انتخاب رشته کارشناسی ارشد فقه و حقوق جزا

  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد کنکور سراسری،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد
  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرشما توسط نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند

فقه و حقوق جزا به نوعی یک میان رشته به حساب می آیدو دانشجویانی که با این گرایش و رشته علاقه مند می باشند می توانند پس از قبولی در آزمون ورودی با انتخاب رشته کارشناسی ارشد فقه و حقوق جزا در این رشته شرکت نمایند .این رشته با استفاده از کتب و متون فقه اسلامی به استنباط اصول و قواعد حقوق می پردازد . تفاوت هایی در این رشته با رشته های حقوق جزا و همچنین رشته فقه و حقوق اسلامی وجود دارد و آن این مسئله است که فقه و حقوق جزا به طور تخصصی به بررسی و مطالعه متون فقهی مرتبط با حقوق و جزا می پردازد .در این رشته دانشجویان متون فقهی و حقوق جزا را در سطح بالایی فرا گیری می نمایند .

به طور کلی می توان اهداف این رشته را با موارد زیر بیان کرد :

پرورش اساتید و کارشناسان برای آموزش در دانشگا ها و موسسات آموزشی کشور . تربیت و پرورش قضات متخصص برای فعالیت در دستگاه های قضایی ، همچنین پرورش افراد متخصص و مسلط به مباحث این رشته برای کار در مراکز آموزشی و پژوهشی .

دروس پیش نیاز و تخصصی این رشته که باید پس از انتخاب رشته کارشناسی ارشد فقه و حقوق جزا در طول ترم های متعدد اخذ گردد و گذرانده شود عبارتند از :

دروس پیش نیاز : متون حقوق جزائی 1 (2 واحد) ،  آیات الاحکام جزایی (2 واحد)  ، مبانی اصول فقه (2 واحد) ، روش تحقیق (2 واحد)

دروس تخصصی : فقه 1 (2 واحد) ، اصول فقه 1 (2 واحد) ، حقوق جزائی عمومی (2 واحد) ، اصول فقه 2 (2واحد) ،فقه 2 ( 2واحد) ، حقوق جزای اختصاصی (2 واحد) ،قواعد فقه جزایی (2واحد) ، آیین دادرسی کیفری (2 واحد) ،اصول فقه 3 (2 واحد) ، اصول فقه 4 (2 واحد) ، فقه 3 ( 2واحد) ، حقوق جزای اختصاصی (2 واحد) ، حقوق جزای بین الملل (2 واحد).    پایان نامه (4 واحد).

داوطلبان میتوانند جهت پاسخگویی به سوالات خود با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.این مرکز در موضوعات زیر به شما مشاوره میدهد:

  • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان، سال گذشته با چه رتبه ای دانشجو گرفته شد
  • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی میتوان قبول شد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و بهترین انتخاب که شانس قبولی شما در آن بیشتر است
  • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد، انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته ارشد آزاد
  • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد کنکور آزاد

همچنین به علاقه مندان توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی خانه مشاوره عضو شده و از مطالب آن بهره مند گردند.لینک کانال تلگرام در صفحه اصلی سایت میباشد.

تماس با مشاور