ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

  • ثبت نام دکتری وزارت بهداشت، زمان ثبت نام دکتری وزارت بهداشت
  • ضوابط و شرایط ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت، پاسخ به سؤالات مربوط به ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 97
  • دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ثبت نام دکتری وزارت بهداشت، نحوه ی ثبت نام دکتری وزارت بهداشت
  • پاسخ به سؤالات مرتبط با ثبت نام دکتری وزارت بهداشت توسط متخصصان این رشته

آزمون دکتری وزارت بهداشت توسط سازمان سنجش پزشکی کشور، برای آن دسته از داوطلبانی برگزار می شود که قصد ورود به دوره ی دکتری تخصصی در رشته ی علوم پزشکی، دکترای تخصصی داروسازی، دکتری تخصصی دندانپزشکی و دکتری طب سنتی را دارند. این آزمون همه ساله در اواخر اردیبهشت ماه اوایل خردادماه برگزار می شود.

شرایط برگزاری آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) وزارت بهداشت:

مرکز سنجش آموزش پزشکی بر طبق اطلاعیه ای که در آن شرایط برگزاری آزمون دکتری تخصصی را ذکر نموده است، آزمون دکتری تخصصی را در دو مرحله ای درنظر گرفته است. در مرحله ی اول آزمون کتبی به صورت متمرکز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود و در طی مرحله ی دوم مصاحبه از سوی دانشگاه ها ترتیب داده می شود.

اگر سؤالی ذهنتان را به خودش مشغول کرده حتماً قبل از اینکه گمراه شوید، آن را با مشاورین مرکز درمیان بگذارید.

زمان بندی آزمون ورودی دکتری وزارت بهداشت:

ثبت نام دکتری وزارت بهداشت در بهمن ماه از طریق پورتال مرکز سنجش آموزش پزشکی www.sanjesh.org و فقط به صورت اینترنتی انجام می شود. آزمون کتبی ورودی دکتری وزارت بهداشت اواخر اردیبهشت ماه و اوایل خردادماه برگزار می شود. کلید اولیه ی سؤالات تا سه روز پس از برگزاری آزمون انتشار می یابد و تا دو روز پس از اعلام کلید اولیه، به داوطلبان مهلت داده می شود که نسبت به ارسال اعتراض به سؤالات آزمون اقدام  نمایند. کلید نهایی آزمون در نیمه ی دوم خردادماه انتشار می یابد.

ضوابط و شرایط ثبت نام و برگزاری آزمون:

شرایط عمومی شرایط اختصاصی
1- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی 1- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با دکتری حرفه ای
2- پذیرش قانون اساسی 2- ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل برای دانشجویان مشغول به تحصیل در ترم آخر و ارائه پایان نامه در زمان مصاحبه به اساتید مصاحبه کننده
3- عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی 3- حداقل دو مقاله ی تحقیقی اصیل برای داوطلبان دوره ی دکتری پژوهشی
4- عدم عضویت در احزاب و گروه های محارب و ملحد و هواداری از آن ها 4- عدم اشتغال به تححصیل در دوره ی دکتری تخصصی (Ph.D)
5- نداشتن اشتهار به فساد 5- دارا بودن مدرک زبان انگلیسی
6- عدم داشتن سوء پیشینه کیفری 6- وضعیت نظام وظیفه عمومی
7- برخورداری از سلامت و توانایی جسمی متناسب با رشته ی انتخاب

آزمون دکتری وزارت بهداشت در اواخر اردیبهشت ماه – اوایل خردادماه برگزار می شود. ثبت نام این آزمون در بهمن ماه و از طریق پورتال مرکز سنجش آموزش پزشکی و فقط به صورت اینترنتی انجام می پذیرد. از آنجا که شرایط و ضوابط این آزمون کمی متفاوت است.

حتماً قبل از ثبت نام اطلاعات لازم را کسب نموده و یا با مشاوران مرکز تماس حاصل نمایید.

دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی:

دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی در سه بخش تنظیم می شود. در بخش اول به بررسی کلیه ی ضوابط و شرایط ثبت نام و برگزاری آزمون شامل شرایط عمومی، شرایط اختصاصی و سهمیه های مختلف آزمون، مدارک لازم به منظور ثبت نام و شرکت در آزمون، چگونگی برگزاری آزمون و پذیرش دانشجو، برنامه زمانبندی اجرای آزمون، ضوابط و شرایط خاص برخی دانشگاه ها، ضوابط و شرایط اختصاصی آزمون دکتری تخصصی (Ph.d) رشته های تخصصی داروسازی، نحوه ی محاسبه ی نمره ی کتبی هر درس به درصد و نمره ی کل تراز و آیین نامه ی تسهیل ادامه ی تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پرداخته می شود.

در بخش دوم به بررسی جداول مرتبط با اطلاعات گواهی زبان انگلیسی، برنامه زمان بندی اجرای آزمون، اطلاعات آزمون دوره ی دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه ی پزشکی، بهداشت و تخصصی، رشته های پذیرش دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، اطلاعات آزمون ورودی دوره ی دکتری رشته ی دندانپزشکی، منابع آزمون دکتری رشته سلامتی دهان و دندان پزشکی اجتماعی، تعهدات رشته های تخصصی داروسازی، منابع آموزش پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی رشته ی داروسازی، فهرست نهایی رشته های مورد تأیید شرکت در آزمون دوره های تخصصی و دکترای داروسازی، جداول دروس امتحانی و ضرایب آنها برای رشته های تخصصی داروسازی، منابع آزمون دکتری تخصصی طب سنتی و اسامی استان ها و شهرستان های ممنوعه برای اقامت اتباع خارجی پرداخته می شود.

در ضمن! از بابت اینکه کلی سؤال در ذهن دارید، نگران نباشید. مشاورین مرکز آماده ی پاسخ گویی هستند.

در بخش سوم دفترچه، فرم های مخصوص داوطلبان دانشجوی ترم آخر و اعضای هیأت علمی مربی رسمی متقاضی شرکت در آزمون دکتری تخصصی و داوطلبان متقاضی استفاده از آیین نامه تسهیل ادامه ی تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان برای ورود به مقاطع بالاتر منتشر می شود.

زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت : بهمن ماه

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • ثبت نام دکتری وزارت بهداشت، زمان ثبت نام دکتری وزارت بهداشت
  • ضوابط و شرایط ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت، پاسخ به سؤالات مربوط به ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 97
  • دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ثبت نام دکتری وزارت بهداشت، نحوه ی ثبت نام دکتری وزارت بهداشت
  • پاسخ به سؤالات مرتبط با ثبت نام دکتری وزارت بهداشت توسط متخصصان این رشتهبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام دکتری وزارت بهداشت میتوانید در کانال خانه مشاوره عضو شوند.

تماس با مشاور
اعلام خرابی تماس