انتخاب رشته دکتری شهرسازی 96

  • انتخاب رشته دکتری 96 ، انتخاب رشته دکتری، انتخاب رشته دکتری96 دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دکتری 96 دانشگاه آزاد
  • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 96، ظرفیت پذیرش دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری 96، پذیرش بدون کنکور دکتری 96، بورسیه دکتری و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • مشاوره انتخاب رشته دکتری و مشاوره تلفنی در رابطه با مراحل مصاحبه دکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری شهرسازی:

کلیه داوطلبان دکتری هنر که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند کد رشته ی شهرسازی را در دانشگاه هایی که حد نصاب لازم آن را کسب کرده اند در فرم انتخاب رشته اینترنتی وارد کنند. حداکثر انتخاب در دانشگاه های سراسری 50 رشته و در دانشگاه های آزاد 40 رشته است. زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری با هم متفاوت است. برای آگاهی از کد رشته ها باید دفترچه ی انتخاب رشته را دانلود کرد.برای مثال کد رشته ی دکتری شهرسازی در دفترچه ی دانشگاه سراسری از 4905 تا 4917 است و در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی در مقطع دکتری پذیرش ندارد. پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ی مقاله زیر را مطالعه کنید.

راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری شهرسازی

مصاحبه دکتری شهرسازی:

پس از انتخاب رشته داوطلبان دکتری شهرسازی، دانشگاه های سراسری که داوطلب حد نصاب لازم برای ورود به آن را کسب کرده، با داوطلب دکتری تماس گرفته و روز و زمان مصاحبه را تعیین می کند. ممکن است چند دانشگاه سراسری روز مصاحبه ی مشترکی داشته باشند و داوطلب دچار تداخل زمانی شود. حتماً باید این تداخل را با هماهنگی دانشگاه برطرف کند چرا که عدم حضور داوطلب به منزله ی انصراف از ادامه تحصیل در مقطع دکتری، آن دانشگاه در نظر گرفته می شود. اما در دانشگاه های آزاد داوطلب دکتری برای مصاحبه تنها به یک دانشگاه دعوت می شود و مورد ارزیابی تخصصی اساتید قرار می گیرد. جهت کسل اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه کنید.

مراحل مصاحبه دکتری شهرسازی دانشگاه سراسری

مراحل مصاحبه ی دکتری شهرسازی دانشگاه آزاد

 دکتری شهرسازی بدون آزمون:

پذیرش بدون کنکور مختص فارغ التحصیلان ممتاز و استعدادهای درخشان دانشگاه در هر رشته است. این که کدام دانش آموخته جزء استعداد درخشان محسوب می شود در مقاله ای جداگانه توضیح داد شده است.

هر دانشگاه سراسری 20% ظرفیت دوره روزانه را به پذیرش بدون آزمون اختصاص می دهد که در مقطع دکتری تقریباً برابر با یک نفر در هر رشته است. شرایط پذیرش در دانشگاه ها متفاوت است اما همه ی آن ها دارای یکسری شروط مشترک مثل معدل بالا و یا تعداد نیمسال های تحصیلی در مقطع کارشناسی و ارشد هستند. برای اطلاع بیشتر در این زمینه پیشنهاد می شود مقاله ی زیر ر امطالعه کنید:

دکتری شهرسازی بدون آزمون دانشگاه سراسری

دکتری شهرسازی بدون آزمون دانشگاه آزاد

بورسیه خارج کشور دکتری شهرسازی:

بورس اعزام به خارج کشور مختص رتبه های برتر آزمون دکتری است و داوطلب باید در زمان انتخاب رشته تمایل خود را برای ادامه ی تحصیل در خارج از کشور با انتخاب گزینه اعلام کند. هر سال در بعضی از دانشگاه ها و در رشته های متفاوت بر حسب نیاز و اولویت کشور ظرفیتی برای بورس اعزام به خارج در نظر گرفته شده است. بررسی شرایط متقاضیان و انجام مصاحبه ی علمی با ایشان توسط سازمان بورس و اعزام دانشجو صورت می گیرد. برای مثال دکتری شهرسازی در دانشگاه بجنورد و دانشگاه کردستان 2 نفر ظرفیت اعزام به خارج از کشور دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

بورسیه خارج کشور دکتری شهرسازی

 

 

 

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • اصول صحیح انتخاب رشته ارشد دکتری شهرسازی ، انتخاب رشته دکتری شهرسازی سراسری، انتخاب رشته دکتری شهرسازی آزاد
  • مراحل مصاحبه دکتری شهرسازی ، مراحل مصاحبه دکتری شهرسازی سراسری و آزاد، چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟
  • پذیرش بدون کنکور دکتری 96 در دانشگاه های سراسری و آزاد و بورسیه و ادامه تحصیل خارج از کشور
  • و هر سوالی که پیرامون این موضوعات ممکن است برایتان پیش آید


تماس با مشاور