راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت مالی

 • راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت مالی ، انتخاب رشته کنکور مدیریت مالی ، انتخاب رشته دانشگاه مدیریت مالی

 • نرم افزار انتخاب رشته کنکور مدیریت مالی ، انتخاب رشته کنکور سراسری مدیریت مالی ،انتخاب رشته دانشگاه آزاد مدیریت مالی توسط نرم افزار انتخاب رشته مدیریت مالی

 • مشاوره راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی کنکور آزاد رشته مدیریت مالی
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاهمورد نظرتان به کمکنرم افزار انتخاب رشته مدیریت مالی
 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته مدیریت مالی و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند به کمک مشاورین مرکز انتخاب رشته

 

انتخاب رشته صحیح ضامن آینده ی شماست:

یکی از اهداف اصلی این رشته تربیت نیروهای متخصص جهت فعالیت در شرکت های خصوصی و دولتی می باشد در این دوره دانشجویان با تئوری های نوین مدیریت مالی و کاربرد آن آشنا می شوند. در این مقطع دانش آموختگان با مسائل نظری دانش مدیریت مالی و جایگاه آن در عرصه ی علمی آشنا خواهند شد.

قدرت تحلیل امور یکی از ویژگی های بارز مقطع ارشد مدیریت مالی می باشد.

با توجه به نیاز جامعه و رشد پیشرفت اقتصادی نیاز به متخصصین این رشته بیشتر شده زیرا برنامه ریزی برای استفاده صحیح از منابع نقدی و غیر نقدی نیازمند افراد متخصص، باهوش و آشنا با بازارهای پول سرمایه می باشد. بدیهی است موفقیت و یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی منوط به علاقه و کوشش بسیار در مسائل مالی و سرمایه گذاری می باشد.

هم چنین در صورت بدست آوردن مهارت و توانایی لازم دانش آموختگان می توانند به راحتی و با سرمایه اندک در سرمایه های دیگران و سودآوری آن ها شریک شوند.

رتبه و تراز لازم برای قبولی ارشد مدیریت مالی:

رتبه که ترتیب اولویت داوطلبین در آزمون ارشد مدیریت مالی را مشخص می کند معیاری برای سنجش و ارزیابی داوطلبان می باشد که بر اساس آن ها کد رشته محل هر داوطلب بر اساس نمره و تراز کسب شده ارزیابی می شود. توجه به رتبه و تراز آزمون های گذشته نیز کمک زیادی به انتخاب رشته داوطلبین می کند. که در جدول زیر لیستی از رتبه و تراز های چند نمونه کارنامه در سال های گذشته را آورده ایم.

 

زبان ریاضی – آمار اقتصاد مدیریت مالی سرمایه گذاری حسابداری مالی رتبه معدل مؤثر
56/5 83/35 67/46 33/73 44/54 22/62 12 48/46
56/15 03/41 33/43 44/44 56/35 56/85 15 3/19
سفید 83/0 89/38 44/84 89/58 89/58 32 03/15
30 33/58 11/51 سفید سفید سفید 651 37/14
22/42 40 89/58 سفید سفید سفید 656 74/14
33/33 15 67/36 4 سفید سفید 659 69/14
44/44 5/27 78/47 سفید سفید سفید 696 34/18
56/45 83/15 89/38 44/24 سفید سفید 851 34/14
4044 5/17 78/37 89/28 سفید سفید 859 16/18
56/35 32/39 67/46 سفید سفید سفید 875 61/15

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید.

آخرین رتبه قبولی ارشد مدیریت مالی و درصد دروس:

یکی از مثمرترین نکاتی که در انتخاب رشته می تواند نقش بسزایی داشته باشد بررسی درد دروس میانگین آن ها و آخرین رتبه و تراز کد رشته محل می باشد که باعث انتخاب رشته دقیق و آگاهانه خواهد شد.

عنوان / رشته / محل انتخابی نمره آخرین نفر قبول شده رتبه آخرین نفر قبول شده
مدیریت مالی / واحد علوم و تحقیقات تهران 7718 134
مدیریت مالی / واحد تهران مرکزی 6994 263
مدیریت مالی / واحد تهران جنوب 6649 358
مدیریت مالی / واحد تهران شمال 6592 390
مدیریت مالی / واحد تهران شرق 6145 565
مدیریت مالی / واحد فیروزکوه 5450 950
مدیریت مالی / واحد ابهر 5089 803
مدیریت مالی / واحد آیت الله آملی 5057 498
مدیریت مالی / واحد بابل 4785 411

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید.

 ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد  مدیریت مالی:

توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در مقطع ارشد می تواند دید جامع و دقیقی از انتخاب رشته به داوطلبان بدهد. بر روی کارنامه آخرین رتبه های قبول شده نیز می تواند در این امر به داوطلبین کمک نماید. همچنین تعداد ظرفیت پذیرش دانشگاه ها را می تواند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ارشد مشاهده نمایند.

ظرفیت پذیرش نام دانشگاه
8 دانشگاه ارومیه
10 دانشگاه خوارزمی
20 دانشگاه شهید بهشتی
30 دانشگاه علامه طباطبایی تهران
24 دانشگاه یزد
20 مؤسسه غیر انتفاعی البرز – قزوین
20 مؤسسه غیر انتفاعی راغب اصفهانی – اصفهان
20 مؤسسه غیر انتفاعی کار – قزوین
20 مؤسسه غیر انتفاعی پرند – پرندک
10 دانشگاه صنعت نفت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد  مدیریت مالی:

در این قسمت با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد  می توانید به راحتی و در کمترین زمان کاری که زمان بر بوده است و قدرت سرچ بالایی لازم دارد در کمترین زمان انجام دهید.

با استفاده از این نرم افزار می توانید از رتبه و تراز دانشجویان سال های قبل و اینکه با این رتبه و تراز در کدام دانشگاه ها پذیرش داشته باشند و یا اینکه کدام دانشگاه می توانستند به ادامه تحصیل در مقطع ارشد بپردازند، مطلع شوند. همچنین می توانید رتبه و تراز پیشنهادی را در نرم افزار وارد کنید و نرم افزار با استفاده از کارنامه سال های قبل دانشجویان دانشگاه های پیشنهادی را با امکان کمترین ضریب خطا به شما نمایش دهد.

فراموش نکنیم انتخاب رشته شما محدود است و باید واقع بینانه و خوش بینانه و بدبینانه ترین حالات را برای انتخابتان در نظر بگیریم که این نرم افزار گامی مؤثر را در این راستا برای کمک به انتخاب شما داوطلبان برداشته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد مدیریت مالی:

یکی از سؤالات رایج در میان داوطلبان انتخاب رشته  کارشناسی ارشد  شرکت در تکمیل ظرفیت و یا شرکت نکردن در آن می باشد. هر ساله پس از انتخاب رشته و گرایش های مورد نظر مدت زمانی برای تکمیل ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته مربوطه در نظر گرفته می شود.

اصولاً تکمیل ظرفیت بالای آن دسته از داوطلبانی که موفق به پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر خود نشده اند و شانس مجددی برای انتخاب رشته ارشد را به داوطلبان می دهد ناگفته نماند که بسیاری از دانشگاه های مطرح هم در رشته های مورد نظر برای تکمیل ظرفیت خود دانشجو پذیرش می کنند و این تکمیل ظرفیت محدود به دانشگاه های متوسط و سطح پایین نمی باشد و در آخر احتمال قبولی در تکمیل ظرفیت بستگی به شرایط و ضوابط دانشگاه با توجه به ضرایب، میانگین درصد دروس و … می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ارشد مدیریت مالی:

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد  شامل حال دو دسته از داوطلبان می باشد:

 • آن دسته از داوطلبانی که جزو استعداد های درخشان و نخبگان می باشند طبق دستور با شرایط خاص مجاز به ادامه تحصیل در مقطع ارشد می باشند.
 • آن دسته از داوطلبانی که علاقه مند به ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشند و می خواهند بدون هیچ گونه کنکوری وارد دانشگاه شوند به اطلاع این دسته افراد می رسانیم که تعدادی از دانشگاه ها هر ساله در گرایش ها و رشته های مختلف اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. لازم به ذکر است زمان پذیرش این دانشگاه ها در بازه ی زمان های خاص از سال می باشد که علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه ها از اطلاعیه های ثبت نام دانشگاه بدون کنکور مطلع شوند.

همچنین می توانند از بخش نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد  از ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور اطلاع پیدا کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید.

 

انتخاب رشته مدیریت مالی امسال کمی هوشمندانه تر از انتخاب رشته های مدیریت مالی هرسال؛ داوطلبان میتوانند برای انتخابی صحیح و آگاهانه در کنکور مدیریت مالی با مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور مدیریت مالی تماس گرفته و به کمک نرم افزار انتخاب رشته مدیریت مالی و با آگاهی کامل از شرایط و ضوابط انتخاب رشته بهترین گزینه ها را که شانس قبولی شما در آن بیشتر است انتخاب نمایید.

مشاورین مرکز انتخاب رشته در موضوعات زیر حیطه انتخاب رشته به شما مشاوره تلفنی میدهند:

 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته مدیریت مالی و دانشگاه مورد نظرشما در سراسر کشور، سال گذشته در رشته مدیریت مالی با چه رتبه ای قبول شده اند؟ توسط نرم افزار انتخاب رشته مدیریت مالی

 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی شانس قبولی بیشتری دارد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مدیریت مالی

 • مشاوره هوشمند تلفنی انتخاب رشته سراسری مدیریت مالی و آزاد و معرفی رشته های دانشگاهی و مقایسه دانشگاه های رشته مدیریت مالی

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته مدیریت مالی ، انتخاب رشته کنکور ، انتخاب رشته کنکور آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری، انتخاب رشته مدیریت مالی کنکور آزاد و سراسری

 • و هرسوالی پیرامون انتخاب رشته مدیریت مالی ممکن است برایتان پیش آید
تماس با مشاور