راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد معماری

  • راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد معماری، مشاوره تلفنی انتخاب رشته معماری

  • رتبه و تراز لازم برای قبولی رشته معماری کارشناسی ارشد، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی ارشد معماری

  • ظرفیت پذیرش رشته مدیریت کارشناسی ارشد،‌ معرفی رشته معماری ارشد

  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد معماری، بررسی احتمال قبولی شما در رشته دانشگاه مورد نظرتان براساس نتایج سال های گذشته
  • تخمین رتبه، مشاوره انتخاب رشته ارشد معماری، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ارشد معماری

پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه هایی که ظرفیت آن ها به حد نصاب نرسیده اند بر اساس ضوابط و شرایط اعلام نیاز به اخذ پذیرش دانشجو می نمایند. دانشجویانی که موفق به پذیرش آن ها در دانشگاه شده اند می توانند  در این  فرصت داده شد اقدام به ثبت نام کنند. نکته ای که حائز اهمیت است این است که فقط دانشجویانی می تونند از این شرایط استفاده کننند که در مرحله ی تکمیل ظرفیت شرکت نموده باشند.

آیا لزومی برای تکمیل ظرفیت وجود دارد؟

تکمیل ظرفیت ارشد آخرین پله برای دستیابی به هدف داوطلبان در مقطع ارشد که تحصیل می باشد بوده و در این مرحله اغلب داوطلبان اقدام به ثبت نام می نمایند. داوطلبانی که در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به غیر از پذیرفته شدگان که رشته های محل تحصیل و بورسیه و یا دارای شرایط خاص می توانند نسبت به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد اقدام نمایند. آن دسته از داوطلبانی که در رشته محل تحصیلی خود نیز پذیرفته شده اند می توانند در تکمیل ظرفیت ارشد ثبت نام نکنند و این فرصت را به داوطلبان دیگر برای پذیرش بدهند.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد معماری شانس مجددی برای قبولی:

تکیمل ظرفیت شانسی دوباره برای داوطلبانی است که موفق به پذیرش در دانشگاه ها نشده اند به شرط آنکه در جلسه کنکور حضور داشته باشند. پس از تکمیل ظرفیت هر یک ازد اوطلبانی که فهرست آنان به عنوان پیرفته شده نهایی اعلام گردد قبولی فعلی آن حذف می شود. در این تکمیل ظرفیت کلیه دانشگاه ها در رشته هایی که نتوانستند ظرفیت خود را تکمیل نمایند اعلام نیاز می کنند.

  

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور:

شاید بتوان گفت یکی از سؤال های اساسی و رایج دانش اموختگان در مقطع ارشد اطلاع از ثبت نام بدون کنکور و نحوه ی ثبت نام آن می باشد. داوطلبان متقاضی در این مقطع شامل دو دسته از داوطلبان می باشد. دسته اول دانش آموختگان استعدادای درخشان و رتبه ها ی برتر کنکور که طبق شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما می توانند در کنکور شرکت نمایند و دسته دیگر دانش آموختگانی هستند که می خواهند بدون هیچگونه آزمونی وارد دانشگاه شوند.  که در ادامه به شرح کامل این موضوع و تبصره ها و بندهای آن می پردازیم.

همچنین داوطلبان با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ارشد می توانند از این اطلاعیه ها آگاهی پیدا کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برروی لینک کلیک نماییدعلاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته معماری با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع کارشناسی ارشد معماری میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع کارشناسی ارشد چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

  • بررسی قبولی شما در رشته معماری و دانشگاه موردنظرتان بر اساس کارنامه های سال های گذشته
  • بررسی شانس قبولی شما در رشته معماری
  • مشاوره انتخاب رشته ارشد معماری، معرفی رشته معماری و مقایسه دانشگاه ها توسط کارشناسان متخصص
  • رتبه و تراز لازم برای قبولی ارشد معماری، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی کارشناسی ارشد معماری
  • و هر سؤالی که پیرامون انتخاب رشته ارشد معماری

 

تماس با مشاور