انتخاب رشته کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک

  • انتخاب رشته کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک، نرم افزار انتخاب رشته  کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک
  • میانگین درصد دروس قبولی کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک، زمان انتخاب رشته  کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک
  • ظرفیت پذیرش کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک ، دانشگاه های بدون کنکور  کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما

انتخاب رشته صحیح ضامن آینده شماست.

در آزمون سراسری در سه رشته برای دوره ی دکتری پیوسته (Ph.D) دانشجو پذیرفته می شود. این رشته ها عبارتند از دکتری ریاضی، دکتری فیزیک و دکتری بیوتکنولوژی.کسانی می توانند این رشته ها را انتخاب نمایند که در آزمون سراسری رتبه های کشوری بین یک تا 500 را داشته باشند و نمره ی کل آن ها بزرگتر از ده هزار باشد. داوطلبان رشته ی ریاضی هر 3 رشته را می توانند انتخاب نمایند و داوطلبان رشته ی تجربی از رشته های فوق فقط رشته ی بیوتکنولوژی را می توانند انتخاب نمایند. در هر یک از دانشگاه ها، شرایط ویژه ای برای ادامه تحصیل داوطلبان تدوین شده است که داوطلبان می بایست با آگاهی کامل از شرایط انتخاب رشته ی خود را انجام دهند.

رشته ی بیوتکنولوژی در دانشگاه تهران در رشته ی فیزیک در دانشگاه علوم پایه ی زنجان در رشته ی ریاضی در دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه تربیت معلم تهران دایر است.

شرایط تحصیل در این دوره ها از رشته ای به رشته ی دیگر متفاوت است ولی در حالت کلی اگر معدل دانشجو در رشته ی فیزیک در پایان 4 سال کمتر از 16 باشد، اجازه ی ادامه تحصیل برای دوره ی کارشناسی ارشد را نداشته و دانشجو با درجه ی کارشناسی فارغ التحصیل خواهد شد.

تعداد واحدهایی که هر داوطلب در دوره ی دکتری  باید بگذراند نزدیک به 200 واحد می باشد.

از جمله توانایی هایی که در این رشته لازم است، شرط اول علاقه ی زیاد به فیزیک می باشد. از جمله توانایی هایی که در این رشته لازم است، شرط اول علاقه ی زیاد به فیزیک می باشد و شرط دوم بینش قوی نسبت به رشته ی ریاضی. چرا که می توان گفت فیزیک و ریاضی دو درس مکمل و جدا نشدند از یکدیگر می باشند و اینکه فیزیک بدون ریاضی معنایی ندارد و داوطلبانی که علاقه به تحصیل در رشته ی دکتری پیوسته دارند باید دارای صبر و بردباری زیاد و علاقه به مطالعه و آزمایش های متعدد و قدرت تجزیه و تحلیل دارند.

آینده شغلی و بازار کار:

داوطلبانی که پس از فارغ التحصیلی مدرک دکتری فیزیک خود را می گیرند، می توانند در دانشگاه ها به تدریس بپردازند و می توانند در آزمایشگاه ها به مطالعه و آزمایش بپردازند و یا حتی به تولید وسایل آزمایشگاهی بپردازند و همچنین می توانند در سازمان های مختلف از قبیل سازمان انرژی اتمی، سازمان هواشناسی و مؤسسه های تحقیقاتی و آزمایشی، نیروگاه ها و همین طور در صنایع مختلف به فعالیت بپردازند.

در سال های گذشته دانشگاهی که در رشته ی دکتری پیوسته فیزیک دانشجو پذیرفته است، مرکز تحصیلات علوم پایه زنجان بوده است که این دانشگاه علاوه بر این رشته، در رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات، علوم زمین، فیزیک، ریاضی و شیمی به تربیت دانشجو می پردازد.

داوطلبان پس از شناخت و بررسی دقیق در خصوص رشته ی فیزیک و میزان علاقه مندی خود می بایست در امور انتخاب رشته ی فیزیک، اطلاعات لازم را کسب نمایند. اطلاعاتی در خصوص رتبه و تراز قبولی، آخرین رتبه ی قبولی و میانگین درصد دروس پذیرفته شدگان، ظرفیت پذیرش کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک کسب نمایند و با آگاهی کامل از انتخاب رشته به ادامه تحصیل بپردازند. چرا که عدم اطلاعات کافی می تواند خسارات جبران ناپذیری را به شما وارد کند. در ادامه به کلیه ی اطلاعات در خصوص انتخاب رشته کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک می پردازیم:

همچنین داوطلبان با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی دکتری پیوسته می توانند با مشاوران مرکز تماس گرفته و از آن ها در این خصوص راهنمایی بگیرند.

