انتخاب رشته دکتری نفت

  • انتخاب رشته دکتری نفت ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری نفت:

داوطلبان آزمون ورودی دکتری (Ph.D) مهندسی نفت، با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش و آموزش کشور (sanjesh.org)، در کارنامه ی اولیه خود، نمره (تراز) کل خود و همچنین رتبه ی خود را مشاهده خواهند کرد و در صورت مجاز شدن برای انتخاب رشته ی دکتری (Ph.D) مهندسی نفت، می توانند اقدام به انتخاب رشته ی دکتری تخصصی مهندسی نفت نمایند. جهت تحقق این امر، داوطلبان دکتری (Ph.D) مهندسی نفت با دریافت دفتره ی راهنمای انتخاب رشته ی دکتری تخصصی مهندسی نفت 96 و مطالعه شرایط و ضابط انتخاب رشته ی دکتری (Ph.D) مهندی نفت 96، می توانند انتخاب رشته ی خود را تکمیل نمایند، توصیه می گردد با توجه به انتخاب های محدود، داوطلبان دکتری (Ph.D) مهندسی نفت 96، بهترین انتخاب رشته ی تخصصی دکتری (Ph.D) مهندسی نفت را انجام دهند، در انتها پیشنهاد می گردد جهت نحوه ی صحیح انتخاب رشته ی دکتری مهندسی نفت از لینک ذیل دیدن فرمائید:

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری تخصصی مهندسی نفت

مصاحبه دکتری تخصصی نفت:

داوطلبان آزمون ورودی دکتری (Ph.D) مهندسی نفت، پس از انجام انتخاب رشته ی دکتری تخصصی مهندسی نفت، باید منتظر اعلام رسمی حد نصاب نمره ی دانشگاه مورد نظر باشند و در صورتی که به حد نصاب نمره ی دانشگاه مورد نظر برسند، جهت مصاحبه ی تخصصی دکتری (Ph.D) مهندسی نفت، دعوت می شوند. از این رو  داوطلبان باید برای روز مصاحبه دکتری تخصصی مهندسی نفت آمادگی لازم را کسب نمایند. پیشنهاد می گردد که داوطلبان دکتری تخصصی مهندسی نفت، حتماً بر موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد، مقاله های داخلی و خارجی، موضوع تز دکتری، اهداف آینده ی تحصیلی و.. مسلط باشند تا بتوانند به تمامی سؤالات اساتید داور در روز مصاحبه ی تخصصی دکتری (Ph.D) مهندسی نفت با اعتماد به نفس کامل پاسخ دهند، سعی کنید در روز مصاحبه ی تخصصی، روحیه معلمی و محققی خود را بروز دهید تا بیشترین امتیاز را کسب نمایید. همچنین توصیه می گردد در جهت اطلاع دقیق از مراحل مصاحبه ی دکتری تخصصی مهندسی نفت از لینک های ذیل دیدن فرمایید:

مراحل مصاحبه ی دکتری تخصصی مهندسی نفت

مراحل مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد مهندسی نفت

 دکتری نفت بدون آزمون:

داوطلبانی که متقاضی پذیرش بدون آزمون دکتری تخصصی مهندسی نفت 96 می باشند، باید از شرایط استعدادهای درخشان بهره مند باشند. شرایط اصلی پذیرش بدون کنکور دکتری (Ph.D) مهندسی نفت 96، نمره ی بالای معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد، اتمام تحصیل کارشناسی ارشد در 4 ترم، داشتن مقاله ی داخلی و خارج از پایان نامه و نبود فاصله ی زمانی زیاد از دانش آموختگی کارشناسی ارشد می باشد که اگر داوطلبی این شرایط را داشته باشد، می تواند برای پذیرش بدون آزمون دکتری (Ph.D) مهندسی نفت اقدام نماید و به مصاحبه ی تخصصی دعوت شده و در صورتی که امتیاز لازم را در مرحله ی مصاحبه ی دکتری تخصصی مهندسی نفت کسب نماید، به صورت نهایی و بدون آزمون، وارد دانشگاه مورد نظر شود. در آنها پیشنهاد می گردد که جهت پذیرش بدون آزمون دکتری (Ph.D) مهندسی نفت از لینک های ذیل دیدن فرمائید:

دکتری تخصصی مهندسی نفت بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری تخصصی مهندسی نفت بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری نفت:

متقاضیان بورس اعزام به خارج در رشته ی مهندسی نفت در مقطع دکتری حتماً باید در آزمون ورودی دکتری تخصصی مهندسی نفت 96 شرکت کرده باشند و در دوره ی تحصیلی روزانه و بورس اعزام به خارج مجاز شده باشند، داوطلبان آزمون ورودی دکتری (Ph.D) مهدسی نفت در صورت مجاز شدن و داشتن شرایطی همانند نمره ی زبان بالا، نمره ی معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد بالا، حداکثر سن، داشتن مقاله ی داخلی و خارجی و … می توانند نسبت به بورسیه خارج کشور اقدام نمایند. جهت تحقق این امر، داوطلبان آزمون ورودی دکتری (Ph.D) مهندسی نفت، در هنگام انتخاب رشته ی دکتری تخصصی مهندسی نفت، دانشگاه های پذیرنده ی دوره تحصیلی بورس اعزام به خارج را ذکر نمایند و در صورتی که حد نصاب نمره ی لازم دانشگاه مورد نظر را کسب نمایند، به مصاحبه ی تخصصی دکتری (Ph.D) مهندسی نفت دعوت شده و در صورت کسب امتیاز لازم در مرحله ی مصاحبه، به کشوری که دانشگاه مورد نظر پیشنهاد می کند، جهت بورسیه، اعزام شود. همچنین پیشنهاد می گردد جهت اطلاع دقیق از شرایط و ضوابط ثبت نام بورس اعزام به خارج دکتری تخصصی مهندسی نفت از لینک ذیل دیدن فرمائید:

بورسیه خارج کشور دکتری نفت

 

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری نفت ، انتخاب رشته دکتری نفت سراسری، انتخاب رشته دکتری نفت آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری نفت ، مراحل مصاحبه دکتری نفت سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور