انتخاب رشته دکتری علوم تربیتی 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری علوم تربیتی:

امری بسیار مهم در انتخاب رشته داوطلب دکتری کسب حد نصاب لازم دانشگاه مورد نظر داوطلب دکتری علوم تربیتی است. داوطلب می تواند در صورت کسب نمره ی لازم، کد رشته دانشگاه را در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود وارد کند. برای انتخاب رشته در دانشگاه سراسری می تواند کد 50 رشته را وارد کند. تنها کافیست دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش را دانلود کند. برای مثال کد رشته و دکتری علوم تربیتی از 665 تا 1748 است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می شود مقاله زیر مطالعه شود.

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری علوم تربیتی

مصاحبه دکتری علوم تربیتی:

در صورت کسب نمره لازم در دانشگاه هایی که داوطلب کد آن ها را در انتخاب رشته خود وارد کرده، از طرف دانشگاه با داوطلب دکتری تماس گرفته مشود و روز و زمان مصاحبه مشخص خواهد شد. روز مصاحبه برای داوطلب دکتری ا اهمیت بالایی برخوردار است پس لازم است با آرامش کامل از دانسته های علمی خود دفاع کند و با تواضع و متانت خود را فردی با انگیزه نشان دهد. عدم حضور داوطلب در روز مصاحبه به منزله انصراف از تحصیل در مقطع دکتری است. نتایج در نیمه اول شهرویرماه توسط دانشگاه مربوطه اعلام خواهد شد لیست نهایی پذیرفته شدگان مشخص خواهد شد. در انتها پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله زیر را مطالعه کنید.

مراحل مصاحبه دکتری علوم تربیتی دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه دکتری علوم تربیتی دانشگاه آزاد

 دکتری علوم تربیتی بدون آزمون:

پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری مختص به استعدادهای درخشان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهی است. شرایط پذیرش در هر دانشگاه متفاوت است و به همین دلیل این پذیرش به صورت غیر متمرکز خواهد بود. اما قطعاً یکسری شرایط مشتر مثل معدل بالای دانشگاه و تعداد نیمسال های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد در همه ی دانشگاه ها وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها پیشنهاد می شود حتما مقاله زیرمطالعه شود.

دکتری علوم تربیتی بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری علوم تربیتی بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری علوم تربیتی:

در جهت تأمین نیروهای متخصص و کارآمد در رشته های مورد نیاز، طبق اولویت های کشور، هر سال سازمان سنجش در برخی از رشته ها به دانشگاه های سراسری ظرفیتی را برای بورس اعزام به خارج اعلام می کند. این بورس مختص به رتبه های برتر آزمون دکتری و با شرایط اعلام شده توسط سازمان بورس و اعزام دانشجو است. مصاحبه و ارزیابی علمی داوطلب دکتری بورسیه نیز توسط همان سازمان بررسی خواهد شد. برای مثال بورس اعزام به خارج دکتری علوم تربیتی 3 نفر است و در دانشگاه بهشتی و تهران و همدان صورت می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره مقاله زیر را حتماً مطالعه کنید.

بورسیه خارج  از کشور دکتری علوم تربیتی

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری علوم تربیتی ، انتخاب رشته دکتری علوم تربیتی سراسری، انتخاب رشته دکتری علوم تربیتی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری علوم تربیتی ، مراحل مصاحبه دکتری علوم تربیتی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور