راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی پلیمر

  • راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی پلیمر، زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی پلیمر
  • نرم افزار تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی پلیمر، انتخاب رشته ی کارشناسی مهندسی پلیمر
  • دانشگاه های بدون کنکور کارشناسی مهندسی پلیمر، نرم افزار تخمین رتبه کارشناسی مهندسی پلیمر
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به سؤالات انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مهندسی پلیمر

تکمیل ظرفیت را می توان شانس مجددی برای پذیرفته شدن در دانشگاه نامید. بسیاری از داوطلبان در سال های گذشته به علت عدم آگاهی و اطلاع از زمان وشرایط ثبت نام، انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت، شانس قبولی خود را برای قبول شدن در رشته ی مهندسی پلیمر از دست داده اند.

تکمیل ظرفیت چیست؟

داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی و قبولی ها، می توانند در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام نمایند که بسیاری از داوطلبان بنا به دلایل مختلف از جمله دوری از شهر سکونت خود یا ترجیح دادن دانشگاه آزاد، از ثبت نام منصرف می شوند. در نتیجه ظرفیت دانشگاه ها خالی می ماند که این ظرفیت باقی مانده را دانشگاه ها از طریق اطلاعیه ی سازمان سنجش پر می نمایند. فرض نمایید که تعداد ثبت نام در رشته ی مهندسی پلیمر دانشگاه تهران برابر با 20 نفر و ظرفیت پذیرش این رشته در رشته ی مهندسی پلیمر برابر با 35 نفر باشد، لذا تعداد 15 نفر ظرفیت خالی در این رشته خالی می ماند که داوطلبان می توانند شانس مجدد خود را برای قبولی در این رشته امتحان نمایند.

در مرحله ی تکمیل ظرفیت، داوطلبان حق انتخاب 20 رشته را در فرم تکمیل ظرفیت خود را دارا هستند که می توانند بر حسب میزان علاقه ی خود، انتخاب رشته نمایند. کلیه ی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند و در جلسه ی آزمون کنکور سراسری شرکت داشته اند، می توانند در مرحله ی تکمیل ظرفیت شرکت نمایند. همچنین داوطلبانی که در دانشگاه پذیرفته شده اند و از انتخاب رشته ی خود ناراضی هستند نیز می توانند مجدد شانس قبولی خود را در رشته ی مورد علاقه شان امتحان نمایند.

داوطلبان پذیرفته شده در مرحله ی تکمیل ظرفیت رفتاری مشابه با داوطلبان انتقالی به آن ها می شود. برای نمونه خوابگاه به آن ها تعلق نمی گیرد و در انتخاب رشته ی خود پس از دیگر داوطلبان انتخاب رشته می نمایند.نرم افزار انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی پلیمر:

داوطلبان همچنین با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی پلیمر می تواند از لیست رشته و دانشگاه هایی که در سال های گذشته در مرحله ی تکمیل ظرفیت اقدام به پذیرش دانشجو نموده اند، مطلع شوند.

همچنین می توانند شانس پذیرفته شدن خود را در مرحله ی تکمیل ظرفیت با توجه به رتبه و تراز و میانگین درصد دروس خود در نرم افزار تکمیل ظرفیت تخمین بزنند.

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور کارشناسی مهندسی پلیمر:

دانشگاه بدون کنکور را می توان فرصت بسیار مناسب برای داوطلبانی دانست که می خواهند بدون هیچ گونه آزمونی به دانشگاه و رشته ی مورد علاقه شان وارد شوند. لذا داوطلبانی که در مرحله ی تکمیل ظرفیت موفق به پذیرش نشده اند، نگران نباشند. چرا که می توانند با توجه به شرایط خود در دانشگاه های بدون کنکور مهندسی پلیمر به ادامه تحصیل بپردازند.

از جمله دانشگاه های بدون کنکور می توان به دانشگاه علمی کاربردی – پیام نور – غیر انتفاعی و آزاد اشاره کرد که شرایط و ضوابط پذیرش در هر یک از دانشگاه ها متفاوت بوده و داوطبان می بایست پیش از ثبت نام خود، اطلاعات لازم و کافی را در خصوص انتخاب رشته ی دانشگاهی داشته و با آگاهی کامل، دانشگاه بدون کنکور مهندسی پلیمر را انتخاب نمایند. از جمله اطلاعاتی که داوطلبان پیش از ثبت نام خود می بایست از آن آگاهی کامل را داشته باشند، عبارتند از :

1- اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه بدون کنکور مهندسی پلیمر

2- شرایط و ضبواط ثبت نام دانشگاه بدون کنکور مهندسی پلیمر

3- اعتبار مدرک دانشگاه بدون کنکور مهندسی پلیمر

4- رشته های دانشگاه بدون کنکور

5- شرایط ادامه تحصیل دانشگاه بدون کنکور

6- بازار کار دانشگاه بدون کنکور و …

داوطلبان با اطلاعات کافی می توانند در دانشگاه مورد نظر خود به ادامه تحصیل بپردازند.

اضافه می گردد مشاوران مرکز نیز آمادگی پاسخگویی به تمامی سؤالات شما و انتخاب مناسب ترین دانشگاه را با توجه به شرایط شما دارا هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رشته ی کارشناسی مهندسی پلیمر بر روی لینک کلیک نمایید.

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی پلیمر، مشاوره شغلی کارشناسی مهندسی پلیمر
  • زمان انتخاب رشته کارشناسی مهندسی پلیمر، زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی مهندسی پلیمر
  • لیست دانشگاه های تکمیل ظرفیت کارشناسی مهندسی پلیمر، مشاوره بورسیه خارج کشور کارشناسی مهندسی پلیمر
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما

تماس با مشاور