور شهری” یکی از گرایش های رشته مدیریت بوده و در گروه علوم انسانی قرار دارد. لذا روح کلی حاکم بر آن، دیدگاه های علوم انسانی و علم مدیریت است. در حالی که مدیریت شهری، یک رشته ی مستقل در گروه هنر است و با رویکردی هنری و زیبا شناسانه به صورت یک رشته ی مستقل با مأموریت های خاص هنری تعریف شده است.

رتبه و تراز لازم برای قبولی در ارشد مدیریت امور شهری:

آگاهی از رتبه ی آخرین فرد قبول شده در ارشد مدیریت امور شهری به داوطلب کارشناسی ارشد کمک می کند تا بداند برای پذیرفته شدن در رشته و دانشگاه مورد نظرش به طور حداکثر چه رتبه ای لازم  است. آگاهی از رتبه و تراز آخرین فرد، داوطلب را با سقف رتبه در آن رشته و دانشگاه آشنا می کند و این امر در انتخاب رشته ای واقع بینانه و متناسب با علایق دانشجو به او کمک می کند. نرم افزار انتخاب رشته مرکز مشاوره در دیتابیس خود با در اختیار دادن اطلاعاتی مثل رتبه و تراز و درصد پذیرفته شدگان دوره های پیش در انتخابی بهتر به داوطلب ارشد کمک خواهد کرد. چند رتبه و تراز از دانشجویان پذیرفته شده در گرایش های مختلف ارشد مدیریت امور شهری در ادامه ذکر خواهد شد.

زبان استعداد دانش نظریه ها زبان فارسی معدل مؤثر رتبه تراز
74.44 41.67 48.89 26.67 62.67 15.9 2 9315
80 34.17 48.89 25.56 48 12.92 12 8657
73.32 21.67 21.11 37.78 22.67 15.05 122 7229
81.11 24.17 32.22 16.67 18.67 13.41 168 7004
0 23.33 0 0 0 17.86 16390 2593
0 31.67 0 0 0 13.25 17237 2537

 

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید.

 آخرین رتبه  قبولی ارشد مدیریت امور شهری و درصد دروس

بهترین انتخاب رشته کارشناسی ارشد زمانی ممکن است که از درصد دروس، تراز و رتبه ی آخرین فرد قبول شده در آن رشته مطلع شویم. این اطلاعات در نرم افزار مرکز مشاوره به صورت منظم و مدون جمع آوری شده و در اختیار داوطلبان کارشناسی ارشد قرار می گیرد. در صورتی که برای استفاده از نرم افزار به مشکل برخوردید، می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

آخرین تراز و رتبه قبولی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری سال 1392 دانشگاه آزاد.

ردیف کد و عنوان رشته / محل انتخابی پذیرش اولیه تکمیل ظرفیت دوم
1 مدیریت شهری / واحد علوم و تحقیقات نمره آخرین نفر قبول شده رتبه آخرین نفر قبول شده نمره آخرین نفر قبول رتبه آخرین نفر قبول
2 مدیریت شهری / واحد الکترونیکی 6124 179
3 5090 313

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمائید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری :

اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها، دانشجو را برای انتخاب رشته ای بهتر و با توجه به رتبه و علایقش کمک می کند. با توجه به اینکه داوطلبان ارشد دچار اشتباهاتی با توجه به ظرفیت دانشگاه ها و مقایسه ی آن با رتبه ی خود می شوند. می توان با کمک گرفتن از نرم افزار مرکز مشاوره از ظرفیت دانشگاه ها و رشته هایی که دانشجو می پذیرند، مطلع شد و این امر را برای داشتن انتخاب رشته ای هوشمندانه روشن می کند. برای اطلاع از پذیرش برخی از دانشگاه ها در گرایش های ارشد مدیریت امور شهری، جدولی در ادامه آورده شده است.

