ثبت نام بدون کنکور هنر:

  • ثبت نام بدون کنکور هنر، زمان ثبت نام بدون کنکور هنر
  • شرایط ثبت نام بدون کنکور هنر، مراحل ثبت نام بدون کنکور هنر
  • لیست رشته های بدون کنکور هنر، نرم افزار ثبت نام بدون کنکور هنر
  • سامانه مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور هنر و پاسخگوی به تمامی سؤالات شما

دانشگاه های بدون کنکور را می توان فرصت مناسبی برای پذیرش علاقه مندان به ادامه تحصیل نامید. با توجه به اینکه سدی به نام کنکور در سر راه ورود به این دانشگاه ها وجود ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت، رشته ی مورد علاقه ی خود را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. همچنین این فرصت برای آن دسته از داوطلبانی که از تحصیل دور مانده اند و یا می خواهند رشته ی خود را تغییر دهند و یا اینکه در آزمون کنکور پذیرفته نشده اند، فرصت مناسبی است تا داوطلبان بتوانند ارتقاء تحصیلی پیدا کنند. توصیه می گردد داوطلبان پیش از ثبت نام خود از شرایط پذیرش و مراحل آن مطلع گردند و پس از آن نسبت به ثبت نام خود با آگاهی کامل اقدام نمایند. برای مثال: از جمله ویژگی های بارز دانشگاه های پیام نور، طرح سؤالات به صورت همکانی و هماهنگ می باشد. یعنی اگر شما دانشجوی هر رشته ای در یکی از دانشگاه های پیام نور باشید، سؤال های امتحانی شما با سؤال های امتحانی هم رشته تان در استان دیگر یکسان می باشد. این موضوع کمک می کند به داوطلبان که برای مقطع ارشد با آمادگی بیشتری حاضر شوند.

هم چنین داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های بدون کنکور هنر می توانند با مشاوران کنکور مرکز تماس حاصل فرمایند و از راهنمایی ایشان استفاده نمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور هنر:

یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای پذیرش در دانشگاه های بدون کنکور داشتن شرایط ثبت نام می باشد. شرایط کلی ثبت نام در دانشگاه های مختلف بدون کنکور یکسان می باشد. اما ممکن است در دانشگاهی شرایط خاصی برای ثبت نام بدون کنکور لحاظ گردد. از جمله ی این شرایط کلی  می توان به 3 شرط زیر اشاره نمود:

1- داشتن مدرک دیپلم

2- پیش دانشگاهی

3- مدرک دیپلم (کاردانی)

علاوه بر این شرایط برای داوطلبان مرد نیز شرط وضعیت نظام وظیفه باید مشخص باشد و داوطلبان در صورت نداشتن معافیت می بایست دوره ی ضرورت را گذرانده باشند. همچنین در دانشگاه پیام نور پذیرش فقط در مقطع کارشناسی صورت می گرد و در مقطع کاردانی هنر، پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور وجود ندارد.

اضافه می گردد مشاورین کنکور مرکز آمادگی پاسخگویی به تمامی سؤالات شما در ارتباط با ثبت نام بدون کنکور هنر را دارند.

مراحل ثبت نام بدون کنکور هنر:

داوطلبان در گام اول می بایست از زمان ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور مطلع شده و پس از آن ثبت نام خود را صرفاً به صورت اینترنتی در سایت دانشگاه های بدون کنکور هنر انجام دهند.

در سال های گذشته گاهاً مشاهده شده است که دانشگاه ها از طریق سایت خود فراخوان پذیرش دانشجو را می دهند که داوطلبان می بایست به صورت حضوری برای ثبت نام خود اقدام نمایند. داوطلبان می بایست انتخاب رشته را از سایت دانشگاه مربوطه تهیه کرده و در آن لیست رشته های مورد علاقه ی خود را به ترتیب اولویت وارد نمایند. برای نمونه در دانشگاه پیام نور داوطلبان تعداد 150 کد رشته ی محل انتخابی خود را به ترتیب در فرم انتخاب رشته وارد می کنند و پس از بررسی توسط دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش اعلام می گردد. داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند، نگران نباشند. چرا که در مرحله ی تکمیل ظرفیت نیز شانس مجددی به داوطلبان داده می شود تا در رشته ها که دانشگاه ها دارای ظرفیت خالی می باشند، اقدام به پذیرش دانشجو نمایند. برای نمونه در دانشگاه پیام نور بدون کنکور، مرحله ی تکمیل ظرفیت در بهمن ماه صورت می گیرد و داوطلبان تنها یک رشته را می توانند انتخاب نمایند و در صورت پذیرفته شدن بناب به نظر دانشگاه مربوطه ورودی بهمن ماه یا مهرماه تلقی می شوند. داوطلبان جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند با مشاوران مرکز تماس حاصل نمایند.

داوطلبان جهت کسب آگاهی بیشتر در مورد رشته و دانشگاه های مورد نظر، هم چنین استفاده از نرم افزار ثبت نام بدون کنکور هنر می توانند با مشاوران مرکز تماس حاصل فرمایند.

نرم افزار ثبت نام بدون کنکور هنر

با توجه به اینکه داوطلبان باید آگاهی کامل از لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور داشته باشند، مرکز مشاوره نرم افزار ثبت نام بدون کنکور هنر را برای داوطلبان فراهم نموده است. با ضمن تسهیل در کسب آگاهی بتواند مقایسه ای را به ین دانشگاه های بدون کنکور داشته باشند. این نرم افزار لیست رشته و دانشگاه های بدون کنکور را به صورت یکجا و یکپارچه در اختیار داوطلبان قرار داده است.

داوطلبان می توانند لیست رشته و دانشگاه های بدون کنکور را مشاهده نمایند و از ظرفیت پذیرش آن ها آگاه شوند. هم چنین امکان مشاهده ی لیست بر اساس استان برای داوطلبان در نرم افزار لحاظ شده است که به واسطه ی آن می توانند لیست رشته و دانشگاه های بدون کنکور استان خود را در مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه مورد نظر خود مشاهده نمایند.

داوطلبان جهت کسب آگاهی بیشتر در مورد رشته و دانشگاه های مورد نظر هم چنین استفاده از نرم افزار ثبت نام بدون کنکور هنر می توانند با مشاوران مرکز تماس حاصل فرمایند.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • نرم افزار ثبت نام بدون کنکور هنر، لیست دانشگاه های بدون کنکور هنر
  • شهریه دانشگا های بدون کنکور هنر، اعتبار مدرک دانشگاه های بدون کنکور هنر
  • مشاوره شغلی بدون کنکور هنر، زمان تکمیل ظرفیت کنکور هنر
  • سامانه مشاوره تلفنی و پاسخگویی به سؤالات شما

 

تماس با مشاور