راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عربی

  • راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عربی ، نرم افزار انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات عربی ، مشاوره تلفنی انتخاب رشته زبان و ادبیات عربی

  • رتبه و تراز لازم برای قبولی رشته زبان و ادبیات عربی کارشناسی ارشد، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی ارشد زبان و ادبیات عربی

  • ظرفیت پذیر رشته زبان و ادبیات عربی کارشناسی ارشد،‌ معرفی رشته زبان و ادبیات عربی ارشد و مقادیر دانشگاه ها

  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات عربی ، بررسی احتمال قبولی شما در رشته دانشگاه موردنظرتان براساس نتایج سال های گذشته
  • تخمین رتبه، مشاوره انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات عربی ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ارشد زبان و ادبیات عربی

یک انتخاب رشته خوب در مقطع کارشناسی ارشد ضامن موفقیت شما در مقطع ارشد است و به داوطلبان کمک زیادی می کند تا بتوانند در یکی از دانشگاه های خوب مقطع ارشد ادامه تحصیل دهید. انتخاب رشته برتر برای شما یکی از دلایل قطعی انتخاب یک رشته خوب است. داوطلبانی که در انتخاب رشته خوب عمل کنند مسلماً می توانند در یکی از رشته های خوب قبول شوند.

زبان عربی و تخصص 0 درصد ترجمه عربی به فارسی و برعکس 67/31 %
صرف و نحو 03/0 ترجمه و اعراب گذاری متون ادبی 33/28 %
معانی و بیان بدیع / بلاغت 0 درصد
تاریخ ادبیات 28/12 %

 

این کارنامه رتبه 8 کنکور کارشناسی ارشد است که می بینید در ادامه آخرین رتبه های قبولی رشته ارشد عربی را خواهیم دید.

آخرین رتبه های قبولی در رشته ارشد زبان و ادبیات عربی در سهمیه های روزانه رتبه 49 و در دوره های غیر روزانه رتبه 56 آخرین رتبه های قبولی هستند.

روزانه 49 نفر
غیر روزانه 56 نفر

 

ظرفیت پذیرش رشته عربی در مقطع کارشناسی ارشد

ظرفیت پذیرش این رشته در دانشگاه ی متفاوت مختلف است. رشته عربی دارای دو گرایش زبان و ادبیات عربی و گرایش مترجمی زبان عربی می باشد.

ظرفیت پذیرش دو گرایش زبان عربی در دانشگاه های سراسری متفاوت است و در سال 96 تعداد داوطلبان بیش تر است. در زیر تعداد داوطلبان مورد پذیرش رشته عربی را باهم می خوانیم.

زبان و ادبیات عربی: اراک 12 نفر – اصفهان 8 نفر – ایلام 10 نفر- همدان 10 نفر – بیرجند 11 نفر- زابل 8 نفر- قم 10 نفر- علامه طباطبایی 12 نفر و….

مترجمی عربی: اصفهان 9 نفر- همدان 7 نفر – قزوین 12 – سبزوار 15 – کاشان 6 نفر – تبریز12 نفر و….نرم افزار انتخاب رشته ارشد رشته زبان و ادبیات عربی

این نرم افزار توسط کارشناسان خانه مشاوره طراحی شده تا داوطلبان کنکور ارشد از آخرین رتبه ها و ترازهای قبولی در رشته مذکور مطلع شوند. در نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد شما می توانی با وارد  کردن رتبه و تراز خود از قبولی های مشابه خود با خبر شوند و بهصورت تخمینی از قبولی خود در جریان باشند.

کارنامه های قبولی رشته های ارشد را در نرم افزار انتخاب رشته ارشد ببینید و از آخرین کارنامه های افرادی که در این رشته ها قبول شدند با خبر شوید. شما داوطلبان عزیز خواهید توانست با دیدن کارنامه های رتبه های برتر از اینکه چه درصدی بزنند و چه رتبه ای داشته باشند مطلع خواهید شد.

شرایط بورسیه خارج از کشور رشته زبان و ادبیات عربی

شرایط بورسیه و همچنین رشته مترجمی زبان عربی 28 رقمی را دارند و متقاضیان می توانند با توجه به کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اسلامی و همچنین کشورهایی که به ترتیب با زبان و ادبیات عربی در ارتباط هستند این رشته را بخوانید.

داوطلبان خروج از کشور برای ادامه تحصیل در خارج از ایران می توانند از طریق دارالترجمه ها مدرک کارشناسی خود را ترجمه کنید و سپس برای ورود به کشور مقصد اقدام کنند.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد

از فرصت های خوب داوطلبان برای قبولی دریک رشته و دانشگاه خوب است. با توجه به ظرفیت کم پذیرش در دو گرایش مترجمی و زبان و ادبیات عربی بسیاری از داوطلبان این رشته ها دوست دارند تا در تکمیل ظرفیت شرکت کنند. تکمیل ظرفیت ز فرصت هی است که همه ی داوطلبان آن را در نمی یابند. معمولاً داوطلبان در دانشگاهی که قبول می شوند دیگر در تکمیل ظرفیت شرکت نمی کنند و یکی از ویژگی های خوب همین است که تعداد داوطلبان کمتر می شود و همچنین نکته ی دیگر اینکه بسیاری از داوطلبان تقریباً شانس آنها برای قبولی در رشته مورد علاقه نصف می شود.

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

در مقطع کارشناسی ارشد از ویژگی های مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در هر یک از دانشگاه هاست.

دانشگاه سراسری با شرایط ویژه برای نخبگان و علاقه مندان که حائز معدل بالا می شوند و دانشگاه آزاد با شرط تحصیل در دانشگاه آزاد در کارشناسی و معدل بالای 17 و همچنین برخی شرایط دیگر اقدام به پذیرش دانشجو میکنند.

دانشگاه پیام نور نیز با طرح فراگیر خود در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارد و داوطلبان می توانند با مطالعه ی برخی کتاب های معرفی شده توسط خود انتشارات پیام نور در امتحان قبول شوند و وارد دانشگاه شوند.

 

کارشناسان تحصیل خانه مشاوره آماده پاسخگویی به سؤالات تحصیلی شما در مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات عربی و همچنین رشته مترجمی عربی هستند.

 

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • بررسی قبولی شما در رشته زبان و ادبیات عربی و دانشگاه موردنظرتان بر اساس کارنامه های سال های گذشته
  • بررسی شانس قبولی شما در رشته زبان و ادبیات عربی توسط نرم افزار انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات عربی
  • مشاوره انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات عربی ، معرفی رشته زبان و ادبیات عربی و مقایسه دانشگاه ها توسط کارشناسان متخصص
  • رتبه و تراز لازم برای قبولی ارشد زبان و ادبیات عربی ، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عربی
  • و هر سؤالی که پیرامون انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات عربی


تماس با مشاور