ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

  • ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 97، زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت
  • زمانبندی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، پاسخ به سؤالات مرتبط با کنکور ارشد وزارت بهداشت
  • دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نحوه ی ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت
  • مشاوره تلفنی کنکور ارشد وزارت بهداشت با متخصصان این رشته

اول باید به این سؤال پاسخ بدهیم که اصلاً کنکور ارشد وزارت بهداشت چرا برگزار می شود و مختص چه کسانی است! کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مختص داوطلبانی است که قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد در رشته های گروه پزشکی را دارند. حتماً مطلع هستید که آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با آزمون رشته های پزشکی دانشگاه آزاد ادغام شده است. از آنجایی که ضوابط و شرایط ثبت نام ارشد وزارت بهداشت با ضوابط و شرایطی که وزارت علوم در کنکور کارشناسی ارشد مقرر می نماید، متفاوت است، ابهامات زیادی همواره برای متقاضیان ثبت نام ایجاد می شود.

اگر قصد ادامه ی تحصیل و شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت را دارید، پیش از انجام هر کار، حتماً با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

زمانبندی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت:

مرکز سنجش آموزش پزشکی، زمانبندی ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت را در اواخر بهمن ماه لغایت نیمه ی اول اسفندماه تعیین می نماید. برگزاری کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در اواخر خرداد و یا اوایل تیرماه خواهد بود. دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد اواخر بهمن ماه از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی (http://sanjeshp.ir) اعلام می شود. نتایج آزمون کارشناسی ارشد نیمه ی دوم شهریورماه اعلام می شود. شایان ذکر است که مرکز سنجش آموزش پزشکی، اطلاعیه هایی را مبنی بر تکمیل ظرفیت ارشد منتشر می نماید و اسامی دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش آن ها را در اواخر مهرماه اعلام می نماید.

اگر سؤالی در زمینه ی کنکور ارشد وزارت بهداشت برایتان پیش آمده، همین حالا با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

دفترچه ثبت نام در کارشناسی ارشد وزارت بهداشت:

شرایط و ضوابط ثبت نام در کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، مطابق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، در دو بخش تدوین می شود. در بخش اول ضوابط و نحوه برگزاری آزمون مورد بررسی قرار می گیرد که شامل شرایط عمومی، شرایط اختصاصی، مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون، فرآیند ثبت نام و پس از ثبت نام و برنامه زمانبندی اجرای آزمون است. در بحث شرایط اختصاصی به بررسی وضعیت تحصیلی ، وضعیت وظیفه عمومی قانون مربوط به خدمت پزشکان و پیراپزشکان، تعهدات، سهمیه های مختلف و شرایط استفاده از آن ها، ضوابط و مقررات مربوط به اتباع خارجی، ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ارتش، ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس، ضوابط پزشکی دانشجو در دانشگاه آزاد اسامی (با شهریه)، ضوابط پذیرش پردیس و دوره های مازاد بر ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی (با شهریه) و ضوابط پذیرش داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان در بخش دوم به رشته های امتحانی، مدرک تحصیلی مورد پذیرش، دروس امتحانی و ضرایب آن، جداول گروه های امتحانی، رشته های تحصیلی مقاطع کارشناسی و بالاتر، نام دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی، نام شهرستان های محل اجرای آزمون و اسامی استان ها و شهرستان های ممنوعه برای اقامت اتباع خارجی پرداخته می شود.

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت نیمه ی اول اسفندماه است.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت:

از آنجایی که انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به صورت اینترنتی است، مطالعه ی دقیق دفترچه راهنما ضروری است. دفترچه راهنما، انتخاب رشته در دو بخش تنظیم شده است. در بخش اول به بررسی ضوابط آزمون، کارنامه اعلام نتیجه آزمون، روش گزینش، انواع دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون، شرایط و ضوابط برخی از دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون، اطلاعات ضروری، ظرفیت پذیرش و اسامی دانشگاه های پذیرنده دانشجو و نحوه انتخاب رشته محل تحصیل دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو پرداخته می شود. در بخش دوم نیز به بررسی انواع دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون، گرایش های رشته مامایی، ظرفیت پذیرش و اسامی دانشگاه های پذیرنده دانشجو و اسامی استان ها و شهرستان های ممنوعه برای اقامت اتباع خارجی پرداخته می شود.

اگر سؤالی برایتان پیش آمده، آن را با مشاوران مرکز درمیان بگذارید.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 97، زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت
  • زمانبندی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، پاسخ به سؤالات مرتبط با کنکور ارشد وزارت بهداشت
  • دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نحوه ی ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت
  • مشاوره تلفنی کنکور ارشد وزارت بهداشت با متخصصان این رشتهبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت میتوانید در کانال خانه مشاوره عضو شوند.

تماس با مشاور
اعلام خرابی تماس