انتخاب رشته کنکور 96

  • انتخاب رشته کنکور 96، دفترچه انتخاب رشته
  • شرایط انتخاب رشته کنکور 96، انتخاب رشته
  • زمان انتخاب رشته کنکور 96، نحوه ثبت نام انتخاب رشته
  • مهلت ثبت نام انتخاب رشته کنکور 96، مشاوره انتخاب رشته

انتخاب رشته ی کنکور 96 از سرنوشت سازترین انتخاب ها برای داوطلبان و دانش آموزان و متقاضیان کنکور می باشد.

داوطلبان و متقاضیان در 5 گروه ریاضی، فیزیک، علوم تجربی علوم انسانی، هنر و زبان در کنکور شرکت می کنند. بسیاری از داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه توسط سامانه ی سنجش و شروع انتخاب رشته دچار سردرگمی شدیدی می شوند. چون نمی دانند باید به چه صورت انتخاب رشته کنند!

خب! برای انتخاب رشته شما می توانید یکی از  این 2 راه را انتخاب کنید:

1- استفاده ی رایگان از نرم افزار انتخاب رشته

2- انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور توسط مشاور حرفه ای و گرفتن نتیجه ی مطلوب

 

د ر راه حل اول شما می توانید پس از استفاده از نرم افزار تخمین رتبه از نرم افزار انتخاب رشته به صورت رایگان استفاده کنید و انتخاب رشته ی خود را انجام دهید.

در راه حل دوم که ما به بسیاری از داوطلبان پیشنهاد می کنیم، داوطلب می تواند به صورت حضوری از اطلاعات مشاور استفاده کند و پس از گرفتن جواب در مورد سؤال های خود، بهترین تصمیم را بگیرد.

انتخاب رشته مراحل متفاوتی دارد.

به طور مثال اگر داوطلب در صورت مجاز شدن در دانشگاه سراسری تمایل به انتخاب رشته داشته باشد، باید برای انجام انتخاب رشته از طریق سامانه ی سنجش اقدام به انتخاب رشته ی کنکور 96 کند.

اما اگر داوطلب در صورت تمایل بخواهد که در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدهد، باید از طریق سامانه ی دانشگاه آزاد کارت اعتباری انتخاب رشته را تهیه کرده و پس از آن انتخاب رشته ی خود را انجام دهند.

همینطور داوطلب و متقاضی می توانند در صورت تمایل برای شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری و آزاد از نرم افزار بدون کنکور رایگان استفاده کرده و بدون کنکور در رشته ی دلخواهشان ادامه تحصیل دهند.

هنگام انتخاب رشته، داوطلب باید دقت داشته باشد که کد رشته و کد دانشگاهی را به صورت صحیح وارد کند؛

چرا هر کدام از رشته ها و گرایش ها کد مخصوص خود را دارند.

داوطلبان در امر انتخاب رشته کنکور باید از جوانب مختلف انتخاب رشته شان را بسنجند. یعنی هم دانشگاه را از نظر مسافت، هم رشته را از نظر بازار کار و درآمد و هم محیط دانشگاهی بسنجند.

به داوطلبان اکیداً توصیه می کنیم که قبل از انجام هر گونه انتخاب رشته، حتماض با والدین و مشاور خود در خصوص انتخاب رشته ی کنکور 96 مشورت کنند.

نکته ی دیگری که در انتخاب رشته ی کنکور 96 حائز اهمیت است، علاقه ی داوطلب به رشته ی انتخابی است. بسیارند داوطلبان و دانش آموزانی که به اجبار والدین خود وارد یک رشته ی دانشگاهی که علاقه ای هم به آن ندارند می شوند و در نهایت پس از زحماتی که کشیده اند، به دلیل بی علاقه گی به آن رشته، آن رشته را رها می کنند.

بنابراین از والدین عزیز می خواهیم که تحت هیچ شرایطی دانش آموز خود را وارد به انتخاب رشته ای که مورد علاقه ی او نیست نکنند.

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • انتخاب رشته کنکور 96، ثبت نام انتخاب رشته کنکور 96
  • دفترچه ثبت نام انتخاب رشته 96، پایان انتخاب رشته 96
  • کنکور 96 و انتخاب رشته، نرم افزار های انتخاب رشته
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به سؤالات شما

 

تماس با مشاور