انتخاب رشته کارشناسی معماری داخلی

  • انتخاب رشته کارشناسی معماری داخلی، نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی معماری داخلی
  • میانگین درصد دروس قبولی کارشناسی معماری داخلی، زمان انتخاب رشته کارشناسی معماری داخلی
  • ظرفیت پذیرش کارشناسی معماری داخلی ، دانشگاه های بدون کنکور کارشناسی معماری داخلی
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما

انتخاب رشته صحیح ضامن آینده ی شماست.

رشته ی معماری داخلی را می توان مجموعه ای از طراحی های به هم پیوسته و متنوع تلقی کرد که محیط داخلی یک ساختمان را تبدیل به فضایی می کند که برای فعالیت انسانی خاص و منحصر به فرد باشد. طراحی های داخلی می تواند شامل طراحی کف یک سالن، نحوه ی نورپردازی، قرار گرفتن وسیله ها و شکل گیری هر چه منسجم و زیباتر آن ها، طراحی پنجره ها، درها و دیوارها باشد که طرح ریزی هر چه کامل تر و منسجم تر آن ها می تواند محیطی راحت و منظر زیبایی را برای انسان فراهم نماید.

معمار داخلی یا طراح داخلی همان کسی است که مدیریت پروژه های معماری با اوست که بتواند بروزترین طرح ها را اجرا نماید. طراح می بایست بهترین راه را برای رسیدن به اهداف پروژه ی خود بدست آورد.

طراح داخلی وضعیت داخلی ساختمان را از هر جهت می بایست ساماندهی کند. این ساختمان ها ممکن است شخصی، ادارات و شرکت ها، هتل ها و رستوران ها، بیمارستان ها و یا هر فضای دیگری باشد. از جمله ویژگی هایی که یک طراح باید داشته باشد، مهارت های خلاقانه و اجراییات خوب می باشد. او می بایست دارای روابط عمومی بالایی باشد و بتواند کارها را در سازمان به طور دقیق سامان دهی کند. طراحان داخلی می بایست در مورد همه ی هزینه های مرتبط از جمله نحوه ی کف سازی، اجراییات و سقف کاذب و موارد دیگر آگاهی داشته باشد که اگر نیازمند تصمیمات فوری و تأثیرگذار باشد بتواند راهکار را اجرا نماید.

وضعیت شغلی معمار داخلی:

طراحان داخلی می توانند در شرکت های مشاوره طراحی کار نمایند. هم چنین می توانند به صورت مستقل و یا به صورت پروژه ای با شرکت های طراحی قرارداد ببندند. از جمله فاکتورهای بسیار مهم در بازار کار این افراد داشتن تجربه و رزومه ی کاری قابل قبولی برای ورود به بازار کار می باشد. لذا توصیه می نماییم که داوطلبان ابتدا مدتی را به کارورزی و کسب تجربه حتی بدون دریافت مبلغی بپردزاند و پس از آن کار خود را به طور جدی شروع نمایند.

داوطلبان پس از ارزیابی کامل رشته ی معماری داخلی و کسب آگاهی از این رشته می بایست خود را برای انتخاب رشته ی کارشناسی معماری داخلی که فرصت زمانی یک ماه پس از آزمون سراسری می باشد، انتخاب رشته ی خود را انجام دهند.

داوطلبان می بایست از رتبه و تراز قبولی داوطلبان در سال های گذشته، میزان ظرفیت پذیرش رشته های دانشگاهی، آخرین رتبه های قبولی و کلیه ی اطلاعات و فاکتورهایی را که می تواند در پذیرفته شدن آن ها تأثیر بگذارد بررسی نمایند.

همچنین داوطلبان می توانند با مشاوران مرکز تماس بگیرند و از اطلاعات لازم در ارتباط با انتخاب رشته ی کارشناسی معماری داخلی مطلع شوند.

 

رتبه و تراز لازم برای قبولی در کنکور سراسری معماری داخلی:

از جمله فاکتورهای مهم که نقش اساسی را در پذیرفته شدن داوطلبان داراست، رتبه و تراز لازم برای پذیرفته شدن در رشته ی معماری داخلی در دانشگاه های مختلف می باشد. رتبه که نشان دهنده ی ترتیب اولویت داوطلبان بوده و تراز نشان دهنده ی سنجش علمی داوطلبان بوده و در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. برای درک بهتر این موضوع مثالی می زنیم:

فرض کنید که داوطلبی در آزمون شماره ی 1 با رتبه ی 75 تراز 6800 را کسب کرده باشد و همان داوطلب در آزمون شماره 2 با رتبه ی 45 تراز 6000 را کسب کرده باشد. همان طور که مشاهده می کنید با توجه به اینکه داوطلب در آزمون 2 عملکرد بهتری را داشته است و رتبه ی پایین تری را کسب نموده، اما تراز او پایین تر شده است.

علت این موضوع میزان سختی و دشواری سؤال و سطح علمی داوطلبان شرکت کننده در آزمون می باشد که در سال های مختلف متفاوت می باشد. به همین دلیل داوطلبان می بایست با اطلاعات کافی و آگاهی کامل از رتبه و تراز انتخاب رشته ی خود را انجام دهند.

اضافه می گردد داوطلبان با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی کارشناسی معماری داخلی می توانند از رتبه و تراز داوطلبان پذیرفته  شده در سال های گذشته آگاهی کامل را بدست آورند.

در جدول زیر نمونه هایی از رتبه و تراز داوطلبان پذیرفته شده در سال های گذشته را مشاهده می نمایید.

ادبیات فارسی 30% 16% 54% 48%            46% 18%
عربی 29% 44% 32% 22% 24% 24%
دین و زندگی 39% 19% 31% 51% 46% 24%
زبان انگلیسی 0% 35% 84% 46% 14% 38%
ریاضی 9% 2% 4% 1% 2% 7%
فیزیک 3% 8% 8% 17% 18% 3%
شیمی 2% 8% 3% 1% 2% 9%
رتبه در منطقه 1 22039 20451 17944 18281 17830 17550
رتبه کشوری 51740 47014 40124 47765 46612 45902
شهر محل سکونت شیراز تبریز تبریز اهواز شاهین شهر کرج
رشته محل قبولی (روزانه) دانشگاه زابل دانشگاه بناب دانشگاه بناب دانشگاه آیت اله بروجردی – بروجرد دانشگاه آیت اله بروجردی – بروجرد دانشگاه بنابآخرین رتبه قبولی و درصد دروس کنکور سراسری معماری داخلی:

فاکتور بسیار مهم و تأثیرگذار در قبولی داوطلبان، آخرین رتبه ی پذیرفته شدگان در دانشگاه می باشد. داوطلبان می بایست از میانگین درصد دروس پذیرفته شدگان در دانشگاه اطلاعات کافی را داشته و با آگاهی کافی انتخاب رشته ی معماری داخلی خود را انجام دهند. چرا که عدم اطلاعات کافی و ناآگاهی می تواند آسیب جدی و جبران ناپذیری را به آینده ی تحصیلی داوطلبان بزند.

همچنین داوطلبان با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی کارشناسی معماری داخلی می توانند از لیست آخرین نفرات پذیرفته شده در رشته های دانشگاهی مطلع شوند.

اضافه می گردد داوطلبان می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و از آخرین رتبه و درصد دروس داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه در سال های گذشته مطلع شوند.

رتبه در منطقه 1 20451 18819 18281 17550 11261 8603 7936
رتبه کشوری 47014 42495 47765 45902 62605 51434 48501
شهر محل سکونت تبریز مشهد اهواز کرج دورود مسجد سلیمان نهبدان
رشته محل قبولی (روزانه) دانشگاه بناب دانشگاه بجنورد دانشگاه آیت اله بروجردی – بروجرد دانشگاه بناب دانشگاه آیت اله بروجردی – بروجرد دانشگاه آیت اله بروجردی – بروجرد دانشگاه زابل
میانگین درصد دروس 19% 22% 27% 18% 16% 15% 24%

داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آخرین رتبه قبولی کارشناسی معماری داخلی و درصد دروس بر روی لینک کلیک نمایند.

 

ظرفیت پذیرش کارشناسی کنکور سراسری معماری داخلی:

از جمله فاکتورهای تأثیرگذار و مهمی که می تواند نقش بسیار مهمی در انتخاب رشته ی داوطلبان داشته باشد، ظرفیت پذیرش کارشناسی کنکور سراسری معماری داخلی می باشد. بسیاری از داوطلبان بدون توجه به این موضوع انتخاب رشته ی خود را انجام می دهند که در سال های گذشته باعث عدم قبولی آن ها در رشته ی مورد نظرشان شده است.

توصیه می نماییم، داوطلبان ابتدا از لیست پذیرش دانشگاه ها به طور کامل آگاهی پیدا نمایند و پس از آن با توجه به رتبه و تراز کسب کرده و ظرفیت پذیرش، رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

داوطلبان هم چنین می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و از راهنمایی ایشان در ارتباط با ظرفیت پذیرش معماری داخلی در دانشگاه های مختلف مطلع شوند.

در جدول زیر نمونه هایی از ظرفیت پذیرش معماری داخلی را در دانشگاه های مختلف آورده ایم:

دانشگاه/ نوبت پذیرش روزانه نوبت دوم غیرانتفاعی مجموع ظرفیت در دانشگاه
دانشگاه هنر – تهران (محل تحصیل پردیس کرج) 8 4 0 12
دانشگاه هنر – شیراز 17 0 0 17
دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ – تهران 0 0 60 60
موسسه غیرانتفاعی حافظ – شیراز 0 0 60 60
موسسه غیرانتفاعی دانش پژوهان پیشرو – اصفهان 0 0 60 60
موسسه غیرانتفاعی رسام – کرج (ویژه خواهران) 0 0 60 60
موسسه غیرانتفاعی علوم توسعه پایدار آریا – گرمسار 0 0 60 60
موسسه غیرانتفاعی معماری و هنر پارس – تهران 0 0 60 60
مجموع ظرفیت پذیرش در هر نوبت 25 4 360

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری معماری داخلی:

داوطلبان همان طور که گفته شد، می بایست اطلاعات کافی و کامل را در ارتباط با انتخاب رشته ی کنکور سراسری معماری داخلی داشته باشند و با آگاهی کامل رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند. برای کسب چنین اطلاعات جامع و کاملی داوطلبان می بایست مدت زمان زیادی را صرف جمع آوری اطلاعات نمایند که انجام آن در مدت زمانی که وجود دارد برای انتخاب رشته امکان پذیر نیست. لذا مرکز مشاوره نرم افزار انتخاب رشته ی کنکور سراسری را در اختیار داوطلبان قرار داده است تا به وسیله ی آن بتواند از لیست رشته و دانشگاه های مورد نظر خود مطلع شوند. داوطلبان پس از ورود به نرم افزار با وارد کردن رتبه و تراز خود از لیست رشته و دانشگاه هایی را که امکان پذیرفته شدن در آن ها وجود دارد می توانند مشاهده نمایند.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری معماری داخلی:

یکی از مراحل مهم در قبولی داوطلبان، مرحله ی انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت کنکور معماری داخلی می باشد که بسیاری از داوطلبان به علت عدم آگاهی از این مرحله، شانس مجدد خود برای پذیرفته شدن در دانشگاه را از دست می دهند. لذا داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی و ثبت نام داوطلبان پذیرفته شده می توانند به طور مجدد انتخاب رشته ی کنکور معماری داخلی را انجام دهند. در این مرحله داوطلبان تعداد 20 کد رشته محل را می توانند در لیست انتخاب رشته  خود وارد نمایند.

داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکمیل ظرفیت کنکور سراسری معماری داخلی بر روی لینک کلیک نمایند.

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور معماری داخلی:

دانشگاه بدون کنکور را می توان فرصت مجددی برای داوطلبانی دانست که پس از مرحله ی تکمیل ظرفیت شانس قبولی را نداشته اند و یا مدت زمانی از تحصیل دور ماندند و نمی توانند در آزمون کنکور شرکت نمایند و علاقه به ادامه تحصیل در مقاطع عالی در رشته ی معماری داخلی را دارند. لذا به آن ها پیشنهاد می گردد که قبل از انتخاب رشته ی خود از لیست رشته و دانشگاه های بدون کنکور معماری داخلی مطلع شوند و با اطلاعات و آگاهی کامل دانشگاه بدون کنکور معماری داخلی را انتخاب نمایند.

از جمله دانشگاه های بدون کنکور می توان به دانشگاه علمی کاربردی، پیام نور، آزاد و غیر انتفاعی اشاره نمود که هر یک از این دانشگاه ها با توجه به شرایط خود اقدام به پذیرش داوطلب می نمایند.

لذا داوطلبان می بایست با هوشمندی کامل انتخاب رشته ی خود را انجام دهند. از جمله اطلاعاتی که داوطلبان می بایست قبل از انتخاب خود از آن مطلع باشند، عبارتند از:

1- لیست دانشگاه های بدون کنکور استان خود

2- لیست رشته های بدون کنکور

3- میزان شهریه دانشگاه های بدون کنکور

4- میزان اعتبار مدرک دانشگاه های بدون کنکور

5- ادامه تحصیل و بورسیه دانشگاه های بدون کنکور و …

داوطلبان هم چنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و از راهنمایی ایشان استفاده نمایند.

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • انتخاب رشته کارشناسی معماری داخلی، راهنمای تکمیل ظرفیت کارشناسی معماری داخلی
  • زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی معماری داخلی، مشاوره شغلی کارشناسی معماری داخلی
  • لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی معماری داخلی، بورسیه خارج کشور کارشناسی معماری داخلی
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی معماری داخلی و پاسخگویی به سؤالات شما

تماس با مشاور