 

رتبه و تراز لازم برای قبولی کنکور سراسری دکتری پیوسته فیزیک

برای رسیدن به یک انتخاب دقیق و هوشمندانه داوطلبان می بایست از تمام عوامل تأثیرگذار مطلع باشند و با یک دید منطقی و واقع بینانه و هوشمندانه انتخاب رشته ی خود را انجام دهند. رتبه که نشان دهنده ی اولویت داوطلبان بوده و داوطلبان بنا بر میزان درصد دروس کسب کرده ی خود در آزمون کنکور سراسری به آن ها رتبه تعلق می گیرد و داوطلبان بر اساس رتبه ی کسب کرده از رتبه های یک رقمی تا رتبه های 4 رقمی دسته بندی می شوند. همچنین تراز که نشان دهنده ی سنجش علمی داوطلبان بوده و میزان سختی و دشواری آزمون را مشخص می کند و معیاری برای سنجش علمی داوطلبان می باشد. برای مثال فرض کنید که در آزمون شماره ی 1 تراز داوطلبی با رتبه ی 36 برابر با 7800 شده باشد و همان داوطلب در آزمون مشابه شماره ی 2 با رتبه ی 25 تراز 7000 را کسب کرده باشد، همینطور که مشاهده می کنید علی رغم رتبه ی بالاتر داوطلب در آزمون شماره ی 2، تراز وی می بایست بالاتر باشد. ولی کمتر است که این موضوع نشان دهنده ی میزان سختی و آسانی سؤال های کنکور می باشد. یعنی اینکه هر سؤال در آزمون کنکور ارزش متفاوتی را داراست. با توجه به این موضوع، داوطلبان می بایست رتبه و تراز پذیرفته شدگان در سال های گذشته مطلع شوند و با آگاهی کامل انتخاب رشته ی خود را انجام دهند.

داوطلبان همچنین باید رتبه و تراز داوطلبان سال های گذشته را با رتبه و تراز خود مقایسه کرده و در صورتی که نسبت به رتبه های پذیرفته شده ی داوطلبان در سال های قبل، رتبه و تراز بهتری را کسب نموده اند. رشته ی مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

داوطلبان نیز با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی کنکور سراسری دکتری پیوسته می توانند از رتبه و تراز پذیرفته شدگان در سال های قبل مطلع شوند و کارنامه ی آن ها را بررسی نمایند.

اضافه می گردد داوطلبان با تماس با مشاورین کنکور مرکز می توانند کلیه ی اطلاعاتی که در ارتباط با رتبه های پذیرفته شده و درصد دروس قبولی داوطلبان را بدست آورند.

در جدول زیر نیز لیستی از رتبه و تراز پذیرفته شدگان دکتری پیوسته ی فیزیک را مشاهده می نمایید.

ادبیات فارسی 55% 43% 67% 70% 63% 40% 56%
عربی 43% 46% 67% 58% 38% 3% 71%
دین و زندگی 91% 72% 86% 95% 64% 11% 74%
زبان انگلیسی 21% 62% 66% 66% 75% 78% 69%
ریاضی 44% 37% 20% 13% 33% 17% 22%
فیزیک 37% 58% 20% 58% 72% 73% 45%
شیمی 3% 18% 40% 29% 46% 71% 37%
رتبه در منطقه 1 4330 1798 1596 1408 786 408 391
رتبه کشوری 7773 5503 4936 4413 2553 5393 5179
شهر محل سکونت اصفهان قزوین شهریار رشت لاهیجان زنجان اهر
رشته محل قبولی مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان
منطقه 1 2 2 2 2 3 3

 

آخرین رتبه و تراز قبولی کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک:

یکی از فاکتورهای اصلی و اساسی در پذیرفته شدن داوطلبان، اطلاع از آخرین رتبه و تراز پذیرفته شدگان در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان پیش از انتخاب رشته ی خود می بایست از آخرین رتبه های پذیرفته شده در کنکور سراسری مطلع شوند و یک دید منطقی و واقع بینانه، انتخاب رشته ی کنکور سراسری خود را انجام دهند. عدم آگاهی از آخرین های دانشگاه می تواند صدمه ی جدی را به آینده ی تحصیلی و شغلی شما بزند.

هر ساله دانشگاه ها لیستی از آخرین رتبه های پذیرفته شدگان را در اختیار داوطلبان قرار می دهند تا داوطلبان با استفاده از آن بتوانند تصمیم گیری صحیح و دقیقی در مورد انتخاب رشته ی خود بگیرند.

داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آخرین رتبه و تراز پذیرفته شدگان می توانند بر روی لینک کلیک نمایند.

 

در جدول زیر نیز می توانید لیستی از آخرین نفرات پذیرفته شده در کنکور سراسری را به تفکیک کارنامه مشاهده نمایید.

رتبه در منطقه 1 4330 1596 786 391
رتبه کشوری 7773 4936 2553 5179
شهر محل سکونت اصفهان شهریار لاهیجان اهر
رشته محل قبولی مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان مرکز تحصیلات تکمیلی درعلوم پایه – زنجان
میانگین درصد دروس 42% 52% 56% 53%

 

ظرفیت پذیرش کنکور سراسری دکتری پیوسته فیزیک:

یکی دیگر از فاکتورهایی که می تواند نقش مهمی در انتخاب رشته ی داوطلبان داشته باشد، ظرفیت و میزان پذیرش رشته ی دکتری پیوسته ی فیزیک در دانشگاه ها می باشد. داوطلبان با استفاده از میزان پذیرش دانشگاه ها می توانند دید بهتری نسبت به انتخاب رشته ی خود بدست آورند و به دور از احساس و هیجانات انتخاب رشته ی واقعی خود را انجام دهند. در سال های گذشته بسیاری از داوطلبان به علت عدم آگاهی از این عامل تأثیرگذار، شانس پذیرفته شدن خود را در رشته ی دکتری فیزیک از دست داده اند.

هر ساله دانشگاه ها لیستی از میزان پذیرش رشته های خود را در اختیار داوطلبان قرار می دهند تا داوطلبان با استفاده از آن، دانشگاه های خود را انتخاب نمایند.

همچنین با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته می توانند از لیست پذیرش دانشگاه های پذیرنده مطلع شوند.

در جدول زیر لیستی از ظرفیت پذیرش کنکور سراسری فیزیک آورده شده است:

ظرفیت رشته دکترای پیوسته فیزیک
روزانه ( تحصیل رایگان ) نوبت دوم ( شبانه ) ظرفیت مازاد پردیس خودگردان پیام نور غیرانتفاعی
23 0 0 0 0 0

 

دانشگاه های پذیرنده رشته ی دکترای پیوسته فیزیک در انتخاب رشته ریاضی

لیست دانشگاه های پذیرنده ی رشته ی دکترای پیوسته فیزیک
نوع دوره نحوه پذیرش نام دانشگاه استان دانشگاه نام رشته جنسیت پذیرش ظرفیت
روزانه با آزمون مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه – زنجان زنجان دکترای پیوسته فیزیک زن – مرد 20
روزانه با آزمون – مناطق محروم مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه – زنجان زنجان دکترای پیوسته فیزیک زن 3

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری دکتری پیوسته فیزیک:

همان طور که گفته شد داوطلبان می بایست با آگاهی تمام و کمال از میزان پذیرش دانشگاه ها انتخاب رشته ی خود را انجام دهند و همان گونه که در سال های گذشته مشخص شده، عدم آگاهی می تواند آینده ی تحصیلی شخص را دستخوش تغییرات نماید.

در همین خصوص داوطلبان می توانند از مشاوران کنکور مرکز کمک گرفته و از لیست پذیرش همه ی رشته های دانشگاهی مطلع شوند.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری دکتری پیوسته فیزیک:

تکمیل ظرفیت دانشگاهی را می توان شانس مجددی برای قبولی داوطلبان تلقی نمود. داوطلبان که پس از اعلام نتایج نهایی موفق به پذیرش در دانشگاه نشده اند و یا از رشته و دانشگاه قبولی خود ناراضی هستند، می تونند در این مرحله شرکت نمایند و با آگاهی کامل، انتخاب رشته ی خود را انجام دهند.

داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری دکتری پیوسته فیزیک از لیست رشته و دانشگاه های محتمل شرکت کننده آگهی لازم را کسب نمایند. توصیه می شود داوطلبان ابتدا پس از بررسی تکمیل ظرفیت رتبه و تراز خود را با داوطلبان پذیرفته شده مقایسه نموده و در صورت داشتن رتبه و تراز مناسب تر، رشته ی تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تکمیل ظرفیت کنکور سراسری دکتری پیوسته فیزیک بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • انتخاب رشته کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک، راهنمای تکمیل ظرفیت  کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک
  • زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک، مشاوره شغلی  کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک
  • لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک، بورسیه خارج کشور  کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی دکتری پیوسته فیزیک و پاسخگویی به سؤالات شما

تماس با مشاور