انتخاب رشته سراسری دامپزشکی

 • انتخاب رشته سراسری دامپزشکی ، انتخاب رشته کنکور دامپزشکی ، انتخاب رشته دانشگاه دامپزشکی

 • نرم افزار انتخاب رشته کنکور دامپزشکی ، انتخاب رشته کنکور سراسری دامپزشکی ،انتخاب رشته دانشگاه آزاد دامپزشکی توسط نرم افزار انتخاب رشته دامپزشکی

 • مشاوره راهنمای انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری، انتخاب رشته کارشناسی کنکور آزاد رشته دامپزشکی
 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته و دانشگاهمورد نظرتان به کمکنرم افزار انتخاب رشته دامپزشکی
 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته دامپزشکی و اینکه با رتبه شما سال گذشته چه رشته و دانشگاهی قبولی داشتند به کمک مشاورین مرکز انتخاب رشته

انتخاب رشته سراسری دامپزشکی که از کنکور سراسری دیپلم مورد پذیرش قرار می گیرد هم در دانشگاه آزاد و هم در دانشگاه سراسری پذیرش خواهد  کرد. این رشته در گروه وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده و در گروه علوم پزشکی نمی باشد. این رشته بر خلاف پزشکی بعد از فارغ التحصیلی هم در بخش دارویی و هم طبابت حوزه ی فعالیتی خواهد داشت و در تمامی موارد این حوزه ها در خصوص دام ها و حیوانات می باشد.

رشته ها و گرایش های رشته دامپزشکی

در مقطع دکتری حرفه ای بعد از پذیرش و فارغ التحصیلی باید در مقطع تخصصی وارد گرایش های دام بزرگ، دام کوچک، داخلی و تولید مثل و دیگر بخش ها را که پذیرش دارد نام برد.

همانطور که گفته شد رشته دامپزشکی با توجه به حوزه ی فعالیتی متفاوتی که با پزشکی دارد، هم می تواند در حوزه داروسازی و دارویی و هم در حوزه طبابت و درمان فعالیت داشته باشد. بدین معنا که هم می تواند داروخانه دامپزشکی را تأسیس کند و هم می تواند مطب دامپزشکی را داشته باشد.

 دروس ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد دامپزشکی 

این رشته در ابتدا و در چهار سال اولیه درس های علوم پایه همچون شیمی – بیو شیمی- فیزیولوژی – فیزیک پزشکی، جانور شناسی عمومی را مطالعه و بعد از پایان چهار سال امتحان علوم پایه را می دهد و بعد از پذیرش وارد دوره کلینیکال می شود و دروس تخصصی تر همچون آناتومی – فارماکولوژی 1 – آسیب شناسی عمومی – اصول تغذیه دام – انگل شناسی 1و2 – فارماکولوژی 2- صنایع شیر – صنایع مواد غذایی – تغذیه اختصاصی طیور و … را خواهد داشت.

بورسیه و تحصیل در خارج در رشته دامپزشکی

در جوامع به روز و تراز اول با توجه به اهمیتی که برای جانوران به خصوص دام های کوچک و خانگی را دارند می تواند جایگاه بسیار بالایی را در این رشته و ادامه تحصیل در خارج از کشور درنظر گرفت و همچنین مقطع های بالاتر باعث بالا رفتن جایگاه اجتماعی نیز خواهد شد.

با توجه به پذیرش در مقطع های مختلف رتبه های متفاوتی هم نیازمند می باشد بطور مثال برای مقطع دکتری حرفه ای در دوره های روزانه رتبه منطقه  حداکثر تا 2000 و تراز 6000 را نیازمند بوده و در مقاطع کاردانی و کارشناسی دوره های روزانه حداکثر رتبه 8000 و تراز 5400 را نیازمند خواهد بود.

دانشگاه های پذیرنده سراسری دامپزشکی

اکثر دانشگاه ها وزارت علوم در این مقطع و رشته پذیرش خواهند داشت که از دانشگاه های بنام می توان:

فردوسی – تهران – شهید بهشتی – شیراز -اصفهان – تبریز – کرمان و دیگر دانشگاه ها را نام برد.

نرم افزار انتخاب رشته سراسری دامپزشکی

با توجه به طراحی نرم افزار انتخاب رشته شما داوطلبین عزیز می توانید با رتبه ای خاص گرایش ، رشته و دانشگاه هایی را امکان پذیرش را با این رتبه دارا می باشند بیابید. لذا برای آشنایی هر چه بیشتر با این نرم افزار و آشنایی با رشته ها و گرایش ها و بازار کار این رشته و دیگر رشته های کنکور سراسری می توانید با کارشناسان خانه مشاوره تماس حاصل نمایید.

 

 

انتخاب رشته دامپزشکی امسال کمی هوشمندانه تر از انتخاب رشته های دامپزشکی هرسال؛ داوطلبان میتوانند برای انتخابی صحیح و آگاهانه در کنکور دامپزشکی با مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور دامپزشکی تماس گرفته و به کمک نرم افزار انتخاب رشته دامپزشکی و با آگاهی کامل از شرایط و ضوابط انتخاب رشته بهترین گزینه ها را که شانس قبولی شما در آن بیشتر است انتخاب نمایید.

مشاورین مرکز انتخاب رشته در موضوعات زیر حیطه انتخاب رشته به شما مشاوره تلفنی میدهند:

 • بررسی احتمال قبولی شما در رشته دامپزشکی و دانشگاه مورد نظرشما در سراسر کشور، سال گذشته در رشته دامپزشکی با چه رتبه ای قبول شده اند؟ توسط نرم افزار انتخاب رشته دامپزشکی

 • با رتبه شما چه رشته و چه دانشگاهی شانس قبولی بیشتری دارد؟ با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته دامپزشکی

 • مشاوره هوشمند تلفنی انتخاب رشته سراسری دامپزشکی و آزاد و معرفی رشته های دانشگاهی و مقایسه دانشگاه های رشته دامپزشکی

 • مشاوره تلفنی انتخاب رشته دامپزشکی ، انتخاب رشته کنکور ، انتخاب رشته کنکور آزاد

 • انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دامپزشکی کنکور آزاد و سراسری

 • و هرسوالی پیرامون انتخاب رشته دامپزشکی ممکن است برایتان پیش آید
تماس با مشاور