انتخاب رشته دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی:

در صورتی که داوطلب دکتری مجاز به انتخاب رشته شود می تواند در  فرم انتخاب رشته خود کد دانشگاه هایی که نمره حد نصاب لازم را برای آن ها کسب کرده وارد کند. در صورت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری حداکثر انتخاب های وارد شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی 50 انتخاب است و در دانشگاه های آزاد 40 انتخاب کد رشته های دانشگاه های سراسری در سایت سازمان سنجش موجود است. برای مثال کد رشته دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی از 1619 تا 1613 است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد می شود مقاله زیر مطالعه شود.

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی

 

مصاحبه دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی:

داوطلب دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی در صورت کسب حد نصاب لازم در دانشگاه هایی که انتخاب رشته کرده است، می تواند طبق زمان اعلام شده توسط دانشگاه برای مصاحبه و ارزیابی علمی به دانشگاه مربوطه مراجعه کند. عدم حضور داوطلب به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع دکتری است. پس از مصاحبه معمولاً در نیمه اول شهریورماه لیست نهایی پذیرفته شدگان توسط دانشگاه مربوطه اعلام خواهد شد و نمره ی نهایی توسط گروه تخصصی ارزیابی همان دانشگاه محاسبه شده است.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می شود حتماً مقاله زیر مطالعه شود.

مراحل مصاحبه دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه آزاد

 دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی بدون آزمون:

تنها استعداد درخشان و فارغ التحصیلان ممتاز می توانند در مقطع دکتری بدون آزمون وارد دانشگاه کشور شوند. پذیرش بدون آزمون به صورت غیر متمرکز خواهد بود به این معنا که هر دانشگاه طبق آیین نامه خود به طور مستقل دانشجو پذیرش خواهد کرد. برای اطلاع از شریاط پذیرش هر دانشگاه می توان به پایپاه اطلاع رسانی آن دانشگاه مراجعه کرد. برای مثال شرایطی مثل معدل داوطلب در دوره های کارشناسی و ارشد یا تعداد نیمسال تحصیلی او در مقطع ارشد می تواند از شرایط تأثیرگذار در پذیرش بدون کنکور داوطلب باشد. به طور معمول در مقطع دکتری در هر رشته فقط 1 نفر دون کنکور پذیرش می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره حتماً مقاله زیر را مطالعه کنید.

دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی:

هر سال سازمان سنجش برای برخی از دانشگاه ها طبق اولویت و نیاز کشور در بعضی از رشته ها بورس اعزام به خارج در نظر می گیرد که داوطلبان دارای رتبه برتر علمی می توانند بورسیه شده و خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. شرایط بورس اعزام به خارج توسط سازمان بورس و اعزام دانشجو بررسی می شود و مصاحبه ی علمی نیز توسط همین سازمان صورت می گیرد. برای مثال دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی ظرفیت پذیرش 1 دانشجو برای اعزام به خارج را دارد که توسط دانشگاه اصفهان صورت می گیرد. پیشنهاد می شود مقاله زیر را حتماً مطالعه کنید.

بورسیه خارج کشور دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی ، انتخاب رشته دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی سراسری، انتخاب رشته دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی ، مراحل مصاحبه دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور