ثبت نام دانشگاه بدون کنکور کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل

  ،انتخاب رشته ارشد کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل ، انتخاب رشته ارشد آزاد

 • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل ،انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد علوم سیاسی و روابط بین الملل
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل و دانشگاه مورد نظرشما توسط

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

دانش آموختگان و استعدادهای درخشان و ممتاز تحصیلی می توانند بدون آزمون در مقطع کارشنای ارشد به ادامه ی تحصیل بپردازند. این داوطلبان با توجه به داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توان به ادامه ی تحصیل بپردازند.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 مشخص می کند که تعریف استعداد درخشان در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چگونه است.

بند 1: برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، دانشجویان باید معدل بالای 17 داشته باشند.

بند : داوطلبانی که از آیین آموزشی ( نیمسال جبرانی) استفاده کرده باشند. مشمول پذیرش نمی شود.

برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، رتبه ی اکتسابی داوطلب در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ملاک عمل قرار نمی گیرد.

بند 3: برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد متقاضیان فارغ التحصیل دوره ی کارشناسی پیوسته باید حداکثر ظرف مدت هشت نیمسال و متقاضیان فارغ التحصیل دوره ی کارشناسی ناپیوسته باید حداکثر ظرف مدت چهار نیمسال، دوره های مذکور را به پایان رسانده باشند.

در صورتی که دانشجو پس از هشت نیمسال برای کارشناسی پیوسته و چهار نیمسال برای کارشناسی ناپیوسته بتواند بر اساس ضوابط و مقررات آموزشی با اخذ درس معرفی به استاد در ترم تابستانی فارغ التحصیل شود، مشمول ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد می گردد.

ترم های تحصیلی جزو نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شود

بند 4 : فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در همان دوره امکان استفاده از این امتیاز را خواهند داشت.

بند 5 : پذیرش دانشجوی بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فقط در رشته های هم نام و یا متجانس از یک مجموعه امکان پذیر می باشد.

داوطلبان دوره کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزد مجاز به انتخاب حداکثر 100 رشته محل می باشند. داوطلبان مشمول وظیفه ی عمومی پذیرش کارشناسیارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در صورت پذیرفته شدن لازم است سایر شرایط را مشابه پذیرفته شدگان با آزمون این دوره دارا بوده و در موعد ثبت نام مدارک لازم از جمله مدرک وضعیت وظیفه ی عمومی ارائه کنند.

دانشگاه های بدون کنکور ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل:

بعضی از دانشگاه های کشور ظرفیت جدیدی برای پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلی تکمیلی با شیوه ی بدون کنکور تعریف کرده اند. در این راستا شرایط برای ورود نخبگان و استعدادهای برتر تحصیلی به دوره های بالاتر تسهیل شده است. بر اساس اعلام دانشگاه ها، دانشجویان پیش از شروع هر نیمسال تحصیلی با اطلاع از شرایط پذیرش می توانند در این دوره ها شرکت کنند و در صورت پذیرش از سوی دانشگاه بدون آزمون به مراحل بالاتر تحصیلی ارتقا یابند. از جمله دانشگاه های بدون کنکور پذیرنده ی داوطلب در دوره ی کارشناسی ارشد عبارتند از:

1- دانشگاه علم و صنعت کارشناسی ارشد

2- دانشگاه صنعتی شریف

3- شعب بین المللی دانشگاه پیام نور در کیش

4 دانشکده ی علوم و فنون نوین دانشگاه تهران

5- دانشگاه فردوسی مشهد کارشناسی ارشد

6- دانشگاه کاشان

7- دانشگاه رازی کرمانشاه

8- دانشگاه تربیت مدرس

9- دانشگاه الزهرا

10- دانشگاه تهران

11- دانشگاه سیستان و بلوچستان

12- دانشگاه صنعتی شاهرود

نرم افزار انتخاب رشته بدون کنکور ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل:

استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی کارشناسی  ارشد این امکان را به داوطلبان می دهد که در کمترین زمان ممکن بتوانند به انتخاب دقیق و هوشمندانه دست پیدا کنند. دانش آموختگان با استفاده از این نرم افزار می توانند از پنل تخمین رتبه و تراز احتمالی خود، دانشگاه هایی را که امکان پذیرفته شدن در آن ها را دارند مشاهده نمایند. همچنین به داوطلبان توصیه می شود که با استفاده از عضویت در کانال تلگرام مرکز مشاوره، از آخرین اتفاقات و رویدادهای کنکور ارشد مطلع شوند.

جهت اطلاعات بیشتر درمورد راهنمای انتخاب رشته ارشد علوم سیاسی و روابط بین المللی کلیک نمایید


باتوجه به اهمیت موضوع در

انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد

پیشنهاد میگردد داوطلبان کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل

از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل

استفاده نمایند.علاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع کارشناسی ارشد چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

 • علوم سیاسی و روابط بین الملل و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل

  ،انتخاب رشته ارشد ،

  انتخاب رشته ارشد آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری،

  انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل

  کنکور آزاد

تماس با مشاور