دانشگاه های ارائه دهنده مدیریت امور شهری در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه پذیرش
علوم و تحقیقات تهران پذیرش اولیه سال های 87-88-89-90-91-92-93-94-95
تهران مرکزی پذیرش اولیه 94-95، تکمیل اول 93
تهران شمال پذیرش اولیه 94-95، تکمیل اول 93
دماوند پذیرش اولیه 94-95، تکمیل اول و سوم 93
صفا دشت پذیرش اولیه 94، تکمیل اول و سوم 93
امارات متحده عربی پذیرش اولیه 92-93-94-95 ، تکمیل اول 91-94-95، تکمیل دوم سال 91-92-93، تکمیل سوم 93
مراغه تکمیل اول و دوم 94، تکمیل اول 95
ابهر پذیرش اولیه 95، تکمیل اول 94

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری :

موفقیت های بزرگ نیازمند انتخاب های هوشمندانه است، انتخاب رشته را مؤثرترین گزینه در موفقیت آینده علمی خود بدانید.

پس از صدور کارنامه و اطلاع از رتبه، بهترین گزینه به دست آوردن اطلاعاتی از پذیرفته شدگان دوره های پیش است که رتبه و ترازشان تقریباً با داوطلبان همان مشابه است. این اطلاعات قطعاً نگاهی بهتر به داوطلب ارشد برای انتخابی بهتر خواهد کرد. نرم افزار مرکز مشاوره نه تنها اطلاعات دوره های پیش، بلکه با برآورد کردن تعداد شرکت کنندگان، میزان و دشواری سؤالات و سهمیه های داوطلبان، کمک بسیاری به دانشجویان کارشنای ارشد برای انتخاب رشته ی هوشمندانه خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد مدیریت امور شهری:

فرصتی دوباره برای داوطلبین کارشناسی ارشد با شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت

شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت برای تمام دانشجویانی که در آزمون شرکت کرده و مجاز شده اند، امکان پذیر است. داوطلب ارشد با اینکه حق دارد از نگاهی خوش بینانه برای انتخاب رشته ارشد خود استفاده نماید. اما نباید فراموش کنند که دیدی منطقی و واقع گرایانه هم بی شک در داشتن انتخاب رشته ای هوشمند، مؤثر است. با توجه به شلوغی های دنیای مدرن ممکن است زمان و تاریخ انتخاب رشته تکمیل ظرفیت از نگاه دانشجو دور بماند و این فرصت مجدد برای قبولی در ارشد مدیریت امور شهری را از دست بدهد. با توجه به اینکه تقریباً همه ی رشته ها در تکمیل ظرفیت مجدد دانشجو می پذیرند. در این راستا نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کمک بسیاری به دانشجوی ارشد خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید.

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ارشد مدیریت امور شهری:

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد بدون کنکور هستند، برای اطلاع از زمان ثبت نام و نحوه ی ثبت نام و دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند، نیازمند اطلاعاتی موثق و دقیق هستند. برای مثال، اطلاع از چگونگی ممتاز شدن دانشجوها، میزان تأثیرگذاری معدل آن ها در کنکور ارشد، مصاحبه و آزمون خصوصی برای پذیرش بدون کنکور و موضوعاتی از این دست که می توان در نرم افزار مرکز مشاوره مورد بررسی قرار دارد. در صورت بروز مشکل در نحوه ی استفاده از نرم افزار می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید.

باتوجه به اهمیت موضوع در

انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد

پیشنهاد میگردد داوطلبان کارشناسی ارشد رشته مدیریت امور شهری

از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری

استفاده نمایند.علاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته مدیریت امور شهری با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع کارشناسی ارشد چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

 • مدیریت امور شهری و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته در رشته مدیریت امور شهری با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته مدیریت امور شهری

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری

  ،انتخاب رشته ارشد ،

  انتخاب رشته ارشد آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری،

  انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری

  کنکور آزاد

تماس با مشاور