راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری

  • راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری، زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری
  • نرم افزار تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری، انتخاب رشته ی کارشناسی پرستاری
  • دانشگاه های بدون کنکور کارشناسی پرستاری، نرم افزار تخمین رتبه کارشناسی پرستاری
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به سؤالات انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پرستاری

تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری را می توان شانس مجددی برای پذیرفته شدن در دانشگاه ها نامید. در این فرصت زمانی کلیه ی داوطلبانی که موفق به پذیرش در دانشگاه نشده اند و یا از انتخاب رشته ی خود ناراضی هستند، می توانند پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته و پس از ثبت نام دانشگاه ها، داوطلبان می توانند از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت نام خود را انجام دهند.

تکمیل ظرفیت چیست؟

پس از ثبت نامی داوطلبان در دانشگاه ها، دانشگاه هایی که در رشته ی پرستاری دارای ظرفیت خالی می باشند از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به پر نمودن ظرفیت های خالی خود می نمایند.

در نظر بگیرید که دانشگاه بهشتی در رشته ی پرستاری دارای 30 نفر پذیرش باشند و تعداد ثبت نامی ها در این رشته ی تحصیلی برابر با 25 نفر باشد. با توجه به این موضوع تعداد 5 نفر ظرفیت خالی در این رشته باقی بماند، دانشگاه شهید بهشتی طی اطلاعیه ای دعوت می نماید از داوطلبانی که علاقه به تحصیل در این رشته را دارند و با توجه به رتبه و تراز آن ها اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

داوطلبان پیش از انتخاب رشته ی خود می بایست، اطلاعات کافی را در خصوص رشته ها و دانشگاه های تکمیل ظرفیت بدست آورند و با نگاهی منطقی و واقع بینانه انتخاب رشته ی خود را انجام دهند.

رشته هایی که در سال های اخیر در مرحله ی تکمیل ظرفیت ارائه شده اند، شامل کلیه ی رشته های دانشگاهی می باشند و داوطلبان از اینکه رشته های کم طرفدار در تکمیل ظرفیت شرکت می کند، بدبین نباشند. همچنین در این مرحله کلیه ی داوطلبان چه آن را که پذیرفته شده اند و چه داوطلبانی که پذیرفته نشده اند. در این مرحله تکمیل ظرفیت شرکت نمایند. داوطلبانی که در دانشگاه پذیرفته شده اند و در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شرکت کرده اند در صورت پذیرفته شدن می بایست از دانشگاه اولیه ی خود انصراف داده و در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام نمایند. با دانشجویان تکمیل ظرفیت رفتاری مشابه با دانشجویان انتقالی می شود و می بایست انتخاب دروس دانشگاهی را پس از دانشجویان دیگر انجام دهند. همچنین به آن ها خوابگاه تعلق نمی گیرد.

دانشجویان تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری، ورودی بهمن ماه محسوب می شوند و باید از نیمه ی بهمن ماه برای ثبت نام خود اقدام نمایند.نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری:

با توجه به اهمیت بالای مرحله ی تکمیل ظرفیت در انتخاب رشته ی دانشگاهی، داوطلبان پیش از انتخاب رشته ی خود می بایست اطلاعات لازم و آگاهی کامل را در ارتباط با انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت بدست آورند که عدم آگاهی آنان منجر به عدم قبولی شان در دانشگاه شود. داوطلبان با وارد کردن رتبه و تراز در نرم افزار انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت می توانند از احتمال پذیرفته شدن خود در دانشگاه ها مطلع شوند. همچنین می توانند محتمل ترین دانشگاه هایی را که با توجه به سال های گذشته در مرحله ی تکمیل ظرفیت شرکت نموده اند، آگاه شوند.

اضافه می گردد داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و از راهنمایی ایشان استفاده نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رشته کارشناسی پرستاری بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری، مشاوره شغلی کارشناسی پرستاری
  • زمان انتخاب رشته کارشناسی پرستاری، زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پرستاری
  • لیست دانشگاه های تکمیل ظرفیت کارشناسی پرستاری، مشاوره بورسیه خارج کشور کارشناسی پرستاری
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما

تماس با مشاور