ثبت نام دانشگاه بدون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

  • راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی شیمی ، نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، مشاوره تلفنی انتخاب رشته مهندسی شیمی

  • رتبه و تراز لازم برای قبولی رشته مهندسی شیمی کارشناسی ارشد، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی ارشد مهندسی شیمی

  • ظرفیت پذیر رشته مهندسی شیمی کارشناسی ارشد،‌ معرفی رشته مهندسی شیمی ارشد و مقادیر دانشگاه ها

  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، بررسی احتمال قبولی شما در رشته دانشگاه موردنظرتان براساس نتایج سال های گذشته
  • تخمین رتبه، مشاوره انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ارشد مهندسی شیمی

بدون کنکور شرایطی ایده آل برای دانش آموختگان می باشد که می خواهند بدون آزمون کنکور و فضای رقابتی وسیع در مقطع ارشد ثبت نام نمایند. قطعاً بدون کنکور دارای شرایطی می شود که شامل حال همه ی دانش آموختگان نخواهد شد و اگر هم بشود دارای شرایط مربوط به خود می باشد.

داوطلبانی که از طریق بدون کنکور وارد دانشگاه شده اند هیچ گونه دغدغه ی فکری از لحاظ کیفیت و کمیت نداشته باشند. زیرا اختلافی در شرایط تدریس بین بدون آزمون و با آزمون وجود ندارد. حتی از لحاظ مدرک تحصیلی و کارت دانشجویی بین این دسته از داوطلبان اختلافی وجود ندارد. داوطلبانی که از طریق بدون کنکور وارد دانشگاه شده اند طبق شرایط سازمان سنجش حق مهمان شدن و انتقالی نخواهند داشت. لذا داوطلبانی که می خواهند مهمان یا انتقال بگیرند می بایست از طریق کنکور اقدام به ثبت نام نمایند.

زمان و شرایط ثبت نام بدون کنکور :

شرایط و نحوه ی ثبت نام با توجه به ورودی های مختلف بدون کنکور متفاوت می باشد. دسته ی اول داوطلبانی می باشند که جزو استعداد های درخشان و ممتاز بوده که می توانند در مقطع ارشد به ادامه ی تحصیل بپردازند.

تبصره 1 : دانشجویانی که از آیین آموزشی ( نیمسال جبرانی) استفاده کرده باشند شامل پذیرش بدون آزمون نخواهند شد.

تبصره 2 : دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی هستند اگر چه معدل بالای 17 داشته باشند مشمول پذیرش نمی شوند.

 تبصره 3 : فارغ التحصیلان دارای شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در همان دوره امکان استفاده از این امتیاز را خواهند داشت.

همچنین داوطلبان دوره ی کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب حداکثر 100 رشته و سراسری مجاز به انتخاب 20 رشته باشند. زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال 1396 از 13 آبان ماه آغاز شده و تا 2 آذرماه ادامه خواهد داشت. در این تکمیل ظرفیت کلیه ی دانشگاه هایی که بواسطه ی انتخاب رشته 96 نتوانستند ظرفیت خود را تکمیل نمایند اعلام نیاز می کنند.

نرم افزار انتخاب رشته بدون کنکور مهندسی شیمی :

نرم افزار انتخاب رشته ی ارشد در رشته های مختلف دانشگاه هایی که در رشته های مختلف اقدام به پذیرش دانشجو می کند را به صورت لیستی بر اساس اولویت رتبه و تراز آن ها مشخص می کند. در نتیجه داوطلبان می توانند در کمترین زمان ممکن اطلاعات مورد نیاز خود را استخراج نمایند.

داوطلبان هم چنین با عضو شدن در کانال تلگرام مرکز مشاوره می توانند از کلیه ی رویدادها و اطلاعیه های دانشگاه های بدون کنکور مطلع شوند. ما به همه ی داوطلبان توصیه می کنیم که روزانه نرم افزارا نتخاب رشته ی ارشد مهندسی شیمی را دنبال و از اخبار آن مطلع شوند.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی شیمی کلیک کنید

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • بررسی قبولی شما در رشته مهندسی شیمی و دانشگاه موردنظرتان بر اساس کارنامه های سال های گذشته
  • بررسی شانس قبولی شما در رشته مهندسی شیمی توسط نرم افزار انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی
  • مشاوره انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی ، معرفی رشته مهندسی شیمی و مقایسه دانشگاه ها توسط کارشناسان متخصص
  • رتبه و تراز لازم برای قبولی ارشد مهندسی شیمی ، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی
  • و هر سؤالی که پیرامون انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی


تماس با مشاور