ثبت نام بدون کنکور زبان

  • ثبت نام بدون کنکور زبان، زمان ثبت نام بدون کنکور زبان
  • شرایط ثبت نام بدون کنکور زبان، مراحل ثبت نام بدون کنکور زبان
  • لیست دانشگاه های بدون کنکور زبان، رشته های بدون کنکور زبان
  • سامانه مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمام سؤالات کنکور زبان

رشته ی زبان از جمله رشته های پر طرفدار می باشد که هر ساله داوطلبان زیادی در این رشته به ادامه تحصیل می پردازند. دانشگاه های بدون کنکور زبان در سال های اخیر شاهد ثبت نام بسیاری از داوطلبان بوده است. شاید مهم ترین علت آن را نبود آزمون و ادامه تحصیل در رشته ی مورد علاقه دانست. در این دانشگاه ها داوطلبان بدون محدودیت رشته ی مورد نظر خود را انتخاب می نمایند. داوطلبان پیش از ثبت نام می بایست اطلاعات لازم را در این خصوص به دست آورده و با آگاهی کامل در رشته ی مورد علاقه ی خود به ادامه تحصیل بپردازند.

از جمله دانشگاه های بدون کنکور هنر، دانشگاه پیام نور می باشد که یکی از مهم ترین مزیت های این دانشگاه پایین بودن شهریه نسبت به دانشگاه های دیگر و امکان عدم حضور در کلاس ها می باشد که همین موضوع فرصت بسیار مناسبی است برای افراد شاغل که بتوانند همزمان به ادامه تحصیل بپردازند.

اضافه می گردد داوطلبان می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و از آن ها در خصوص ثبت نام بدون کنکور زبان مشاوره بخواهند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور زبان:

یکی از فاکتورهای اساسی که داوطلبان باید پیش از ثبت نام خود از آن اطلاع داشته باشند و پس از بررسی و در صورت دارا بودن ثبت نام خود را انجام دهند، شرایط ثبت نام می باشد. از جمله دانشگاه های بدون کنکور زبان می توان به دانشگاه های علمی کاربردی، غیر انتفاعی، پیام نور و آزاد اشاره نمود. همه ی این دانشگاه ها دارای 3 شریط کلی زیر برای پذیرش می باشند. بعضی از دانشگاه ها علاوه بر این 3 شریط نیز دارای شرط اختصاصی برای پذیرش دانشجو می باشند:

1- داشتن مدرک دیپلم

2- پیش دانشگاهی

3- مدرک کاردانی (کارشناسی ناپیوسته)

داوطلبان مرد علاوه بر 3 شرط فوق، وضعیت نظام وظیفه ی آن ها نیز باید مشخص باشد. داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های بدون کنکور زبان می توانند با مشاوران مرکز تماس حاصل فرمایند و از راهنمایی ایشان استفاده نمایند.

مراحل ثبت نام بدون کنکور زبان:

می توان مراحل ثبت نام بدون کنکور زبان را از مرحله ی زمان انتخاب رشته پذیرش توسط دانشگاه نام برد. داوطلبان می بایست در زمان های اعلام شده از طریق سایت دانشگاه ها نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. دانشگاه پیام نور در اواسط مردادماه و آبان ماه اقدام به ثبت نام می نماید. داوطلبان پس از ورود به سایت دانشگاه ها، فرم انتخاب رشته ی دانشگاه بدون کنکور را پیش از ثبت نام پر نموده و انتخاب های خود را به ترتیب اولویت وارد می نمایند. برای نمونه در دانشگاه پیام نور، داوطلبان می توانند 150 کد رشته ی محل را در لیست انتخاب رشته ی خود وارد نمایند و پس از تأیید از سوی دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش کشور می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. داوطلبان در صورت پذیرفته نشدن نگران نباشند، چرا که می توانند در زمان تکمیل ظرفیت که از سوی دانشگاه اعلام می گردد انتخاب خود را که به صورت تک رشته ای می باشد، انجام دهند.

داوطلبان در زمان تعیین شده توسط دانشگاه پیام نور در ورودی بهمن ماه یا مهرماه می توانند به تحصیل بپردازند.

اضافه می گردد داوطلبان با عضویت در کانال تلگرام می توانند از ثبت نام بدون کنکور زبان مطلع شوند.

نرم افزار ثبت نام بدون کنکور زبان

همان طور که گفته شد داوطلبان می بایست با اطلاعات لازم و آگاهی کامل ثبت نام خود را انجام دهند. یکی از اطلاعات مهم، آگاهی از رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور زبان می باشد.

در سال های گذشته همانگونه که مشاهده شده است، یکی از مشکلات اساسی داوطلبان عدم اطلاع از لیست رشته و دانشگاه های بدون کنکور می باشد. در همین خصوص مرکز مشاوره نرم افزار ثبت نام بدون کنکور زبان را در اختیار داوطلبان قرار داده است تا داوطلبان بتوانند از لیست رشته و دانشگاه های بدون کنکور زبان مطلع شوند. یکی از امکانات دیگر این نرم افزار، جست و جو بر اساس استان می باشد که داوطلبان با انتخاب استان مربوطه می توانند از لیست رشته و دانشگاه های بدون کنکور اطلاعات کامل را بدست آورند.

اضافه می گردد مشاوران مرکز نیز آمادگی پاسخگویی به تمامی سؤالات ثبت نام بدون کنکور زبان شما را دارند.

مرکز مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • ثبت نام بدون کنکور زبان، مقاطع تحصیلی بدون کنکور زبان
  • مشاوره شغلی بدون کنکور زبان، جزئیات آماری دانشگاه های بدون کنکور زبان
  • مشاوره ادامه تحصیل بدون کنکور زبان، نرم افزار ثبت نام بدون کنکور زبان
  • سامانه مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما

 

تماس با مشاور