راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندس شهرسازی

  • راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی شهرسازی، زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی شهرسازی
  • نرم افزار تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی شهرسازی، انتخاب رشته ی کارشناسی مهندسی شهرسازی
  • دانشگاه های بدون کنکور کارشناسی مهندسی شهرسازی، نرم افزار تخمین رتبه کارشناسی مهندسی شهرسازی
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به سؤالات انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مهندسی شهرسازی

تکمیل ظرفیت را می توان فرصت مجددی برای قبولی داوطلبانی دانست که موفق به پذیرش در دانشگاه نشده اند. همان طور که در سال های گذشته مشخص شده است، بسیاری از داوطلبان به علت عدم آگاهی از این موضوع، شانس خود را برای قبولی در دانشگاه ها از دست داده اند.

تکمیل ظرفیت چیست؟

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری مهندسی شهرسازی و ثبت نام دانشجویان، دانشگاه هایی که در رشته ی مهندسی شهرسازی دارای ظرفیت خالی می باشند، این ظرفیت خالی را از طریق سازمان سنجش پر می نمایند. فرض نمایید که دانشگاه تهران در رشته ی مهندسی شهرسازی تعداد 30 نفر را پذیرش می نماید و تعداد ثبت نام کنندگان در دانشگاه 25 نفر باشد. در نتیجه تعداد 5 نفر ظرفیت خالی در دانشگاه تهران باقی می ماند که این دانشگاه از طریق سازمان سنجش اطلاعیه ای مبنی بر ثبت نام داوطلبان در رشته ی مهندسی شهرسازی می دهد که داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش در زمان مقرر شده می بایست تعداد 20 کد رشته محل را با توجه به میزان علاقه ی خود انتخاب نمایند.

داوطلبان پذیرفته شده در مرحله ی تکمیل ظرفیت اصولاً ورودی بهمن ماه تلقی می شوند.

با داوطلبان پذیرفته شده در مرحله ی تکمیل ظرفیت رفتاری مشابه داوطلبان انتقالی می شود. یعنی انتخاب رشته ی آن ها پس از دانشجویان دیگر می باشد. همچنین به آن ها خوابگاه تعلق نمی گیرد. کلیه ی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ی کارشناسی مهندسی شهرسازی می توانند در مرحله ی تکمیل ظرفیت شرکت نمایند و این مرحله مختص داوطلبان پذیرفته نشده می باشد. داوطلبانی که در دانشگاه ثبت نام نمودند و از انتخاب رشته ی خود راضی نیستند، می توانند در مرحله ی تکمیل ظرفیت دانشگاهی شرکت نمایند که در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه می بایست از دانشگاه ابتدایی خود انصراف داده و در دانشگاه قبول شده ثبت نام نمایند.نرم افزار انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی شهرسازی:

با توجه به اهمیت بالای تکمیل ظرفیت و پذیرش داوطلبین در رشته ی مهندسی شهرسازی، داوطلبان پیش از انتخاب رشته ی خود لازم است که از تمامی اطلاعاتی که برای انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت لازم است، آگاه شوند. از جمله ی این اطلاعات می توان به لیست رشته و دانشگاه های شرکت کننده در تکمیل ظرفیت اشاره نمود که داوطلبان پس از ورود به نرم افزار با وارد کردن سال کنکور مورد نظر، لیستی از رشته و دانشگاه های مورد نظر را مشاهده می نمایند. همچنین با توجه به رتبه و تراز خود می توانند احتمال قبولی را در تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی شهرسازی مشاهده نمایند.

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور کارشناسی مهندسی شهرسازی:

دانشگاه های بدون کنکور را می توان فرصت بسیار مناسب برای داوطلبانی دانست که می خواهند بدون آزمون ورودی به ادامه تحصیل بپردازند. داوطلبان می توانند در هر یک از دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی، غیر انتفاعی و آزاد به ادامه تحصیل بپردازند. فقط لازم است پیش از ثبت نام خود با آگاهی کامل از دانشگاه های بدون کنکور، آن ها را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند که عدم آگاهی آنان منجر به آسیب به آینده ی تحصیلی آن ها نشود. از جمله اطلاعاتی که داوطلبان پیش از انتخاب رشته ی خود می بایست از آن آگاه باشند:

1- زمان انتخاب رشته ی دانشگاه های بدون کنکور مهندسی شهرسازی

2- رشته های دانشگاه های بدون کنکور مهندسی شهرسازی

3- لیست دانشگاه های بدون کنکور مهندسی شهرسازی

4- شهریه دانشگاه های بدون کنکور مهندسی شهرسازی

5- میزان اعتبار مدرک دانشگاه های بدون کنکور مهندسی شهرسازی

6- بورسیه و ادامه تحصیل دانشگاه های بدون کنکور مهندسی شهرسازی

7- مراحل و شرایط ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور مهندسی شهرسازی

همچنین داوطلبان می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و از راهنمایی ایشان در خصوص انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت مهندسی شهرسازی استفاده نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رشته ی کارشناسی مهندسی شهرسازی بر روی لینک کلیک نمائید.

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی شهرسازی، مشاوره شغلی کارشناسی مهندسی شهرسازی
  • زمان انتخاب رشته کارشناسی مهندسی شهرسازی، زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی مهندسی شهرسازی
  • لیست دانشگاه های تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی شهرسازی، مشاوره بورسیه خارج کشور کارشناسی مهندسی شهرسازی
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما

 

تماس با مشاور