راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

  ،انتخاب رشته ارشد کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی ، انتخاب رشته ارشد آزاد

 • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی ،انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد الهیات و معارف اسلامی
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد رشته الهیات و معارف اسلامی
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته الهیات و معارف اسلامی و دانشگاه مورد نظرشما توسط

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

پس از اعلام شدن نتایج نهایی کنکور و ثبت نام دانشجویان و آغاز کلاس ها، زمان اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه هاست. اما همیشه این سؤال در بین داوطلبان وجود داشته که تکمیل ظرفیت در دانشگاه ها به چه معناست؟

تکمیل ظرفیت در کنکور به چه معناست؟

وقتی تعداد ثبت نام های دانشگاه کم باشد، این کمبود ظرفیت توسط سازمان سنجش و یا تکمیل ظرفیت پر خواهد شد؛ مثلاً یک دانشگاه از تعداد 35 پذیرش خود، 30 نفر ثبت نام کردند و هنوز 5 جای خالی در این دانشگاه باقی است. این جای خالی به واسطه ی تکمیل ظرفی پر خواهد شد.

علت جای خالی بودن دانشگاه ها پس از ثبت نام چیست؟

این جای خالی به علت عدم حضور داوطلبان پس از ثبت نام می تواند باشد و یا اینکه تعداد ثبت نامی های دانشگاه ها به حد نصاب نرسیده باشد و یا دلایلی از این قبیل!

سایر کسانی که در همان آزمون شرکت کرده بودند، می توانند دوباره انتخاب رشته نمایند تا اگر قبول شدند برای ثبت نام اقدام نمایند. البته داوطلبینی که قبل از تکمیل ظرفیت قبول شده باشند نیز می توانند شانس خود را برای قبول شدن در دانشگاه های دیگر امتحان کنند.

کلیه ی داوطلبانی که در کنکور سراسری مجاز شوند، می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند. چه آنهایی که در انتخاب رشته ی اولیه قبول شده باشند و چه قبول نشده باشند. در واقع فقط مجاز شدن مهم است.

فرض کنید داوطلبی در دانشگاه سراسری رشته ی کامپیوتر، یکی از دانشگاه های دور از شهر بومی خود را قبول شده باشند. اما در دانشگاه آزاد، مثلاً رشته ی برق واحد نزدیک شهر خود را پذیرفته شده باشد.

و ترجیح دهد تا به جای ثبت نام در دانشگاه سراسری به دانشگاه آزاد برود. در این صورت یکی از ظرفیت های رشته ی کامپیوتر دانشگاه سراسری خالی می شود و داوطلب دیگر می تواند از این شرایط استفاده نماید. به همین ترتیب اگر رشته و دانشگاه های مختلف را در نظر بگیریم همه ساله تعداد بسیار زیادی از رشته و دانشگاه ها به دلیل انصراف دانشجو و یا ثبت نام در رشته ی دانشگاه دیگر، دارای ظرفیت خالی می شوند. در این مواقع دانشگاه اعلام تکمیل ظرفیت می کند تا دانشجویانی که می خواهند شانس خود را برای قبولی مجدد امتحان کنند، تا بتوانند شانس خود را دوباره امتحان نمایند.

داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت قبول می شوند، ورودی بهمن ماه محسوب می شوند و از نیمسال دوم تحصیلی مجاز به انتخاب رشته و آغاز ترم جدید تحصیلی شان می شوند.

 تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی، شانس مجددی برای قبولی:

تنها فرصت باقیمانده ی داوطلب ارشد برای ورود به دانشگاه از طریق کنکور انتخاب رشته تکمیل ظرفیت است.

برای استفاده از این فرصت مجدد و بالا بردن شانس خود در قبولی دانشگاه و رشته ی مورد نظر می توان از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد تکمیل ظرفیت که توسط کارشناسان مرکز مشاوره تدوین شده است، کمک گرفت.

البته داوطلبان ارشد هنوز شانس خود را برای ورود به دانشگاه ها از دست نداده اند. زیرا پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها نیز یکی از بهترین گزینه ها و شاید آخرین راه حل موجود است.

نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد الهیات و معارف اسلامی:

در زمان تکمیل ظرفیت، تراز قبولی دانشگاه ها مقداری افت می کند. و این احتمال قبولی دانشجوی ارشد در رشته ی دلخواهش را بالا می برد. لذا اطلاعات خوبی که دانشجوی ارشد برای انتخاب رشته می تواند داشته باشد، رتبه و تراز و یا رشته و دانشگاه پذیرفته شدگان دوره های پیش است. به همین جهت می تواند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد از رتبه ی کسانی که در دوره های پیش با تکمیل ظرفیت وارد دانشگاه ها شده اند، مطلع شود. و یا با وارد کردن رشته ی خود از تخمین رتبه ی مورد نیاز برای آن رشته استفاده کند. این اطلاعات قطعاً می تواند به دانشجوی ارشد انتخاب رشته با علایقش کمک کند.

نباید فراموش کرد که موفقیت های بزرگ، پیامد انقلاب های هوشمندانه است

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ارشد الهیات و معارف اسلامی:

دانشگاه های کشور بنا بر اطلاعیه های متفاوتی که ارائه می دهند هر ساله دانشجویانی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می کنند. برای مثال معدل دانشجوی ورودی هر سال در مقطع کارشناسی، اگر جزء سه نفر اول رشته اش باشد، می تواند به عنوان استعداد درخشان و بدون کنکور در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهد. شرایط پذیرش در دانشگاه های آزاد و سراسری و غیر انتفاعی متفاوت می باشد. برخی علاوه بر معدل، کارهای پژوهشی یا سهمیه های تحصیلی را لحاظ می کنند که برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از نرم افزار مرکز مشاوره استفاده کنید و یا از راهنمایی های مشاوران مرکز کمک بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برروی لینک کلیک نمایید

باتوجه به اهمیت موضوع در

انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد

پیشنهاد میگردد داوطلبان کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی

از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

استفاده نمایند.علاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته الهیات و معارف اسلامی با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع کارشناسی ارشد چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

 • الهیات و معارف اسلامی و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته در رشته الهیات و معارف اسلامی با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

  ،انتخاب رشته ارشد ،

  انتخاب رشته ارشد آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری،

  انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

  کنکور آزاد

تماس با مشاور