ثبت نام بدون کنکور انسانی

  • ثبت نام بدون کنکور انسانی، لیست رشته های بدون کنکور انسانی
  • دانشگاه های بدون کنکور انسانی، مراحل ثبت نام بدون کنکور انسانی
  • شرایط ثبت نام بدون کنکور انسانی، زمان ثبت نام بدون کنکور انسانی
  • سامانه مشاوره هوشمند تلفنی و پاسخگویی به سؤالات شما

دانشگاه های بدون کنکور را می توان فرصتی مناسب برای تحصیل داوطلبان بدون هیچ گونه محدودیتی داشت. از جمله مزیت های این دانشگاه ها می توان عدم وجود کنکور و ادامه تحصیل رشته ی مورد علاقه با توجه به توانایی فرد گفت. همچنین فرصتی برای داوطلبانی که مدتی از تحصیل دور مانده اند و یا قصد تغییر رشته را دارند و یا اینکه در آزمون کنکور پذیرفته نشده اند، می باشند که بتوانند در رشته ی مورد علاقه ی خود به ادامه تحصیل بپردازند. داوطلبان پیش از ثبت نام خود می بایست اطلاعات لازم و کافی از دانشگاه های بدون کنکور بدست آورده و با آگاهی کامل دانشگاه و رشته ی مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

اضافه می گردد داوطلبان جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانند با مشاوران کنکور مرکز تماس حاصل فرمایند و از راهنمایی ایشان استفاده نمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور تجربی

همان طور که گفته شد، داوطلبان پیش از ثبت نام خود می بایست آگاهی کامل را به دست آورند. از جمله ی این اطلاعات شرایط ثبت نام بدون کنکور انسانی می ابشد. از جمله دانشگاه هایی که بدون کنکور پذیرش دانشجو دارند، عبارتند از: دانشگاه علمی کاربردی، پیام نور، آزاد و غیر انتفاعی می باشد که شرایط پذیرش در تمامی دانشگاه ها به صورت کلی یکسان می باشد. مگر اینکه دانشگاهی دارای شرایط خاصی برای پذیرش داوطلب باشد. شراط کلی عبارتند از:

1- داشتن مدرک دیپلم

2- پیش دانشگاهی

3- مدرک دیپلم (کاردانی)

اضافه می گردد دانشگاه پیام نور در مقطع کاردانی پذیرش نداشته و فقط پذیرش کارشناسی را دارا می باشد. لذا داوطبانی که در مقطع کاردانی می خواهند به ادامه تحصیل بپردازند می توانند در دانشگاه های دیگر اقدام به ثبت نام نمایند.

از دیگر شرایط عمومی که برای داوطلبان مرد می باشد، مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه برای ادامه تحصیل می باشد. همچنین می تواند برای آگاهی از شرایط خاص دانشگاه ها با مشاوران مرکز تماس بگیرید و از آنان سؤالات خود را پیرامون ثبت نام بدون کنکور انسانی بپرسید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور انسانی:

با توجه به اینکه دانشگاه های بدون کنکور انسانی 2 بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند، در اواسط مردادماه و آبان ماه این دانشگاه در رشته های مختلف انسانی پذیرای دانشجویان می باشند. داوطلبان پیش از ثبت نام خود می بایست از زمان دقیق آن ها مطلع باشند که در سایت دانشگاه ها می توان زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور انسانی را مشاهده نمود.

ثبت نام داوطلبان در سال های گذشته صرفاً به صورت اینترنتی انجام شده است  و داوطلبان هیچ گونه مراجعه ی حضوری را نداشته اند. و گاهی اوقات در مدت زمان محدودی داشنگاه های بدون کنکور فراخوان برای ثبت نام می نمایند که داوطلبان در صورت داشتن شرایط می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. برای نمونه در دانشگاه های پیام نور برای ورودی مهرماه 96 داوطلبان می بایست فرم انتخاب رشته را از سایت دانشگاه گرفته و تعداد 150 رشته را بر حسب اولویت انتخاب نمایند و پس از بررسی توسط دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش کشور، نتایج اعلام می شود. داوطلبان در صورت پذیرفته نشدن نیز شانس مجددی برای قبولی در رشته ی مورد علاقه ی خود دارند و آن هم تکمیل ظرفیت دانشگاه های بدون کنکور می باشد. دانشگاه پیام نور در مردادماه اقدام به تکمیل ظرفیت برای رشته هایی که دارای ظرفیت خالی می باشد، می نمایند. لذا داوطلبان شانس مجددی برای پذیرفته شدن در دانشگاه بدون کنکور دارند و پس از اعلام نتایج با توجه به نظر دانشگاه، پیام نور می توانند در ورودی مهرماه یا بهمن ماه به ادامه تحصیل بپردازند.

نرم افزار ثبت نام بدون کنکور انسانی

یکی از مسائل مهم برای ثبت نام بدون کنکور انسانی، آگاهی کامل از رشته ها و دانشگاه های مربوطه می باشد. از آنجا که در سال های گذشته دسترسی به چنین اطلاعاتی به دلیل یکجا و یکپارچه نبودن اطلاعات موجود، دشوار بوده، مرکز مشاوره نرم افزار ثبت نام بدون کنکور مرکز مشاوره را در اختیار داوطلبان قرار داده است تا داوطلبان بتوانند لیست رشته و دانشگاه های بدون کنکور را به راحتی مشاهده نمایند. همچنین در این نرم افزار قابلیت انتخاب رشته بر اساس استان گنجانده شده است که داوطلبان لیست رشته و دانشگاه های بدون کنکور انسانی را می توانند در استان خود مشاهده نمایند.

اضافه می گردد، مشاورین کنکور مرکز آماده ی پاسخگویی به تمامی سؤالات شما در ارتباط با ثبت نام بدون کنکور انسانی می باشند.

مرکز مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • ثبت نام بدون کنکور انسانی، نرم افزار ثبت نام بدون کنکور انسانی
  • جزئیات آماری دانشگاه های بدون کنکور انسانی، ظرفیت پذیرش دانشگاه های بدون کنکور انسانی
  • مشاوره شغلی بدون کنکور انسانی، مقاطع تحصیلی بدون کنکور انسانی
  • سامانه مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما پیرامون ثبت نام بدون کنکور انسانی

 

تماس با مشاور