انتخاب رشته دکتری معماری گروه هنر 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته ی دکتری معماری گروه هنر:

کلیه ی داوطلبان هنر که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند کد گرایش های رشته ی معماری که حد نصاب لازم برای ورود به دانشگاه را در آن کسب کرده اند را در فرم انتخاب رشته وارد کنند.

ورود به دانشگاه سراسری کد 50 رشته را در فرم اینترنتی وارد و برای ورود به دانشگاه های آزاد کد 40 رشته را در فرم وارد کنند. برای آگاهی از کد رشته ها باید دفترچه ی انتخاب رشه را دانلود کرد. برای مثال کد رشته ی دکتری معماری در گروه هنر از 4879 تا 4904 است. و در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی در مقطع دکتری پذیرش ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله زیر را مطالعه کنید.

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری معماری گروه هنر

مصاحبه دکتری معماری گروه هنر:

پس از انتخاب رشته ی داوطلبان دکتری معماری دانشگاه هایی که داوطلب در انتخاب رشته نمره ی حد نصاب آن ها را کسب کرده است، با او تماس گرفته و زمان و تاریخ مصاحبه را تعیین می کند. داوطلبان دکتری دانشگاه های سراسری گاهی دچار مشکلات تداخل روز مصاحبه می شوند که باید با یکی از دانشگاه ها هماهنگی کرده و زمان را تغییر دهند. چرا که عدم حضور در روز مصاحبه به معنای انصراف از ادامه تحصیل در مقطع دکتری در آن دانشگاه است و به هیچ وجه هیچ عذری پذیرفته نخواهد بود. تسلط کامل داوطلب بر زمینه هیا علمی و حتی رفتاری و اخلاقی می تواند نقش مهم در روز مصاحبه ایفا کند برای آگاهی بیشتر در این باره این موضوع مقاله زیر را مطالعه کنید.

مراحل مصاحبه دکتری معماری گروه هنر دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه دکتری معماری گروه هنر دانشگاه آزاد

 دکتری معماری هنر بدون آزمون

دانشگاه های سراسری 20% از ظرفیت دوره روزانه خود را به پذیرش بدون کنکور اختصاص می دهند که در مقطع دکتری تقریبیاً برابر با یک نفر در هر رشته است. پذیرش بدون کنکور مختص فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای درخشان دانشگاه است که در هر دانشگاه به صورت مستقل صورت می گیرد. برای آگاهی از شرایط پذیرش بدون کنکور در دانشگاه ها می توانید به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. یکسری شرایط مثل معدل بالا و تعداد نیمسال تحصیلی در همه ی دانشگاه ها مشترک است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله زیر را مطالعه کنید.

دکتری معماری هنر بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری معماری هنر بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری معماری هنر:

بورس اعزام به خارج از کشور مختص رتبه های برتر دانشگاه های سراسری در آزمون دکتری است. هر سال جهت تأمین نیروی متخصص و کارامد در رشته های مورد نیاز کشور تعدادی دانشجو  جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور بورسیه می شوند. شرایط متقاضیان و مصاحبه ی علمی و ارزیابی تخصصی آن ها توسط سازمان بورس و اعزام دانشجو مورد بررسی قرار می گیرد. برای مثال دکتری معماری گروه هنر ظرفیت 6 نفر بورس اعزام به خارج دارد که در دانشگاه های الزهرا، چمران، اهواز، صنعتی شاهرود، یزد و دانشگاه کوثر بجنورد پذیرش می شوند. پیشنهاد می­شود مقاله زیر را حتماً مطالعه کنید.

بورسیه خارج کشور دکتری معماری

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری معماری هنر ، انتخاب رشته دکتری معماری هنر سراسری، انتخاب رشته دکتری معماری هنر آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری معماری هنر ، مراحل مصاحبه دکتری معماری هنر سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور