انتخاب رشته کارشناسی ارشد میکروبیولوژی

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

میکروبیولوژی یکی از گرایش های رشته زیست شناسی می باشد که به دانش میکروب شناسی نیز شهرت دارد و علاقه مندان به این رشته می توانند پس از شرکت و قبولی در آزمون کارشناسی ارشد این رشته با انتخاب رشته کارشناسی ارشد میکروبیولوژی وارد این رشته گردیده و در آن تحصیل کنند .این رشته به بررسی میکروارگانیسم ها و جانداران بسیار ریز بحث می کند . در علم میکروبیولوژی جانورانی مانند: باکتری ها ، پروکاریوتها ، ویروس ها و یوکاریوتها ( تک سلولی ها ، قارچ ها ، پروتوزوآ) مورد تحلیل و بررسی قرارا می گیرند . رشته کارشناسی ارشد میکروبیولوژی درباره چرخه و نحوه رشد و تکثیر میکرو ارگانیسم های بیماری زا با هدف مبارزه با آنها و جلوگیری از ثکثیر آنها مورد مطالعه قرار می گیرد . همچنین در این رشته به بررسی میکرو ارگانیسم های مفید برای تولید داروهای پزشکی و مواد غذایی برای افزایش تکثیر آنها پرداخته می شود.

 

 

 رشته میکروبیولوژیک با بسیاری از رشته ها و علم ها مانند : زیست شناسی سلولی، ژنتیک ، پزشکی ، انگل و قارچ شناسی ارتباط دارد. کارشناسان و فارغ التحصیلان این رشته دارای موقعیت های شغلی مناسبی می باشند .کارشناسان این رشته می توانند در مراکز و پژوهشگاه های نفت بر روی میکرب های نقت خوار یا گوگرد زدا تحقیق نمایند ویا در کارخانه های مواد غذایی و کنسرو سازی و کمپوت سازی به کار مشغول شوند  .

دروس این گرایش که باید پس انتخاب رشته کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در طول ترم های متعدد اخذ گردد و گذرانده شود عبارتند از :

فیزیولوژی میکرواورگانیسم ها ( 2 واحد) ، اکولوژی میکرواورگانیسم ها ( 2 واحد) ، ایمنی شناسی پیشرفته ( 2 واحد) ، مهندسی ژنتیک ( 2 واحد)  ، زبان تخصصی  ( 2 واحد)   ، میکروبیولوژی خاک  ( 2 واحد)   ، ژنتیک پروکاریوت ها ( 2 واحد)  ، سمینار 1 (1 واحد) ، روش تحقیق (2 واحد) ، ویروس شناسی پیشرفته ( 2 واحد ) ، سمینار 2 ( 2 وااحد) ، پایان نامه (6 واحد) .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور