انتخاب رشته دکتری پژوهشی هنر 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری پژوهشی هنر

کلیه داوطلبان دکتری پژوهش هنر که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند کد رشته ی دانشگاه ی که نمره ی نصاب لازم برای آن را کسب کرده اند در فرم انتخاب رشته اینترنتی وارد کنند. انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری شامل 50 انتخاب و در دانشگاه های آزاد شامل 40 انتخاب می شود که داوطلب باید با توجه به نمره ی کسب شده و علایق علمی خود انتخاب رشته را انجام دهد. کد رشته ی دانشگاهی در دفترچه ی انتخاب رشته هر دانشگاه وجود دارد. برای مثال کد رشته ی دانشگاه سراسر برای دکتری پژوهشی هنر از 4918 تا 4936 است و در کلیه ی دانشگاه ها  به جزء پیام نور پذیرش دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ی زیر را مطالعه کنید:

راهنمای کامل انتخاب رشته ی دکتری پژوهش هنر

مصاحبه ی دکتری پژوهش هنر:

پس از انتخاب رشته، داوطلبان دکتری پژوهش هنر دانشگا های سراسر که داوطلب در انتخاب رشته ی خود وارد کرده و نمره ی لازم برای ورود به آن ها را کسب کرده است با داوطلب دکتری تماس گرفته و روز و زمان مصاحبه را اعلام می کنند. ممکن است مصاحبه ی دانشگاه های سراسری با هم تداخل داشته باشد که باید توسط داوطلب و با هماهنگی دانشگاه این تداخل بر طرف شود. اما مصاحبه در دانشگاه های آزاد تنها در یک دانشگاه صورت می گیرد و داوطلب باید برای هر دو دانشگاه با مدارک لازم و تسلط بالا بر پژوهش علمی و دانسته های علمی خود به دانشگاه مربوطه مراجعه کند. برای کسب اطلاع بیشتر در این باره مقاله زیر را مطالعه کنید.

مراحل مصاحبه ی دکتری پژوهش هنر و دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه دکتری پژوهش هنر و دانشگاه آزاد

 دکتری پژوهش هنر بدون آزمون:

دانشگاه سراسری 20 % از ظرفیت پذیرش دوره روزانه خود را به پذیرش بدون کنکور اختصاص می دهند که در مقطع دکتری به طور میانگین یک نفر در هر رشته است. پذیرش بدون کنکور مختص فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای درخشان در همه ی دانشگاه ها است. این پذیرش به صورت غیر متمرکز صورت می گرد. یعنی هر دانشگاه شرایط مختص به خود را دارد. رتبه یکسری شرایط برای همه مشترک است. مثل معدل بالای دوره ی کارشناسی و ارشد یا میزان فاصله ی زمان فارغ التحصیلی از ارشد تا اقدام برای پذیرش دکتری. برای آگاهی از این شرایط در هر دانشگاه باید به پایگاه اطلاع رسانی مربوطه مراجعه کنید. پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر، مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

دکتری پژوهش هنر بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری پژوهش هنر بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری پژوهش هنر:

بورس اعزام به خارج از کشور مختص رتبه های برتر دانشگاه های سراسری در آزمون دکتری است. هر سال جهت تأمین نیوری متخصص و کارآمد در رشته های مورد نیاز کشور تعدادی دانشجو جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور بورسیه می شوند. شرایط متقاضیان و مصاحبه ی علمی و ارزیابی تخصصی آن ها توسط سازمان بورس و اعزام دانشجو مورد بررسی قرار می گیرد. نکته ی قابل توجه این است که رشته و گرایش متقاضی به خواست سازمان بورس است نه متقاضی. همچنین نحوه ی اعزام و دانشگاهی که متقاضی اعزام می شود بنا به انتخاب سازمان بورس دانشجو است. پیشنهاد می شود و در همین راستا مقاله زیر را حتماً مطالعه کنید.

بورسیه خارج کشور دکتری پژوهش هنر

 

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری پژوهش هنر ، انتخاب رشته دکتری پژوهش هنر سراسری، انتخاب رشته دکتری پژوهش هنر آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری پژوهش هنر ، مراحل مصاحبه دکتری پژوهش هنر سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور