انتخاب رشته کارشناسی ارشد فلسفه

 

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

 

 

این رشته هم درگذشته مادر علوم نامیده می شد و هم در زمان حال مادر برخی از علوم می باشد.این رشته ابتدا به همراه ادبیات فارسی و عرب در سال 1296 در دارالمعلمین تاسیس شد. دانشجویان بسیاری با انتخاب رشته کارشناسی ارشد فلسفه به تحصیل در این رشته می پردازند و این رشته طرفداران خاص خود را دارد .هرجامعه ای به فلسفه نیازمند می باشد زیرا این علم شرایط انجام کار ها و وجود چیزهای مختلف می باشد و همین دلیل ضرورت تدریس فلسفه را مشخص  می کند. فلسفه به مطالعه مسائل کلی موضوعات و مباحثی مانند : آگاهی ، هستی ، ذهن و زبان و خرد ، می پردازد.این رشته برای پاسخ به پرسش ها و مسائل خود از منطق و استدلال های عقلانی استفاده می کند .

 

 

واژه فلسفه از کلمه یونانی آرخ که به معنای بذر می باشد گرفته شده است . علم فلسفه به دنبال پاسخ به پرسش هایی است و قصد دارد بفهمد که علت وجودی جهان چیزی می باشد و همچنین به دنبال کشف ریشه و علت وجودی مواد عالم است .در مقطع کارشناسی ارشد این رشته دانشجویان به شناخت تاریخ فلسفه غرب می پردازند  به نوعی می توان گفت این دوره به طور تخصصی به این مبحث می پردازد .

دروس تخصصی که پس از انتخاب رشته کارشناسی ارشد فلسفه باید اخذ کردند و در طول ترم های متعدد گذرانده شوند به شرح زیر می باشند :

فلسفه مشاء ، تفسیر متون فلسفی  1  ، فلسفه افلاطون ، فلسفه ارسطو ، فلسفه قرون وسطی ، حکمت اشراق ، فلسفه دکارت ، فلسفه کانت ، فلسفه هگل ، تفسیر متون فلسفی  2 ، حکمت متعالیه (ملاصدرا) ، فلسفه های اگزیستانس ، فلسفه های تحلیلی وزبانی ، فلسفه علم ، پایان نامه

البته علاوه بر دروس بالا دروس پیش نیاز و اختیاری هم باید گذرانده شوند که بستگی به دوره کارشناسی افراد و دانشگاه محل تحصیل دارد .

 

 

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

 

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور