تراز و رتبه کنکور برای قبولی در کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

  ،انتخاب رشته ارشد کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی ، انتخاب رشته ارشد آزاد

 • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی ،انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد الهیات و معارف اسلامی
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد رشته الهیات و معارف اسلامی
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته الهیات و معارف اسلامی و دانشگاه مورد نظرشما توسط

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

رتبه و تراز را می توان مهم ترین و اصلی ترین مبحث در تعیین انتخاب رشته ی دانشگاه ها دانست. در ابتدا این دو مفهوم را تبیین می کنیم. رتبه که اولویت داوطلب بوده و ترتیب داوطلبان را در کنکور ارشد مشخص می کند و تراز که اختلاف علمی داوطلبان را در کنکور ارشد مشخص می نماید. فرض کنید تراز داوطلبی در کنکور ارشد برابر با 5000 باشد و در کنکور مشابه دیگری تراز داوطلب برابر با 4500 باشد. همانطور که مشاهده می کنیم اختلاف این دو داوطلب 500 می باشد. با توجه به میانگین درصد برابر در دو آزمون، محل قبولی این دو داوطلب متفاوت می باشد. که این اختلاف ترازها به علت سطح دشواری و سختی سؤال ها می باشد. یعنی به بیان دیگر در آزمون کنکور، هر سؤال اررش مربوط به خود را دارا می باشد و در کنکور ارشد، رتبه ی داوطلبان از اعداد تک رقمی شروع شده و تا اعداد 4 رقمی ادامه پیدا می کند. و داوطلبانی که دارای رتبه ی پایین تری می باشند دارای شانس قبولی بیشتری برای قبولی هستند. همچنین داوطلبان کنکور ارشد به تأثیر 20% معدل در کنکور باید توجه داشته باشند. به طوری که داوطلبان دارای معدل بالای 17 این تأثیر برای آن ها لحاظ می شود و داوطلبان دارای معدل بین 14 تا 17 معدل برای آن ها تأثیر نداشته همچنین برای داوطلبان معدل زیر 14 این تأثیر معدل به صورت منفی برای داوطلبان لحاظ می شود. داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد با وارد کردن رتبه و تراز احتمالی خود در کنکور ارشد، لیست دانشگاه هایی را که امکان قبولی در آن ها بیشتراست را مشاهده نمایند. هم چنین می تواند با توجه به اسم دانشگاه مورد نظر، رتبه و تراز لازم برای قبولی در رشته ی مورد نظر خود را مشاهده نمایند.

نحوه ی محاسبه ی تراز:

بر اساس تراز، رتبه ی داوطلبان در کنکور ارشد بدست می آید. بر این اساس بیشترین ترازی را که یک فرد می تواند کسب کند، برابر با 10000 می باشد. 80% آن مربوط به میانگین درصد دروس و 20% آن مربوط به معدل داوطلب می باشد.

 

رتبه و تراز کنکور سراسری برای قبولی ارشد الهیات و معارف اسلامی

رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی هم در دوره ی روزانه و هم شبانه در دانشگاه های سراسری کشور دانشجو می پذیرد. داوطلب ارشد باید بداند که امری بسیار مهم در قبولی علاوه بر رتبه و تراز خوب، معدل بالای دوره ی کارشناسی می باشد. البته نه در همه ی رشته ها. به طور مثال در گرایش الهیات و معارف اسلامی زبان عربی و تفسیر نقش بسیار مهمی را دارا می باشد. قطعاً کسب رتبه ی کمتر توسط دانشجو و درصد قبولی او برای دانشگاه های سراسری را بیشتر خواهد کرد.

زمانی رتبه خود را نشان می دهد که با تحلیل آزمون ها و کارنامه های دوره های پیش از نقاط ضعف داوطلبان برای خود نقطه ی قوت بسازیم.

برای مثال اگر توجه به دروس تخصصی زبان انگلیسی در داوطلبان کم باشد، بیشتر روی آن تمرکز باید کرد که بتوان سؤالات بیشتری را پاسخ داد. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توان با مشاوران مرکز مشاوره تماس گرفت و یا از نرم افزار مرکز مشاوره استفاده کرد.

رتبه و تراز سراسری

مجموعه الهیات و معارف اسلامی ( 2 ) 
معدل موثر 20
سهمیه آزاد
زبان سفید
زبان عربي 48.33
فقه -5.74
اصول -2.21
رتبه در زیر گروه 1 204
محل قبولی الهيات و معارف اسلامي – فقه و مباني حقوق اسلامي/دانشگاه قم
دوره قبولی روزانه

  

مجموعه الهيات ومعارف اسلامي ( 4 )
معدل موثر 17.42
سهمیه آزاد
زبان سفید
زبان عربي سفید
اديان ومذاهب 0.95
تصوف وعرفان 16
تاريخ اسلام 4.44
فرهنگ وتمدن 4.44
رتبه در زیر گروه 1 356
رتبه در زیر گروه 2 403
محل قبولی دانشگاه تهران/ اديان و عرفان
دوره قبولی مجازي

 

رتبه و تراز کنکور آزاد برای قبولی ارشد الهیات و معارف اسلامی:

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی می توانند با توجه به علایق و اولویت های خود در دانشگاه آزاد نیز انتخاب رشته نمایند. آگاهی داوطلب از رتبه و تراز پذیرفته شدگان دوره های پیش می تواند به دانشجوی ارشد کمک بسیاری نماید. نگاه خوش بینانه را در انتخاب های خود نباید نادیده گرفت. اما این امر باید همراه با نگاهی واقع گرایانه باشد. می توان با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی مرکز مشاوره با دقت بیشتری انتخاب رشته نمود و با نگاهی واقع بینانه به علایق علمی خود رسید. بانک اطلاعاتی نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد تنها به دیتاهای سال گذشته اکتفا نکرده و با توجه به تعداد شرکت کنندگان آزمون های همان سال نیز تلاش کرده تا با احتمال بیشتری، رتبه و تراز و یا رشته و دانشگاه داوطلب ارشد را تخمین زد. در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوران مرکز مشاوره کمک بگیرید.

رتبه و تراز کنکور غیر انتفاعی برای قبولی ارشد الهیات و معارف اسلامی:

دانشجویان ارشد که علاقه مند به ادامه تحصیل در مؤسسات و دانشگاه های غیر انتفاعی هستند، می توانند بر حسب علایق خود با نگاهی هوشمندانه و دقیق، بهترین انتخاب رشته ارشد خود را داشته باشند. داوطلب ارشد برای داشتن انتخابی بهتر می تواند از رتبه و تراز داوطلبین دوره های پیش مطلع شوند و با تحلیل کارنامه های آن ها به نتایج بهتری برای انتخاب رشته ی خود برسند. با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ، ضمن به دست آوردن تمامی این اطلاعات می توانند با وارد کردن رتبه و تراز خود، از رشته و دانشگاهی که احتمال قبولی در آن بیشتر است، مطلع شوند یا با وارد کردن نام رشته و دانشگاه خود، از رتبه و تراز تقریبی برای آن دانشگاه و رشته ی ارائه دهنده با خبر شوند. استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ، کمک بسیاری در این زمینه به داوطلب ارشد خواهد کرد و در صورت بروز مشکل هنگام استفاده از نرم افزار می توانید از مشاوران مرکز مشاوره در همین راستا کمک بگیرید.

رتبه و تراز پیام نور برای قبولی ارشد الهیات و معارف اسلامی:

داوطلبان شاغلی که مایل به ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند، می توانند با انتخاب رشته در دانشگاه های پیام نور، الزامی برای حضور دانشجو در کلاس ندارند. پس دانشجویان باید با توجه به علایق خود، در دانشگاه های پیام نور انتخاب رشته نمایند. در همین راستا، نرم افزار انتخاب رشته ی مرکز مشاوره با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی همچون رشته های ارائه شده در دانشگاه های پیام نور، متناسب با رتبه و تراز داوطلب ارشد، در انتخاب رشته ای هوشمندانه به دانشجو کمک خواهد کرد. و اگر هنگام استفاده از نرم افزار با پرسشی مواجه شدید می توانید از مشاوران مرکز مشاوره کمک بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برروی لینک کلیک نمایید

باتوجه به اهمیت موضوع در

انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد

پیشنهاد میگردد داوطلبان کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی

از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

استفاده نمایند.علاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته الهیات و معارف اسلامی با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع کارشناسی ارشد چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

 • الهیات و معارف اسلامی و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته در رشته الهیات و معارف اسلامی با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از

  نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

  ،انتخاب رشته ارشد ،

  انتخاب رشته ارشد آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری،

  انتخاب رشته کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی

  کنکور آزادبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تراز و رتبه کنکور برای قبولی در کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی میتوانید در کانال خانه مشاوره عضو شوند.

تماس با مشاور