انتخاب رشته دکتری فلسفه 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری فلسفه:

نکته بسیار مهم در انتخاب رشته داوطلب دکتری کسب حد نصاب لازم دانشگاه است که این نمره طی اطلاعیه ای توسط دانشگاه ها اعلام خواهد شد. در صورت کسب نمره ی لازم، داوطلب می تواند کد رشته ی مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته اینترنتی وارد کرده که حداکثر این انتخاب در دانشگاه های سراسری 50 رشته و در دانشگاه های آزاد 40 رشته است. کد رشته های دانشگاه سراسری در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش وجود دارد ه برای رشته دکتری فلسفه از 1634 تا 1664 است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله زیر مطالعه شود.

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری فلسفه

مصاحبه دکتری فلسفه:

در صورت کسب نمره لازم در دانشگاه هایی که داوطلب، کد آن ها را در انتخاب رشته خود وارد کرده، از طرف دانشگاه با داوطلب دکتری فلسفه تماس گرفته خواهد شد و روزو و زمان مصاحبه تعیین می شود. روز مصاحبه دارای اهمیت بالایی است و کاملاً برابر با آزمون داوطلب است. پس داوطلب دکتری باید از پژوهش های علمی خود با تواضع دفاع کرده و بتواند خود را فردی با انگیزه معرفی کند. لازم به ذکر است که عدم حضور در مصاحبه به منزله انصراف از تحصیل در مقطع دکتری است. پس از انجام مصاحبه داوطلب دکتری فلسفه باید در نیمه اول شهریورماه منتظر اعلام نتیایج نهایی دانشگاه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد می شود مقاله زیر حتماً مطالعه شود.

مراحل مصاحبه ی دکتری فلسفه دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه دکتری فلسفه دانشگاه آزاد

 دکتری فلسفه بدون آزمون:

پذیرش دکتری بدون آزمون مختص فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای درخشان است. این پذیرش به صورت غیر متمرکز صورت می گیرد و بدین معناست که هر دانشگاه طبق آیین نامه خود اقدام به پذیرش دانشجو می کند و شرایط هر دانشگاه مختص به همان دانشگاه است. اما قطعاً یکسری شرایط مشترک مثل معدل دوره کارشناسی و ارشد داوطلب و تعداد نیمسال تحصیلی در مقطع ارشد بین همه ی دانشگاه ها مشترک است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی شرایط پذیرش بدون کنکور هر دانشگاه پیشنهاد می شود حتماً مقاله زیر مطالعه شود:

دکتری فلسفه بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری فلسفه بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری فلسفه:

در جهت تأمین نیروی متخصص و زبده در رشته های مورد نیاز، طبق اولویت های کشور، هر سال سازمان سنجش در برخی از رشته ها به دانشگاه های سراسری ظرفیتی برای بورس اعزام به خارج اعلام می کند. این بورس مختص به رتبه های برتر آزمون دکتری است و با شرایط سازمان بورس و ازام دانشجو صورت می گیرد، مصاحبه و ارزیابی علمی داوطلب نیز توسط همان سازمان بررسی خواهد شد. برای مثال بورس اعزام به خارج دکتری فلسفه برای یک نفر توسط دانشگاه شهید بهشتی صورت می گیرد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه حتماً مقاله زیر را مطالعه کنید.

بورسیه خارج از کشور دکتری فلسفه

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری فلسفه ، انتخاب رشته دکتری فلسفه سراسری، انتخاب رشته دکتری فلسفه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری فلسفه ، مراحل مصاحبه دکتری فلسفه سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور