راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی معماری داخلی

  • راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی معماری داخلی، زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی معماری داخلی
  • نرم افزار تکمیل ظرفیت کارشناسی معماری داخلی، انتخاب رشته ی کارشناسی معماری داخلی
  • دانشگاه های بدون کنکور کارشناسی معماری داخلی، نرم افزار تخمین رتبه کارشناسی معماری داخلی
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به سؤالات انتخاب رشته تکمیل ظرفیت معماری داخلی

تکمیل ظرفیت چیست؟

تکمیل ظرفیت را می توان یکی از مهم ترین مراحل برای پذیرفته شدن در دانشگاه نامید؛ چرا که در این مرحله شانس مجددی به داوطلبان برای پذیرفته شدن داده می شود.

پس از آزمون کنکور و اعلام نتایج و پس از ثبت نامی داوطلبان در دانشگاه های پذیرفته شده، دانشگاه هایی که دارای ظرفیت خالی می باشند و تعداد نفرات ثبت نامی شان در رشته های مختلف پر نشده است، از طریق سازمان اعلام به تکمیل ظرفیت می نمایند. مثلاً در نظر بگیرید دانشگاه تهران در رشته ی معماری داخلی دارای 50 نفر ظرفیت می باشد و در موقع ثبت نام 35 نفر در این رشته ثبت نام نمایند و 15 نفر ظرفیت خالی باقی بماند، در این صورت دانشگاه تهران از طریق سازمان سنجش اقدام به پر نمودن این ظرفیت خالی می نمایند. داوطلبان می توانند در فرصت زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور به سایت مربوطه مراجعه و از آنجا تعداد 20 رشته را در لیست انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت وارد نمایند.

تکمیل ظرفیت شامل حال چه کسانی می شود؟

تکمیل ظرفیت شامل تمام افرادی می شود که در آزمون کنکور شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته شده اند، چه آن هایی که در انتخاب رشته ی خود پذیرفته شده اند و چه آن هایی که نتوانستند در دانشگاه قبول شوند. داوطلبانی که در دانشگاه پذیرفته شده اند و از انتخاب رشته ی خود راضی نبوده اند، می توانند در مرحله ی تکمیل ظرفیت شرکت نمایند که در صورت قبولی می بایست از دانشگاه اولیه ی خود انصراف داده و در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام نمایند.

داوطلبان پذیرفته شده نیز معمولاً در بهمن ماه به کلاس می روند و از لحاظ ضوابط و مقررات با آن ها همانند داوطلبان انتقالی برخورد می شود. یعنی اینکه به آن ها خوابگاه تعلق نمی گیرد و در انتخاب دروس خود پس از دیگر داوطلبان مجاز به انتخاب می شود.نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری معماری داخلی:

 

با توجه به اینکه مرحله ی تکمیل ظرفیت از جمله مراحل مهم و تأثیرگذار در قبولی داوطلبان می باشد، لذا داوطلبان می بایست با اطلاعات و آگاهی کامل انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت خود را انجام دهند. برای دست یابی به چنین اطلاعاتی داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری معماری استفاده نمایند. هم چنین می توانند از لیست رشته و دانشگاه های شرکت کننده در مرحله ی تکمیل ظرفیت آگاه شوند.

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور کارشناسی معماری داخلی:

داوطلبانی که در مرحله ی تکمیل ظرفیت پذیرفته نشده اند نیز نگران نباشند چرا که فرصتی دیگر برای آن ها مهیاست که بتوانند در دانشگاه های بدون کنکور به ادامه تحصیل بپردازند. داوطلبان می توانند در یکی از دانشگاه های بدون کنکور علمی کاربردی، پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد ثبت نام نمایند. داوطلبان پیش از ثبت نام خود می بایست از شرایط دانشگاه های بدون کنکور، شهریه ی دانشگاه ها و مراحل ثبت نام مطلع باشند و با آگاهی کامل ثبت نام خود را انجام دهند که عدم اطلاعات کافی آن ها منجر به آسیب به آینده ی تحصیلی آن ها نشود.

همچنین داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و از راهنمایی ایشان استفاده نمایند.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی معماری داخلی، مشاوره شغلی کارشناسی معماری داخلی
  • زمان انتخاب رشته کارشناسی معماری داخلی، زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی معماری داخلی
  • لیست دانشگاه های تکمیل ظرفیت کارشناسی معماری داخلی، مشاوره بورسیه خارج کشور کارشناسی معماری داخلی
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما

تماس با مشاور