انتخاب رشته دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه ی انتخاب رشته دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی:

داوطلبان دکتری مرمت و آثار و اشیای تاریخ که مجاز به انتخاب رشته شده اند با وارد کردن کد دانشگاه هایی که حد نصاب لازم برای آن ها را کسب کرده اند در فرم انتخاب رشته ی اینترنتی می توانند به علایق علمی خود برسند. البته این تنها نیمی از راه پذیرش دکتری است و مصاحبه و ارزیابی داوطلب نیز نیمه ی دیگر راه است. حداکثر انتخاب داوطلب دکتری در دانشگاه  های سراسری 50 انتخاب و در دانشگاه های آزاد 40 انتخاب است. داوطلب باید با توجه به نمره ی کسب شده و علایق علمی خود کد رشته را در فرم وارد کند. جهت دریافت کد محل رشته ها باید دفترچه انتخاب رشته ی هر دانشگاه را دانلود کند. برای مثل کد رشته ی دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی در دفترچه دانشگاه سراسری از 4937 تا 4941 است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در همین راستا پیشنهاد می شود مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری مرمت آثار و اشیاء تاریخی

مصاحبه  دکتری مرمت و آثار و اشیاء تاریخی:

پس از انتخاب رشته از دانشگاه هایی که داوطلب نمره ی لازم آن ها را کسب کرده جهت تعیین روز مصاحبه با او تماس گرفته می شود. ممکن است روز مصاحبه دانشگاه های سراسری با هم تداخل داشته باشید که داوطلب باید با هماهنگی دانشگاه این مشکل را حل کند چرا که عدم حضور به منزله ی انصراف از ادامه ی تحصیل در آن دانشگاه است.در زمان تعیین شده، داوطلب باید با مدارک لازم، همچنین مقالات یا آثار هنری خود به دانشگاه مربوطه مراجعه کند. داوطلب دکتری باید در کمال آرامش بتواند از دانسته های علمی خود با انگیزه دفاع کند و همچنین تواضع در برابر اساتید را فراموش نکند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله زیر را مطالعه کنید.

مراحل مصاحبه ی دکتری مرمت آثار و اشیاء تاریخی دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه ی دکتری مرمت آثار و اشیاء تاریخی دانشگاه آزاد

 دکتری مرمت آثار واشیای تاریخی بدون آزمون:

پذیرش بدون کنکور مختص فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای درخشان دانشگاه در هر رشته است. پیش از این در مقاله ای به این که کدام یک از دانش آموختگان دانشگاه ها استعداد درخشان هستند پرداخته ایم. هر دانشگاه سراسری 20% ظرفیت دوره ی روزانه خود را به پذیرش بدون کنکور اختصاص می دهد که در مقطع دکتری تقریباً معادل یک نفر در هر رشته است. هر دانشگاه به صورت مستقل برای پذیرش بدون کنکور اقدام می کند. و این به معنای وجود شرایط متفاوت در هر دانشگاه است. برای آگاهی از شرایط دانشگاه های می توان به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه مربوطه مراجعه کنند. در همین راستا پیشنهاد می شود مقاله زر را حتماً مطالعه کنید:

دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی

جهت تأمین نیروی متخصص و توانمند در رشته های مورد نیاز جامعه، وزارت علوم هر سال ظرفیتی را برای بورس اعزام به خارج به برخی از دانشگاه ها اعلام یم کند. متقاضیان باید در زمان ثبت نام و انتخاب رشته  گزینه ی مربوط به بورس اعزام به خارج ر انتخاب کنند. بررسی شرایط و انجام مصاحبه ی علمی با متقاضیان توسط سازمان بورس و اعزام دانشجو صورت می گیرد. همچنین تعیین رشته و گرایش متقاضی به انتخاب سازمان بورس خواهد بود. برای مثال دانشگاه شهید چمران اهواز در رشته ی حفاظت و مرمت آثار تاریخی در دوره ی دکتری بورس اعزام به خارج دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره مقاله زیر را مطالعه کنید.

بورسیه خارج کشور دکتری مرمت آثار و اشیاء تاریخی

 

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری آثار و اشیاء تاریخی ، انتخاب رشته دکتری آثار و اشیاء تاریخی سراسری، انتخاب رشته دکتری آثار و اشیاء تاریخی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری آثار و اشیاء تاریخی ، مراحل مصاحبه دکتری آثار و اشیاء تاریخی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور