تراز و رتبه کنکور برای قبولی در کارشناسی ارشد روانشناسی

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد روانشناسی، انتخاب رشته ارشد کارشناسی ارشد روانشناسی

  • انتخاب رشته ارشد آزاد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری، انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد روانشناسی

  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد رشته روانشناسی

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته روانشناسی و دانشگاه مورد نظرشما توسط

  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی دارای 8 گرایش است که در ادامه به بررسی مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت. داوطلب ارشد روانشناسی پس از مشخص کردن گرایش خود باید ضرایب دروس را در آزمون ارشد مورد بررسی قرار دهد و به درسی که از ضریب بالاتری برخوردار است با دقت بیشتری پاسخ دهد. برای مثل در گرایش روان شناسی عمومی، زبان انگلیسی و روانشناسی ارشد و روان شناسی عمومی از ضریب بالاتری نسبت به بقیه ی درس ها برخوردارند. البته داوطلب ارشد باید مراقب باشد که اگر از گرایش و علاقه ی خود قبل از آزمون مطلع است از پاسخگویی به دروسی که ضریب صفر دارند پرهیز کند چرا که در قبولی گرایش ارشد روانشناسی بی تأثیر خواهد بود. آگاهی از رتبه و تراز پذیرفته شدگان دوره های پیش به داوطلب کارشناسی ارشد این امکان را می دهد که با وسعت نگاه بیشتری که البته مبتنی بر واقعیت نیز هست، انتخاب رشته خود را انجام دهد.

در همین راستا نرم افزار انتخاب رشته به وسیله اطلاعات دوره های پیش به داوطلب کمک می کند که انتخاب رشته بهتری داشته باشد.

رتبه و تراز کنکور سراسری برای قبولی ارشد روانشناسی:

کارشناسی ارشد روانشناسی هم در دوره روزانه و هم شبانه در دانشگاه های سراسری کشور دانشجو می پذیرد. امری بسیار مهم در قبولی داوطلب ارشد پس از تراز و رتبه ی معدل دوره کارشناسی اوست.

قطعاً کسب رتبه کمتر توسط دانشجو در حد قبولی او برای دانشگاه ها ی سراسری را بیشتر خواهد کرد.

و زمانی می توان رتبه بهتری در آزمون ارشد کسب کرد که با تحلیل آزمون و کارنامه های پذیرفته شدگان اطلاعات بیشتر در این زمینه می توان از نرم افزار خانه مشاوره استفاده کرد. برای مثال داوطلب ارشد می تواند با وارد کردن رشته و دانشگاه مورد نظرش از رتبه و تراز مورد نیاز مطلع شود.

نام درس رتبه 7 رتبه 6 رتبه 29 رتبه 40 رتبه 47 رتبه 93 رتبه 103 میانگین

رتبه‌های

1-100
زبان 77 54 73 52 56 62 46 59.9
علم النفس 50 64 57 58 52 42 46 54.9
آمار روش 51 63 60 60 68 65 48 54.3
مرضی 61 53 48 50 43 38 57 50
رشد 88 88 49 70 78 68 63 72
بالینی 64 66 60 56 55 45 68 59.1
فیزیولوژیک 73 62 66 65 57 68 59 64.1
و انگیزش
میانگین موزون 68.1 64.4 58.6 57.9 58.4 53.8 57.4 59.2
با احتساب ضرایب دروس
دانشگاه قبولی بالینی روزانه تهران بالینی روزانه تهران خانواده‌درمانی خانواده‌درمانی خانواده‌درمانی بالینی شبانه علامه بالینی روزانه شیراز
روزانه بهشتی روزانه بهشتی روزانه بهشتی

 رتبه و تراز کنکور آزاد برای قبولی ارشد روانشناسی:

دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد روانشناسی می توانند با توجه به علاقه و اولویت های خود در دانشگاه آزاد نیز انتخاب رشته کنند. کارنامه پذیرفته شدگان دوره های پیش دانشگاه آزاد می تواند کمک بسیاری به داوطلب ارشد برای انتخاب رشته بهتر در این دانشگاه داشته باشد.

در ادامه چند کارنامه از کنکور ارشد روانشناسی دانشگاه آزاد آورده می شود که داوطلب ارشد می تواند با بررسی آن و در نظر گرفتن علایق خود انتخاب رشته کند. در صورت وجود پرسش های بیشتر در این زمینه می توان با مشاوران مرکز تماس گرفت.

رتبه و تراز کنکور غیر انتفاعی برای قبولی ارشد زبان انگلیسی:

دانشجویان ارشد که مایل به ادامه تحصیل در مؤسسات و دانشگاه های غیر انتفاعی هستند می توانند بر حسب علایق خود و با داشتن نگاهی واقع بینانه، انتخاب رشته هوشمندانه ای انجام دهند. داوطلب ارشد روانشناسی می تواند برای انتخابی بهتر رتبه و تراز پذیرفته شدگان دانشگاه های غیر انتفاعی ارشد روانشناسی را بررسی کند و با تحلیل کارنامه های آن ها، با اطلاعات و دید بهتری انتخاب رشته خود را انجام دهد. در ادامه چندین رتبه و تراز از پذیرفته شدگان دوره های غیر انتفاعی ذکر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و قبولی در دانشگاه های غیر انتفاعی می توانید از نرم افزار انتخاب رشته خانه مشاوره کمک بگیرید. برای مثال با وارد کردن نام رشته و دانشگاه خود از رتبه و ترازی تقریبی، برای پذیرش در آن رشته و دانشگاه مطلع شوید.

رتبه دانشگاه گرایش زبان علم النفس آمار روانشناسی مرضی روانشناسی رشد روانشناسی بالینی روانشناسی عمومی فیزیولوژیک و انگیزش
276 غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران روانشناسی خانواده درمانی 21.11 51.67 70 35 78.33 51.67 0 28.33
386 دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران روانشناسی خانواده درمانی 0 43.33 55 43.33 68 53 28 48

 

رتبه و تراز کنکور پیام نور برای قبولی ارشد روانشناسی:

داوطلبان شاغل که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند، می توانند با انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور وقت بیشتری را به کار خود اختصاص دهند زیرا این دانشگاه با پذیرش غیر حضوری دانشجوی ارشد می تواند بهترین گزینه برای داوطلبین شاغل باشد.

در همین راستا نرم افزار انتخاب رشته با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی همچون رتبه و تراز پذیرفته شدگان دوره های پیش به داوطلب کمک می کند که با نگاهی واقع بینانه انتخاب رشته خود را انجام دهد برای مثال داوطلب با وارد کردن رتبه و تراز خود می تواند از لیست کامل انتخاب هایی که احتمال قبولی در آن ها بالاست مطلع شود.

در ادامه رتبه و تراز پذیرفته شدگان به غیر از گرایش های ارشد روانشناسی ذکر خواهد شد تا داوطلب ارشد بتواند با مقایسه و تحلیل این اطلاعات بهتر تصمیم بگیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برروی لینک کلیک نمایید


علاقه مندان میتوانند جهت تخمین احتمال قبولی خود در رشته روانشناسی با مشاوران مرکز انتخاب رشته تماس گرفته و بررسی نمایند که در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی میتوانند در کدام دانشگاه نمره قبولی کسب نمایند.همچنین مشاورین این مرکز به شما اطلاعاتی میدهند که داوطلبان سال گذشته با رتبه شما در مقطع کارشناسی ارشد چه نتایجی گرفتند و در کدام دانشگاه قبول شدند.

مشاورین این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهند:

  • روانشناسی و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته در رشته روانشناسی با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد روانشناسی، انتخاب رشته ارشد، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد روانشناسی، کنکور آزاد
تماس با مشاور