ثبت نام بدون کنکور تجربی

  • ثبت نام بدون کنکور تجربی، زمان ثبت نام بدون کنکور تجربی
  • شرایط ثبت نام بدون کنکور تجربی، مراحل ثبت نام بدون کنکور تجربی
  • نرم افزار ثبت نام بدون کنکور تجربی، لیست رشته های بدون کنکور تجربی
  • سامانه مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما

در سال های گذشته دانشگاه های بدون کنکور تجربی مورد استقبال بسیاری از داوطلبان قرار گرفته است. چرا که در بسیاری از رشته های تجربی دانشگاه های بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. شرایط بسیار مناسبی که این دانشگاه ها برای داوطلبان با شرایط مختلف اعم از  فاصله گرفتن از تحصیل، ترس از کنکور و نداشتن شرایط آن و دیگر شرایط باعث روی آوردن داوطلبان بدست دانشگاه های بدون کنکور شده است. داوطلبان پیش از ثبت نام خود می بایست اطلاعات لازم و کاملی را در خصوص ثبت بدون کنکور تجربی کسب کرده تا مبادا انتخاب نادرست آنان منجر به آسیب های جدید به ویژه انصراف از تحصیل و خراب کردن آینده ی شغلی و زندگی فرد شود. در همین میان بسیاری از افراد برای منفعت شخصی خود دست به تبلیغات نابجا و سوء استفاده از عدم آگاهی افراد شده و آسیب های جدی را به آن ها می زنند. توصیه می گردد پیش از ثبت نام خود با مشاوران مرکز تماس گرفته و از شرایط، مراحل و ضوابط ثبت نام آگاهی کامل را بدست آورید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور تجربی:

دانشگاه های بدون کنکور تجربی در همه ی رشته ها به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی اقدام به ثبت نام دانشجو می نمایند. دانشگاه های بدون کنکور تجربی عبارتند از دانشگاه آزاد، سراسری، غیر انتفاعی، علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور که داوطلبان با داشتن شرایط ثبت نام می توانند در زمان های تعیین شده نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام در مقطع کارشناسی بدون کنکور تجربی در دانشگاه های مختلف شامل شرایط زیر می باشد:

1- داشتن دیپلم

2- مدرک پیش دانشگاهی

3- مدرک فوق دیپلم (کاردانی)

در این میان دانشگاه پیام نور تنها در مقطع کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید و داوطلبانی که در مقطع کاردانی تمایل به ثبت نام دارند، می توانند دانشگاه های دیگر را برای ادامه تحصیل استفاده نمایند.

اضافه می گردد داوطلبان مرد نیز نباید دارای مشکل نظام وظیفه باشند و پیش از ثبت نام خود می بایست وضعیت نظام وظیفه ی خود را مشخص نمایند. همچنین تحصیل همزمان هم تخلف محسوب می شود. داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با مشاوران کنکور مرکز تماس گرفته و از راهنمایی ایشان جهت ثبت نام بدون کنکور تجربی استفاده نمایند.

مراحل ثبت نام بدون کنکور تجربی

داوطلبان می بایست در زمان های ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور تجربی که در اواسط مردادماه و آبان ماه به پذیرش دانشجو اقدام می نمایند، به سایت دانشگاه ها مراجعه نموده و از آنجا فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایند.

برای مثال، متقاضیان برای ثبت نام در دانشگاه بدون کنکور پیام نور می بایست 150 رشته محل را در فرم انتخاب رشته ی خود وارد نمایند تا پس از بررسی از سمت دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش اعلام گردد. البته برای بار دوم نیز به داوطلب فرصت قبولی داده می شود و آن هم تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور می باشد که داوطلب می بایست تنها یک رشته محل را در فرم انتخاب رشته ی خود وارد نماید و شانس قبولی خود ر امتحان نماید.

داوطلبان برای اطلاعات کامل تر می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و از راهنمایی ایشان استفاده نمایند.

نرم افزار ثبت نام بدون کنکور تجربی

یکی از مشکلات اساسی داوطلبان در دسترس نبودن اطلاعات مربوط به دانشگاه های بدون کنکور به صورت یکجا و یکپارچه می باشد. لذا مرکز مشاوره نرم افزار ثبت نام بدون کنکور تجربی را برای داوطلبان تهیه نموده است تا بتوانند لیست کامل رشته و دانشگاه های بدون کنکور تجربی را مشاهده نمایند. هم چنین این نرم افزار قابلیت سرچ را بر اساس استان را دارا بوده و داوطلبان امکان مشاهده ی رشته و دانشگاه استان خود را دارا هستند.

اضافه می گردد داوطلبان جهت استفاده از نرم افزار ثبت نام بدن کنکور تجربی می توانند با مشاوران مرکز تماس حاص فرمایند.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • ثبت نام بدون کنکور تجربی، جزئیات آماری دانشگاه های بدون کنکور تجربی
  • شهریه دانشگاه های بدون کنکور تجربی، مقایسه ی دانشگاه های بدون کنکور تجربی
  • مدرک دانشگاه های بدون کنکور تجربی، مشاوره شغلی دانشگاه های بدون کنکور تجربی
  • سامانه مشاوره تلفنی و پاسخگویی به سؤالات ثبت نام بدون کنکور تجربی

 

تماس با مشاور