راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

  • راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی شیمی ، نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، مشاوره تلفنی انتخاب رشته مهندسی شیمی

  • رتبه و تراز لازم برای قبولی رشته مهندسی شیمی کارشناسی ارشد، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی ارشد مهندسی شیمی

  • ظرفیت پذیر رشته مهندسی شیمی کارشناسی ارشد،‌ معرفی رشته مهندسی شیمی ارشد و مقادیر دانشگاه ها

  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، بررسی احتمال قبولی شما در رشته دانشگاه موردنظرتان براساس نتایج سال های گذشته
  • تخمین رتبه، مشاوره انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ارشد مهندسی شیمی

پس از اعلام نتایج از طریق سازمان سنجش دانشگاه هایی که ظرفیت خالی برای پذیرش دانشگاه دارند از طریق سازمان سنجش اعلام نیاز به پذیرش نمایند که کلیه ی داوطلبان می توانند در این مرحله نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. داوطلبان می توانند در این مرحله اقدام به ثبت نام نمایند که در آزمون ارشد شرکت نموده باشد.

آیا لزومی برای تکمیل ظرفیت وجود دارد؟

تکمیل ظرفیت ارشد شانس مجددی به داوطلبانی است که موفق به پذیرش در رشته و گرایش مورد نظر خود نشده اند و این فرصت به آن ها داده می شود تا بتوانند بار دیگر انتخاب خود را به بهترین شکل رقم زنند. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد به غیر از پذیرفته شدگان کد رشته های محل تحصیل و بورسیه و یا دارای شرایط خاص می توانند نسبت به انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت ارشد 1396 اقدام نمایند. آن دسته از داوطلبانی که در رشته ی محل تحصیل خود پذیرفته شده اند می توانند در تکمیل ظرفیت ارشد ثبت نام انجام ندهند و این فرصت را به داوطلبان دیگر برای پذیرش بدهند.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد مهندسی شیمی شانس مجددی برای قبولی :

تکمیل ظرفیت گام نهایی برای داوطلبان ارشد پذیرفته نشده! این فرصت تکرار نشدنی دانشگاه هایی که ظرفیت دارند به داوطلبان قبول نشده می دهند. پس از تکمیل ظرفیت هر یک از داوطلبانی که فهرست آنان به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام گردد قبولی فعلی آنان حذف می گردد هم چنین زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 1396 از 13 آبان ماه آغاز شده و تا 2 آذرماه ادامه خواهد داشت. در این تکمیل ظرفیت کلیه ی دانشگاه ها در رشته هایی که نتوانستند ظرفیت خود را تکمیل نمایند اعلام نیاز می کنند.

 نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد مهندسی شیمی :

در این نرم افزار لیست تمام رشته ها به تفکیک گرایش هایشان که در سال های گذشته اعلام نیاز به پذیرش دانشجو نموده اند موجود می باشد. لذا داوطلبان می توانند با توجه به رشته و گرایش و وارد کردن سال آزمون لیستی از تکمیل ظرفیت ها را مشاهده نمایند. هم چنین می توانند لیستی از تکمیل ظرفیت احتمالی دانشگاه را به تفکیک رشته و گرایش با مینیمم ضریب و خطا مشاهده نمایند.

روش تخمین زدن این نرم افزار بر اساس الگوریتمی از دیتابیس سال های گذشته آزمون ارشد معماری می باشد. همین طور کلیه ی دانش آموختگانی که از طریق کنکور نتوانسته اند و یا نمی خواهند در کنکور ثبت نام نمایند می توانند در آزمون بدون کنکور با توجه به رشته و گرایش های اعلام شده ( به غیر از پزشکی و پیراپزشکی) ثبت نام نمایند.

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور :

یکی از سؤال های مهم در بین دانش آموختگان ارشد امکان ادامه ی تحصیل بدون کنکور در مقطع ارشد می باشد. دانش آموختگان در این مقطع به دو دسته تقسیم بندی می شود. دسته اول جزو استعداد های برتر و درخشان بوده که طبق شرایط می توانند به ادامه ی تحصیل بپردازند و دسته ی دوم آن هایی هستند که می خواهند بدون آزمون ادامه تحصیل بدهند.

همچنین داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی ارشد می توانند از این اطلاعیه ها آگاهی پیدا کنند.

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • بررسی قبولی شما در رشته مهندسی شیمی و دانشگاه موردنظرتان بر اساس کارنامه های سال های گذشته
  • بررسی شانس قبولی شما در رشته مهندسی شیمی توسط نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی
  • مشاوره انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، معرفی رشته مهندسی شیمی و مقایسه دانشگاه ها توسط کارشناسان متخصص
  • رتبه و تراز لازم برای قبولی ارشد مهندسی شیمی ، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی
  • و هر سؤالی که پیرامون انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی


تماس با مشاور