انتخاب رشته دکتری علوم ارتباطات 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری علوم ارتباطات

داوطلبان دکتری علوم ارتباطات برای انتخاب رشته، باید توجه داشته باشند که نمرهی لازم جهت ادامه تحصیل در کدام داشنگاه را کسب کرده اند. حد نصاب لازم هر دانشگاهی اطلاعیه ای در اختیار داوطلبان دکتری قرار می گیرد. حداکثر انتخاب در دانشگاه های سراسری 50 رشته و در دانشگاه های آزاد 4 رشته است که در فرم انتخاب رشته اینترنتی وارد می شود. برای آگاهی از کد رشته ها باید دفترچه انتخاب رشته از سایت سازمان سنجش را دانلود و مطالعه شود. برای مثال کد رشته دکتری علوم ارتباطات در دفتره از 1988 تا 1996 است. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه کنید.

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری علوم ارتباطات

مصاحبه دکتری علوم ارتباطات:

در صورت کسب نمره لازم در دانشگاه هایی که داوطلب در انتخاب رشته ی خود تعیین کرده است، دانشاه برای تعیین روز و زمان مصاحبه با داوطلب دکتری تماس خواهد گرفت. آخرین و مهم ترین مرحله برای پذیرش دکتری مرحله ارزیابی علمی و روز مصاحبه است. داوطلب باید با مدارک لازم و اعتماد به نفس، همچنین در دست داشتن کارهای علمی – پژوهشی خود به دانشگاه مربوطه مراجعه کند. تسلط بر زبان انگلیسی می تواند نقش مهمی در پذیرش داوطلب ایفا کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره حتماً مقاله زیر را مطالعه کنید.

مراحل مصاحبه دکتری علوم ارتباطات دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه دکتری علوم ارتباطات دانشگاه آزاد

 دکتری علوم ارتباطات بدون آزمون:

پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری مختص فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای درخشان دانشگاه است. این پذیرش به صورت غیر متمرکز و با توجه به شیوه نامه و شرایط هر دانشگاه به طور مستقل برگزار می شود. برای اطلاع از شرایط پذیرش بدون آزمون دکتری علوم ارتباطات به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه مربوطه مراجعه کنید و در صورتی که واجد شرایط هستید اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می شود مقاله زیر ر امطالعه کنید.

دکتری علوم ارتباطات بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری علوم ارتباطات بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری علوم ارتباطات:

به منظور تأمین نیروی متخصص و توانمند در هر رشته، بنابر اولویت و نیاز کشور و سازمان سنجش ظرفیتی برای بعضی از دانشگاه ها جهت بورس اعزام به خارج در نظر می گیرد. این بورسیه مختص به داوطلبان رتبه های برتر آزمون دکتری است. شرایط این پذیرش و مصاحبه علمی با متقاضیان توسط زمان بورس و اعزام دانشجو مورد بررسی قرار می گیرد. برای مثال دکتری علوم ارتباطات در دانشگاه تهران ظرفیت پذیرش 3 نفر برای بورس اعزام به خارج از کشور را دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد میشود مقاله زیر را مطالعه کنید.

بورسیه خارج کشور دکتری علوم ارتباطات

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری علوم ارتباطات ، انتخاب رشته دکتری علوم ارتباطات سراسری، انتخاب رشته دکتری علوم ارتباطات آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری علوم ارتباطات ، مراحل مصاحبه دکتری علوم ارتباطات سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور